Aprilia Mana 850 dijelovi

Mr. Mrgud

New member
Pozdrav ekipa!

UVOD U PRIČU (koga zanima)
Nakon ugodnih osam godina na Viragu 250 kojeg sam složio po svojem guštu i za kojeg imam samo riječi hvale, zaželio sam se većeg i jačeg motora. Mislio sam nakon prodaje i nakon odrađivanja nekih zahvata oko kuće kupiti nešto veće slično Viragu (Intruder, VN, Shadow...). Međutim, javio mi se čovjek i ponudio mi zamjenu za Manu 850. Prvo sam odbio jer me nisu zanimali nakedi, ali nakon malo razmišljanja i čitanja o tom motoru, odlučio sam da bih to volio probati, a u slučaju da mi se ne svidi, ipak ne bih trebao biti na gubitku pošto se radi o većem, jačem i novijem motoru. Nekoliko telefonskih razgovora kasnije, trpam Viraga u kombi i s prijateljem krećem na put u Slavoniju vidjet Manu. Motor trenutno nije registriran i kozmetički nije u tip top stanju, ali nove gume i akumulator ipak govore da nije u potpunosti zapostavljen. Bilo je tu i nekog prevrtanja na lijevu stranu, nakon čega je dobar dio štete saniran (radilo se o retrovizoru, žmigavcima...) Ostalo je vidljivo par ogrebotina, ali što je, tu je. Motor uredno pali, ne javlja nikakve greške, odvezem se u susjedno selo dopumpati gume na benzinskoj i obaviti potrebnu probnu vožnju. Dobro vuče, ne zanosi i rekoh, ajde, uzimam! Dan nakon sam, makar je neregistrirana, odradil jednu malu vožnjicu da prokola ulje, a da meni srce bude na mjestu i da mirno prezimimo i ona i ja.

GLAVNI DIO
Motor je u prilično originalnom stanju. Jedino je auspuh mijenjan, ali je upisan u prometnu i radim na tome da dobijem i sve one popratne papire sa upisa. Međutim, neki dijelovi fale ili su potrgani pa sam krenuo u potragu za njima. Zvao sam skuter-moto, ali danima čekam da mi uopće jave koliko koji dio košta ako se nabavlja preko njih. Bacio sam se i u potragu po netu te nabasao na online katalog s tvorničkim brojem pojedinog dijela, ali cijene su prilično paprene. Po tvorničkim brojevima sam češljao razne oglase po netu (uključujući i ebay naravno) i dosta je skupo. Odlučio sam se raspitati i ovdje jer možda neko ima pokoji dio (originalan ili kompatibilan s Maninim) ili zna nekog tko ima.

Najbitniji dijelovi koji mi nedostaju su:

rukohvat suvozača
desna nogara suvozača - samo metalni dio (gumu i šarafe imam) - možda pašu nogare sa nekog drugog motora?
stakalce (u biti prozirna plastika) na brzinomjeru - malko je krhnuto, tek toliko da se može zamagliti iznutra pa bi volio nabaviti novo, a da ne kupujem cijeli sklop brzinomjera naravno

Ima nekoliko većih dijelova koje ću probati dovesti u estetski prihvatljivo stanje, ali o tome drugom prilikom.

Jel neko zna dal je rukohvat suvozača uopće neophodan na tehničkom? Da na kraju za komadić šipke ne dam 500-600kn uzalud.

Hvala na strpljenju i sretno na cesti onima koji se još voze!
 
Samo da ne bude zabune, ništa ne tražim besplatno 😀
Pitao sam u smislu, dal nekom možda stoji rukohvat ili nogara viška.

Ili kakva su vaša iskustva s nabavkom (naručivanjem) dijelova u smislu, koliko se to čeka? Ako ste naručivali preko nekog dućana, preko koga ste?

Ovu nogaru bi čak i naručio pa da imam original, a sumnjam da može koštat preko 200kn.
 
Moj frend je rasuo Manu, koju je dobio u zamjeni za neki skuter, do šarafa, pa slagao ispočetka. Njemu je to zabava, ali bilo je dosta zajebancije sa dijelovima. Neke je i nemoguće naći. Čak ni tvornica nema na lageru niti proizvodi.
Većinu rabljenih stvari koje je našao je ovdje, pa probaj.

 
Hvala na odgovoru zokx! Pogledao sam, tkod njih trenutno nema ničeg od dijelova koji meni trebaju, al sad kužim da postoje i dućani s rabljenim dijelovima i prihvatljivijom cijenom pa se bacam dalje u potragu.