aprilia 125 pokretanje motora

replicade

New member
Evo jedno pitanje koje me muči,

akumulator novi, napunjeni; novi klip i cilindar, alnaser ispravan - ne može zavrtit mašinu da upali, vrti ali jako polako i teško, a na guranac pali na pol metra. Pošto prilikom tog startanja lagno puca iz auspuha, probao sam poštelat paljenje, stavim na malo kasnije i motor upali na alnaser ali opće nema sange i guši se, to nije to. Vratim paljenje natrag motor opet leti, ali ne pali na anlaser

Ako nešto nije jasno pitajte, jer bi volio dobit odgovor na to pitanje
 
kakva ti je svječica i mješavina?
 
Koliko je star motor? Jesi rastavio anlaser?
 
koji cilindar imas gore? serijski? zvuci ko da imas pre visoku kompresiju pa nemre okrenut radilicu... neznam...
kako se cuje anlaser kad ga vrtis? mozda zvoni?

znas kai... subskrajbaj se na news grupu hr.rec.motocikli i tam gosponu Kefu postavi isto ovo pitanje... on ti je guru za 125-ice... :wink:
 
Ako motor ovak dobro ide možda su samo četkice na anlaseru ili neki drugi kontakti..
 
Anlaser se na prazno vrti ko lud, sad ne znam jel se nešto promjeni kad dođe do opterećenja, to je istina imam polini 160, ali motor je i s njim dobro palio prije, siguran sam da nije zbog prevelike kompresije, svjećica je nova. Jel može biti da je negdje neka žica prislonjena na masu pa "krade" struju?

Dobro bikeri, hvala bum nekaj izmislil, ak znate još kaj recite
 
Da ti je spoj na masu pregorel bi osigurač...
 
Sve je ok dečki, rješio sam problem, ipak alnaser nije valjal, malo sam ga očistil, pobrisal i sad pali ko lud, nije imal dobrog spoja