Aprilia pegaso strada, još jedna u nizu tema

Piko2104

New member
Pozdrav,

Zapiknuo sam se za apriliu pegaso stradu, imam par pitanja. Procitao sam dosta tema pa nemam previse tehnickih pitanja nego me vise zanima da li mi je bolje kupovati motor sada što prije(prije sezone), trenutno ih nema puno po oglasima. Ima ih par sa cca 20k km za nekih 25000kn i ima ih sa 40-60tkm. Kanim se vozit po gradu najvise sa tu i tamo nekim turama do mora. Je li 40-60tkm puno na motoru. Nemam iskustva s motorima imao sam samo kineza qinqia pa su pitanja mozda glupa

Hvala
 
Moj ima skoro 70 000km i pripremam ga za dalji put. 25 000kn mi se čini malo puno za takav motor ali nisam mjerodavan.
Ja imam trail verziju i za dalja putovanja mi je super kad sam solo, udvoje je malo nezgodno preko 300-400km/dan sa teretom.
Ako je motor uredan, računaj da će možda bit nekih gluposti šta nerviraju(kontakt brava, pumpa goriva) ali ništa nerješivo. Dosta dodatne opreme se može nać, i vozi se stvarno lijepo.
Jako dobar izbor poslije 125ccm ili nečeg slabijeg.
 
Piko2104 said:
Pozdrav,

Zapiknuo sam se za apriliu pegaso stradu, imam par pitanja. Procitao sam dosta tema pa nemam previse tehnickih pitanja nego me vise zanima da li mi je bolje kupovati motor sada što prije(prije sezone), trenutno ih nema puno po oglasima. Ima ih par sa cca 20k km za nekih 25000kn i ima ih sa 40-60tkm. Kanim se vozit po gradu najvise sa tu i tamo nekim turama do mora. Je li 40-60tkm puno na motoru. Nemam iskustva s motorima imao sam samo kineza qinqia pa su pitanja mozda glupa

Hvala
:misli: motor je najbolje kupovati kad imaš para e sad prije sezone ili pričekat poslije sezone to je relativno jeftinija kupnja jer propala je jedna sezona,a za kupit motor obavezno povedi nekog frenda koji vozi 10g motor čisto za to ta ne kupuješ neku ragu zbog izgleda ili plati nekom susjedu ,majestoru troškove da otiđeš vidjeti šta ti nude ,više češ uštedjeti nego poslije kad dođu skrivena ulaganja u motor  :021:
 
vozio stradu (2god) pa onda 7 god pauza, i opet kupio isto  :LOL:
po meni skroz ok motor za male novce.
tako da samo kupi i gass (y)
 
Piko2104 said:
Pozdrav,

Zapiknuo sam se za apriliu pegaso stradu, imam par pitanja. Procitao sam dosta tema pa nemam previse tehnickih pitanja nego me vise zanima da li mi je bolje kupovati motor sada što prije(prije sezone), trenutno ih nema puno po oglasima. Ima ih par sa cca 20k km za nekih 25000kn i ima ih sa 40-60tkm. Kanim se vozit po gradu najvise sa tu i tamo nekim turama do mora. Je li 40-60tkm puno na motoru. Nemam iskustva s motorima imao sam samo kineza qinqia pa su pitanja mozda glupa

Hvala
Ja osobno trenutno vozim Stradu. Imam 51 k km i motor radi kao svicarski sat. Masina je od Yamahe XT sto je prednost jer su servisi jeftiniji, a sama masina koliko sam ja cuo je jako pouzdana. Majstor mi je na zadnjem servisu rekao ako ga servisiram na vrijeme 100 k km nije problem.

Ja trenutno svojeg prodajem jer kupujem GSA pa ako ste zainteresirani javite i posaljem Vam link na oglas. Ne bi htio da sada shvatite da zelim prodati sad tu motor jer mi to nije namjera, ali ako nadete motor od vlasnika koji ga je pazio i mazio nema greske. Ja sam svog kupio prije tri godine od covjeka koji je bio zaluden stradama. Covjek je punu garazu postera od Strade imao :), no dosli su klinci pa ga je supruga natjerala da uzme pauzu od motora :-(

Sent from my SM-G960F using Tapatalk