Aprilia Pegaso 650 strada

Dave

New member
Evo dosta mi se svidio novi model za 2006/2007 pa ga planiram kupiti. Navodno ima motor od Yamahe XT660 pa očekujem da će biti pouzdan, ali me zanima potrošnja i općenito kako ste zadovoljni sa njegovom upravljivošću, kočnicama i kompletnim motorom, ako ga tko na forumu uopće ima? Hvala! :)

PS: Kažu mi u prodajnom salonu da ove godine ima 51KS ali svugdje na netu piše da ima 48. Sta je istina?
 
Dave said:
Evo dosta mi se svidio novi model za 2006/2007 pa ga planiram kupiti. Navodno ima motor od Yamahe XT660 pa očekujem da će biti pouzdan, ali me zanima potrošnja i općenito kako ste zadovoljni sa njegovom upravljivošću, kočnicama i kompletnim motorom, ako ga tko na forumu uopće ima? Hvala! :)

PS: Kažu mi u prodajnom salonu da ove godine ima 51KS ali svugdje na netu piše da ima 48. Sta je istina?
istina je da imao 48 ili 51 jednako ide  :mrgreen:
izgledom mi se sviđa,samo mi ti nisi jasan,najprije si reko sukca R-a pa zekku i sad na wannabe sm prešo  :misli:
 
Billy the Kid said:
istina je da imao 48 ili 51 jednako ide  :mrgreen:
izgledom mi se sviđa,samo mi ti nisi jasan,najprije si reko sukca R-a pa zekku i sad na wannabe sm prešo  :misli:

Visok sam, trebam udobnost i funkcionalnost. Ovo bi uzeo za po gradu i da mogu ić sa curom okolo na dalje i bliže rute a sukca ću uzet jednog dana kad budem imao viška para kao motor samo za guštanje... Samo je jedan GSXR... Dobro ajde ima ih 3... 600, 750 i milju! ;)
 
Nazovi MMS. Ima jedna Strada polovna koja je jos uvijek pod garancijom. Dosta dodatne opreme, 8000km, cijene se ne sjecam. Moze i na kredit.

Update: Fotka

 
ma samo kupuj, ali se dobro raspitaj gdje, inače je moto matušić dosta skup. možda kod nekog drugog dobiješ nešto popusta
inače bike je prekrasan, a i nije za tebe 125-ica, rješavaj se toga
 
Kad je vec spomenut MMS.. moze se na licu mjesta fino usporediti Pegaso i Versys..  :wink:
I meni je Pegaso ljepsi i interesantniji, ali 15ks vise je 15ks vise  :wink:
 
Cortez said:
..sto je bitno samo ako ne znas koristiti mjenjac.

Ili ako ne želiš! ;) Dodaj na to još da je Strada lakša 13 kg i u konačnici u primjeni na cesti ti ne dođe neka razlika između ta dva motora. A Strada je puuuuuuno ljepša!  (y) Pogotovo ova srebrna za koju sam se zagrijao: http://www.aprilia.com/upload/modelli/adventure/p01108_0125.jpg Još su joj i stavili nove ljepše četverokutne retrovizore!  :mrgreen: E da, i pozicija sjedenja i volan su mi puno bolji na Apriliji... Jednostavno kad sam motor vidio uživo, sjeo na njega, bila je ljubav na prvi pogled!  :mrgreen:
 
ja ga imam od 4 mjeseca prosle godine i sve sto ti mogu reci
kupuj
jako zadovoljan
ja imam oko 192cm i super mi je
gore su i dva akrapa ( ludilo od zvuka )
samo preporuke

 
Pa ako je pasku od 192 ok, onda ce bit dobar i dave-u
ak se ne varam sjedalo se moze povisit ili spustit
@pasko; jel se kupate?
mozda sam dolje iduci tjedan u kleti
 
Dave said:
Evo dosta mi se svidio novi model za 2006/2007 pa ga planiram kupiti. Navodno ima motor od Yamahe XT660 pa očekujem da će biti pouzdan, ali me zanima potrošnja i općenito kako ste zadovoljni sa njegovom upravljivošću, kočnicama i kompletnim motorom, ako ga tko na forumu uopće ima? Hvala! :)

PS: Kažu mi u prodajnom salonu da ove godine ima 51KS ali svugdje na netu piše da ima 48. Sta je istina?
motor je od minarelia ili tako nekako to je jedna talijanska firma...
taj motor ti se ugradjuje na xt i na mt-o3...i na derbi mulhacen...i naravno apriliu...
bilo je o tome rijeci u jednom od zadnjih motopulseva....
uglavnom masina da je odlična..nije nesto nabrijana ali zato traje.....i traje..
......i traje... (y)
 
imam stradu godinu dana i prezadovoljan.....moja preporuka je da staviš akrapovića....ja imam..(čovječe ludilo od zvuka!!!)
a ak ti bude nizak imaš za naručiti povišeno sjedalo....sretno!  (y)
jesi dobio popust da je cijena 49000...jel znam da je ta cijena bila za modele 2006., a za nove 53900kn?  :misli:
 
nixy said:
motor je od minarelia ili tako nekako to je jedna talijanska firma...
taj motor ti se ugradjuje na xt i na mt-o3...i na derbi mulhacen...i naravno apriliu...
bilo je o tome rijeci u jednom od zadnjih motopulseva....
uglavnom masina da je odlična..nije nesto nabrijana ali zato traje.....i traje..
......i traje... (y)

Minarelli.

Postoje neke razlike izmedju Yamahine i Aprilijine verzije tog agregata.
Aprilija je rješila neke dječije bolesti koje Yamaha još nije uspjela...
 
Imaš za kupiti 4 cm višlji sic(oko 600 kn,koliko se sjećam).Ja gore imam Leovince koji je bio znatno jeftiniji od Akrapa,ali je s Akrapom nešto ljepši i tiši zvuk.Potrošnja mi je u prosjeku oko 6 l. i za razliku od XT-a s kojim dijeli agregat,kao što Demza kaže, riješeno je trzanje na konstantnim okretajima.I da,udobniji je od XT-a,ali se nešto lošije ponaša u agresivnoj vožnji,to je danak tom više tourerskom konceptu.
Eh,da,koliko ja znam 48000 je cijena lanjskog modela(dakle crveni i crni),a srebrni je ovogodišnji model kojemu je cijena 54000 kn.
 
VOPA said:
Imaš za kupiti 4 cm višlji sic(oko 600 kn,koliko se sjećam).Ja gore imam Leovince koji je bio znatno jeftiniji od Akrapa,ali je s Akrapom nešto ljepši i tiši zvuk.Potrošnja mi je u prosjeku oko 6 l. i za razliku od XT-a s kojim dijeli agregat,kao što Demza kaže, riješeno je trzanje na konstantnim okretajima.I da,udobniji je od XT-a,ali se nešto lošije ponaša u agresivnoj vožnji,to je danak tom više tourerskom konceptu.
Eh,da,koliko ja znam 48000 je cijena lanjskog modela(dakle crveni i crni),a srebrni je ovogodišnji model kojemu je cijena 54000 kn.

Daju nekakav popust pa je ipak nešto jeftiniji (oko 49000). Dosta je velika potrošnja za takav agregat po meni. Voziš ga pun gas ili laganini? Jel to prosjek gradske i otvorene vožnje pola-pola? I daj mi molim te konkretno reci u kojem se smislu lošije ponaša u agresivnoj vožnji? Thanks!  (y)
 
dave
ja sam ti na grobniku 31.03.
pa mozes doc vidit kako to izgleda u stvarnosti i da cujes
Akrape na djelu
samo se javi da se nademo
javi mi mob na pp
pozdrav
 
Motor je super, upravljiv, poteže odlično, koči još bolje. Ja sam 188 i razmišljam o višem sjedalu...
Što se auspuha tiče...Akrapi su cca 6500 kn, dok Lea dobiješ za 3000-4000 kn, zavisi o popustu..
Sa jednim tankom prođeš oko 200 km + rezerva.
sve u svemu  (y)