Aprilia Pegaso 650 i.e. problem za znalce

zvjerko rider

Well-known member
Napisao sam nešto o ovom problemčiću na drugom naslovu ali se možda dosta ne prati pa da tu opišem situaciju, možda se nekome desila ista stvar ili zna o čemu se radi. Vozio sam se nekih 200-tinjak kilometara starom jadranskom , ( čisto inf. zbog načina vožnje , zavoja ,prometa i  vručine ) . Supruga i ja na motoru , tri kufera,šator...  Nakon što sam prešaltao u nižu da prođem neke kampere čuo sam promjenu u zvuku motora ( stručno sam to opisao "prdavije"  :) )  motor mi je dobio neku jaču vibraciju nego inače , a prilikom usporavanja više ispucava na auspuh , to su mi rekli da je do smjese goriva i da treba podesiti injektor ali to prije nije bilo toliko izraženo . Potegne O.K. ali mi radi u vožnji nekako "lupetavije" . Mehaničar mi je pregledao motor jer sam ionako morao odraditi manji servis, u vožnji je isto osjetio vibru u governalu ali motor mu u leru zvuči o.k. . Ni on nije siguran što bi moglo biti jer nije spec. za Aprilije. Naručio sam se i kod jednog servisera koji ima komp za naštelati injektor. E sada bi nekog od vas znalaca molio za neku ideju što bi to moglo biti . Vidio sam da na forumu ima vrsnih mehaničara pa vas molim za pomoć. :moli:
 
Pregledaj brtve na spoju topova i grana. Meni se na pegiju prekonekoliko puta to dogodilo...upali motor i zavuci ruku, osjetit ces ak je to to...

Simptomi su isti kao sto si naveo, osim sto ne bih rekao da su se kod mene vibracije bitno povecale, ako su uopce...
 
RoadRunner1 said:
Pregledaj brtve na spoju topova i grana. Meni se na pegiju prekonekoliko puta to dogodilo...upali motor i zavuci ruku, osjetit ces ak je to to...

Simptomi su isti kao sto si naveo, osim sto ne bih rekao da su se kod mene vibracije bitno povecale, ako su uopce...

Nije  :zid: , ali hvala na pomoči. 
 
zvjerko rider said:
Ne znam da li se još neko vrijeme mogu s time voziti jer mi je mehaničar predvidio neku jaču cifru za popravak.  Makar do kraja sezone.?
a zamisli di se penje cifra da se ta ležaj razleti, ja ga više nebi niti upalio
 
  • Like
Reactions: barba
zvjerko rider said:
Ne znam da li se još neko vrijeme mogu s time voziti jer mi je mehaničar predvidio neku jaču cifru za popravak.  Makar do kraja sezone.?

naravno da možeš .... ali NE SMIJEŠ .... tj. čak i smiješ ako misliš motor baciti na staro željezo nakon koji kilometar ...  :mrgreen:
 
Nagovorili ste me da jednostavnije niste mogli  :)  Znači neko vrijeme ništa od  :021:  . Da li znate gdje se kod nas može nabaviti taj ležaj , jer mehaničar mi se raspitao u Italiji ( živim u Puli ) pa dijelovi mogu doći tek u 9-om mjesecu. I dalje mi nije jasno kako sam odjednom počeo osjetiti te vibre , a ne nešto postepeno . Brine me da nije još neki vrag otišao. Tip mi je rekao da se to osjeti tek kada se motor malo zagrije. Još jednom svima zahvaljujem na savjetima. 
 
sta nema tamo kod stadiona neki aprilia servis, čuo sam da je ok
 
Ne , kod stadiona je trgovina a servis je iza trgovine Peem , ali je tip rekao da on baš nije radio na tim motorima i da nezna uzrok.
Jučer sam "dofurao" motor u garažu a rezime je ovakav: moram promjeniti dihtunge,semering,prstenove,osovinu klipa,ležajeve radilice,lanac distribucije,zatezač lanca, ubacit čelićnu piksu gdje je u bloku motora došlo do lufta ... 
Tražim polovnu Rotaxovu mašinu za Pegasa 650 i.e.