Aprilia Classic 50 ne pali

Jutros sam se htio malo provozati i uspio sam motor upalit na guranac (još nemam love za novi akumulator).Primjetio sam da mi dosta sporo ide,jedva nekih 40 u trećoj brzini,i na maloj uzbrdici nije mogao ni krenut.Pozvao sam jednog frenda da ga on isproba i pitao kaj bi to moglo biti i on veli da je vjerojatno slaba kompresija.Zanima me jel to točno,kaj bi mogao biti uzrok tome i kak to popravit?
 
Da ne otvaram novu temu zbog istog problema,Aprilia mi opet ne pali.
Motor je stajao kod mog starog u garaži prek zime,a onda još neko vrijeme nije vožen zbog karantene (ne znam jel on ponekad upalio motor za to vrijeme,da mašina malo radi),i sad neće upalit.Akumulator je ok,a benge ima skoro do vrha,al je stara 7 mjeseci,od kad sam se zadnji put vozio.Jel zna tko kaj bi mogao bit problem i kaj napravit?
https://youtu.be/sNlP88_bzVY
 
Stari benzin+prazan akumulator, provjeri usput i svjećicu kad napuniš akumulator u kakvom je stanju, da li uopće daje normalnu iskru.
 
Akumulator je bio ok,nije se ispraznio do kraja.Danas sam se malo poigrao s čokom i karburatorom,i upalio je bez problema.Motor ide ok i bez problema je prošao na tehničkom.
 
Last edited:
Spojio sam ga malo na punjač prekjučer prije pokušaja paljenja,bio je oko 40%,trebao bi poslužit ovu sezonu.