APN CETA

toecutter

Well-known member
Jednostavno nisam mogao odolit i dopeljao sam je doma.
Već je sva rastavljena i u garaži dr.Ervina.
U biti tražio sam APN4 ali nisam mogao naći, no i ovo će biti dobro. Izaziva lijepe flashbackove na neka jednostavnija vremena



Slijedeća slika biti će kad bude uređena. Ide sva na pjeskarenje, farbanje i detalji te poneka zamjena dijelova. Na mašini nekakve osnove kao što su prsteni i semerinzi i potrošni materijal (lanci, lančanici..).
 
Frend se bavi isto tako kasapljenjem APNova, i njemu sam reko isto jer ima 6icu sa BT feltnama - to mora ići dole, APN6 je motor za žbice stvoren, to je moje skromno mišljenje.
 
Frend se bavi isto tako kasapljenjem APNova, i njemu sam reko isto jer ima 6icu sa BT feltnama - to mora ići dole, APN6 je motor za žbice stvoren, to je moje skromno mišljenje.

Ima žbičana varijanta sa diskom...doduše na APN4 :mrgreen:
Kozle.jpg
 
Last edited:
Valjda je to relativno, i stvar ukusa. Ovdje u Istri je najprije bilo popularno tunirati APN4-ke i na njih stavljati mašine do "deve" dok se brzo kasnije s pojavom APN6 , CTXa i BTa počelo s tim kombinacijama.
Znači ova varijanta APN6 s felgama i vilicama od BTa i mašinom od CTX bio je san mnogih dječaka u ranim devedesetim uključujući i mene, zato sam odlučio tako ostaviti i srediti da lijepo izgleda.
Imao sam do nedavno komplet restauriranog APN6 s žbićani felgama..bio je jako lijep no nije to bilo to..
 
Šta se tu ima restaurirat, ne diram ga od 1973.
 

Attachments

  • IMG_20151109_104243.jpg
    IMG_20151109_104243.jpg
    284.7 KB · Views: 228
  • Like
Reactions: Riker
Dobro izgleda, a pogotovo ta mašina na njemu.
Jesi razmišljao o registraciji, jer npr. kod nas nema šanse da se s tom mašinom prodje na tehničkom pregledu.
Prvo se motor stavlja na valjke i mjeri brzina (max. 48km), a drugo vizualno čim vidi tu mašinu i odmah je pad.
 
Motor je registriran godinu danas sada. Tako je kupljen.
E sad, postoje APN 6 Alpino koji imaju isto tako veliki cilindar ali normalno da ovo nije po ps-u.
Koliko znam (a neznam da li je to svugdje praksa) na tehničkom ne mjere na valjcima motore s brzinama kao što je APN.
Ako ga ne budem mogao registriran onda će stvarno biti ko u 90-tim...neregeistriran :)
 
Da. Kod nas na valjke ide baš sve sa malom tablicom.
Imam sličan Tomos sa mašinom e-90 i nema šanse da ga registriram.
 
Lijepo rasteže "deva" :)
Treba nabavit jednu mašinu od apn-a za registraciju i prebacit...nije ni to neki problem, ako je potrebna registracija
 
Radovi su krenuli :)











Slijedi nabavka dijelova, cinčanje ovih sitnih dijelova, farbanje i sastavljanje
 
Ja imam samo volju....a za drugo sva sreća da imam prijatelje ;-)
 
Fali ti 5-a brzina
 
Fakat
Sad sam bolje pogledal.
Na kuplung stavi 6 federa ako već nisu gore.
Bolji je nego sa 4.
 
Bemti Toe dode mi da i ja jednog sebi za na posao kupim. Veselim se citanju teme ☺️
 
  • Like
Reactions: toecutter
Evo, i ja pratim...
Ja se bio strašno zagrijao da jednu sredim (prije godinu-dvije)... ali nisam mogao doći do onoga šta sam htio i sada se malo ohladio.
Ali ova tvoja, ovako sređena mi je super.
I moja ideja je bila pjeskarenje, pa pojačanje (kao i ti). samo bi ja još pojačao i rep, jer su se i tu otvarali i krivili.