Aprilia Dorsoduro 900

DiAbLeRo

Well-known member
V2 90°, 896 cc, 95,2 ks, 90 Nm.

(y)
 
Mislim da je ovo isti agregat, samo mu je povećana zapremina. Dobio je 10% više momenta dok je snaga ostala ista, s tim da ovaj put zadovoljava Euro 4 norme.
 
mislim da tank ostaje 12L, al se nadam da su uspjeli obuzdat potrošnju  :misli:
sad ima ABS i TC , podesive vilice i lakše felge od V4 kao i display sa V4.
žao mi je da se nisu više poigrali sa dizajnom, na shiveru se primjete promjene, na dorsu ih baš i nema....
 
Jep, 12 litara ali navodno potrošnja dosta manja. Vidim da dosta komponenti nasljeđuje s velikog Dorsa i mog Capa (pokoj im u duši, šmrc...) a nigdje ne mogu pronaći podatak o težini. Nadam se manje od 200 kg.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
DiAbLeRo said:
Jep, 12 litara ali navodno potrošnja dosta manja. Vidim da dosta komponenti nasljeđuje s velikog Dorsa i mog Capa (pokoj im u duši, šmrc...) a nigdje ne mogu pronaći podatak o težini. Nadam se manje od 200 kg.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
                                                                                                                                    pronaša  sam  podatak  da  je  novi  DD  od  staroga  lakši  5 lbs  tj    nešto  više  od  2 kg  :mrgreen:  snaga  je  povećana  ...  sa  92  na  95  KS  i  nešto  viši  okretni  moment  nego  prije .  DD  jebe  teški  auspuh  .  sa  nekim  after  market  može  bit  solidno  ispod  200  KG ...  i  stari  i  novi .
 
čim su na novi motor stavili qualifier obični i sami znaju da su drek napravili :)

inače mi sa jako sviđa dorso i stari i novi mada su isti.... 

volio bih ga stavit na hard test

;)
 
Još jedna kombinacija  boja,bili su pre revolucionarni u startu tako da sad i nemaju šta novo ponuditi.Na tank 12l sam se već naviknuo oko 150km ionako mi dođe saći na kavu ili prošetat malo.Bitno da ne diraju kilograme a i ta TC dobro dođe bar po mokru ili hrvatskom gradskom asfaltu.
Šteta bi bila da su prestali raditi ovakav model,nisam vozio ovako nešto zabavno a da ne ulazi u sferu laganih supermoto strojeva koji su preskupi za normalnu vožnju (y)
 
DD750 said:
Još jedna kombinacija  boja,bili su pre revolucionarni u startu tako da sad i nemaju šta novo ponuditi.Na tank 12l sam se već naviknuo oko 150km ionako mi dođe saći na kavu ili prošetat malo.Bitno da ne diraju kilograme a i ta TC dobro dođe bar po mokru ili hrvatskom gradskom asfaltu.
Šteta bi bila da su prestali raditi ovakav model,nisam vozio ovako nešto zabavno a da ne ulazi u sferu laganih supermoto strojeva koji su preskupi za normalnu vožnju (y)

Sorry ali ne znam koja je izjava smješnija od koje..  :LOL:
Reci jednostavno volim svoj motor kakav je takav je i gotovo a ovo im nije trebalo..  (y)

:mrgreen:
 
dovla said:
Sorry ali ne znam koja je izjava smješnija od koje..  :LOL:
Reci jednostavno volim svoj motor kakav je takav je i gotovo a ovo im nije trebalo..  (y)

:mrgreen:
Što su trebali prestati priozvodnju???
Ili kao "Das Auto" varati...