Aprilia Classic 50 ne pali

ZP1993

Well-known member
Prekjučer sam kupio Apriliu Classic 50,i osim kaj je bilo nekih problema sa prebacivanjem u drugu brzinu,motor je bio ok,palio je i malo sam ga vozio.Jučer ga nisam vozio,a danas kad sam ga probao upaliti,nije palio.Da ne moram puno opisivati kaj se događa kad ga probam upaliti,evo videa:
https://www.youtube.com/watch?v=5VWjFthsf0c&feature=youtu.be
Jel zna tko kaj bi mogao biti problem i kako ga riješiti?
 
Napuni akumulator?

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Šteta :(
Jel ga mogu upalit preko auta,ili bi akumulator auta bio prejak za akumulator motora?Imam Renault Clio dvojku,mislim da ima 44 kW.
 
Samo spoji kabelima (ne skidaj kleme sa akumulatora na motoru), neće mu ništa bit.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Probao sam ga spojiti na auto i malo napuniti par minuta.Kad sam ga odspojio i probao upaliti upalio je,ali onda sam ga nakon par sekundi ugasio i probao upaliti još jednom da budem ziher da je pun,onda opet nije upalio.
Vjerojatno je akumulator star i treba ga mjenjati.Jel zna tko gdje kupiti novoga i koliko košta?
 
To ti nije bilo dovoljno za ga napunit.
Jesi mirija struju punjenja dok radi?

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Nisam mjerio,samo sam ga spojio na 3-4 minute,odspojio i onda probao upalit.Koliko bi ga se inače trebalo punit?
 
Ja ga na punjaču obično ostavim priko noći.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
maRRin 06 said:
Cca 2 dana :misli: :mrgreen:
A ako je regler ispravan, i koji dan više.
:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Ma iskreno da ti kazem nema ti se smisla zajebavat sa tim akumulatorom nego jednostavno kupi si novoga. Bar to nije puno skupo.


Ja sam na liberty-u 50 ccm mijenjao svake sezone jedan akumulator, ne valja to kurcu vode, pokusavao sam ga puniti ali s vremenom opet oslabi pa sam jednostavno odustao i palio ga na kurblu :D ..Tako da se bez veze ne zajebajes.
 
Budem onda kupio novi akumulator.Saznao sam kaj je problem,kako ga popravit,tako da hvala svima za pomoć (y)
 
Cijena aku-a ti ovisi o brendu. Uglavnom su oko 100 kn, a u Zg sam bio viđao i Yuasa aku za cca 150 kn.
 
Super,bar nije skupo,to bi onda možda mogao ovaj tjedan kupit (y)
Nego,da ne otvaram još jednu temu,zanima me još i zakaj ima problema sa šaltanjem u drugu brzinu i koliko bi koštao popravak toga na servisu?
 
Možda samo treba doštelat sajlu kvačila.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Možda samo treba doštelat sajlu kvačila.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Da, preduhitrio si me. :)