Aprilia Red Rose 125ccm 2t

biber_cros

New member
Znima me sve sto se tice motora,danas bio kod covjeka i pogledo stvarno u preodlicnom je stanju,masina se sjaji kaze da nikad nije otvorena masina,presla je oko 17000km,kolko trosi na 100km,koja mu je max brzina i dali ima kakve blokade mislim jel postoji otvorena i zatvorena verzija,motor je 94 godiste,napisite sto vise ogovora heheh....,pozzzzzzz
 
pa ljudi zar niko nista nezna o ovom motoru,kolko sam ja zaznao ima rotax masinu kao i rs jos neki motori,hajdi ljudi javte se..,
 
taj spada pod "najruzniji motori" neznam sto im se dogodilo tamo u apriliji..cvajtakt chopper i to 125..bila je jedna iz njemacke ovo ljeto..bljak
 
yatasaki said:
taj spada pod "najruzniji motori" neznam sto im se dogodilo tamo u apriliji..cvajtakt chopper i to 125..bila je jedna iz njemacke ovo ljeto..bljak
pa ima i cagiva roadster isto 125 2t i to zracno hladen,meni nije nesto ruzan,fino lezi kad sjedes na njega,nema nekog napora na njemu,a kazu da ide nenormalno jer je cvaja,citao sam na internetu da moze ici i 150kmh,ja 125 ccm nikad nebi uzeo 4t jer to neide nikako,jedva navuku 100kmh i to je premija,ti 4t motori do 250ccm su mi nekako za penzionere,nije zar taj iz njemacke dosao sa apriliom..,
 
nema blokade gore...masina rotax 123...sa pneumatskim RAVE ventilom...i dellorto 28 karburatorom. Max  brzina oko 140 km/h....a potrosnja je u prosijeku 7 litara...Malo ih ima na trzistu jer nije uspio model(sto se estetike tice) Masina je provjereni rotax agregat...to je jedino sto vrijedi.... :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
nema blokade gore...masina rotax 123...sa pneumatskim RAVE ventilom...i dellorto 28 karburatorom. Max  brzina oko 140 km/h....a potrosnja je u prosijeku 7 litara...Malo ih ima na trzistu jer nije uspio model(sto se estetike tice) Masina je provjereni rotax agregat...to je jedino sto vrijedi.... :mrgreen:
ma mene masina najvise i interesuje,konto sam nsr kupit pocetkom sledece godine ali nekako nisam taj tip da kupim cistog sportaca,ja volim otici i do vikendice makadamskim putem i kroz travu malo i sumskim stazam a za to nije nsr,red rose nije ni klasicni coper nekako mi nesto izmedu,ma nevjerujem da ce toliko trosit jedino kad ga gazis do maximuma,mozda 5 litara kad ga vozis do 8000rpm,meni nesto nije tolko ruzan,neznam zbog cega je vama ruzan.,.,.,.pozzz bmw
 
bmw m 5 said:
nema blokade gore...masina rotax 123...sa pneumatskim RAVE ventilom...i dellorto 28 karburatorom. Max  brzina oko 140 km/h....a potrosnja je u prosijeku 7 litara...Malo ih ima na trzistu jer nije uspio model(sto se estetike tice) Masina je provjereni rotax agregat...to je jedino sto vrijedi.... :mrgreen:
ajmo ljudi dajte jos koju rijec o aprilii..,
 
bmw m 5 said:
nema blokade gore...masina rotax 123...sa pneumatskim RAVE ventilom...i dellorto 28 karburatorom. Max  brzina oko 140 km/h....a potrosnja je u prosijeku 7 litara...Malo ih ima na trzistu jer nije uspio model(sto se estetike tice) Masina je provjereni rotax agregat...to je jedino sto vrijedi.... :mrgreen:

bold- wtf?? :shock:
 
tom360 said:
bold- wtf?? :shock:
sta se ti cudis ??? Zar mislis da ce trositi 4 litre ??? Moze ispod 7...vjerovatno...ali moze i preko 7 definitivno... 8)
 
bmw m 5 said:
nema blokade gore...masina rotax 123...sa pneumatskim RAVE ventilom...i dellorto 28 karburatorom. Max  brzina oko 140 km/h....a potrosnja je u prosijeku 7 litara...Malo ih ima na trzistu jer nije uspio model(sto se estetike tice) Masina je provjereni rotax agregat...to je jedino sto vrijedi.... :mrgreen:
Provjereni agregat je, ali 123ica je poznata po svojoj "provjerenoj" struji.  :mrgreen:

bmw m 5 said:
sta se ti cudis ??? Zar mislis da ce trositi 4 litre ??? Moze ispod 7...vjerovatno...ali moze i preko 7 definitivno... 8)
Ja bi prije reka oko 6. Za 7 ga moraš gazit muški svaki dan.
 
VypeRS said:
Provjereni agregat je, ali 123ica je poznata po svojoj "provjerenoj" struji.  :mrgreen:
Ja bi prije reka oko 6. Za 7 ga moraš gazit muški svaki dan.
a ljudi jel bolja Cagiva Roadster od ove aprilije.,evo i slika
 
biber_cros said:
a ljudi jel bolja Cagiva Roadster od ove aprilije.,evo i slika




Pa, kod polovnih je bolja ona koja je u boljem stanju, ali kao model nije. Red Rose ima puno bolji/jači motor i jednostavno je cijela skuplje i kvalitetnije izvedena. Bilo ih je u Splitu nekoliko od oba modela i mogu reč da su dugo vozile. A šta se tiče potrošnje, dobro ti je bmw m5 reka....ne očekuj ispod 7 litara. Hebi ga nije to impotentni 125 4t, a gušti se plačaju :wink:. Pa skuteri od 50 cc troše 4-5 litara, a neki i više.
 
biber_cros said:
pa ima i cagiva roadster isto 125 2t i to zracno hladen,meni nije nesto ruzan,fino lezi kad sjedes na njega,nema nekog napora na njemu,a kazu da ide nenormalno jer je cvaja,citao sam na internetu da moze ici i 150kmh,ja 125 ccm nikad nebi uzeo 4t jer to neide nikako,jedva navuku 100kmh i to je premija,ti 4t motori do 250ccm su mi nekako za penzionere,nije zar taj iz njemacke dosao sa apriliom..,

To sto djeca pisu da ide 150 zaboravi .....nema teorije ,150 je daleko vise nego sto vecina i misli ,pogotovo za taj motor .......... :wink:

hehehe  i moram ti cestitati na ovoj temi koja je otvorena svaka cast........Bas tu sliku Cagive koju si stavio ti imam ja,to je moj motor licno......a moj prijatelj ima i Apriliu Red Rose 125..............Ja neznam kakve su ovo besmislice da trosi 7 litara,taj Red Rose trosi u prosjeku 3,5-4  litra max kao i moja Cagiva(sto je za 2T predobro ,ko mi nevjeruje nek dodje da provjerimo znaci naspemo 4 Litra ja i suvozac da sjedne samnom i idemo napravit 100 KM  :wink: prosjecnom brzinom 80 km/h ),karburator je Dellorto 24 mm i u jednog i u drugog motora,istina je da je Aprilia Red Rose ulickanija ,ukrasenija ima vise ukrasa sto bi rekli,vodeno hladjenje itd. .........Max brzina Aprilije Red Rose je 120 km/h ,dok je kod Cagive 125 a uz neke sitne izmjene ide i 130 km/h..........Cagiva ima bolji start i bolju krajnju ,Red Rose je nekako "zaguseniji" ........Ali moram napomenuti da Cagiva Roadster spada u NAKED motore ,dok je Red Rose chopper pa se tu razlikuju(laici mijesaju) .......Uglavnom oba motora su ti jako pouzdana i za svoju namjenu jako dobro idu ,imaju predobro ubrzanje oba,brzinom od 100 km/h sa suvozacem se nece patit niti jedan na otvorenom putu .........ja sam svog kupio kada je imao 18 000 ,sada ima skoro 30 000,nikad mi nije stao ,motor zaista dobro vuce ,jednostavan ,to sto je zracno hladjenje svi me pitaju dal ima problema ,a vozio sam se sa dosta njih koji imaju vodeno (125 2T)  i nikakva razlika ......znaci nikakvih problema samo sam sipao i vozio i danas dan :) .........Nema dana kad ga ne provozam ........i za Red Rose mogu reci da mi se jako svidja taj motor ,mada mu je mana naspram roadstera sto je losiji u zavojima a to nevolim jer se volim provozati po krivudavim cestama :) Nemozes reci dali je neki bolji ili losiji svaki ime nesto bolje nesto losije,uglavnom tu su negdje,sad sve zavisi ko sta vise voli i koji mu je povoljniji da ga kupi to je to BTW ispusni ventil nema niti Roadster a niti Red Rose  :wink:.............Kako god izmedju ova dva motora kojeg god bi uzeo nebi pogrijesio ..........Nadam se da sam pomogao,ako te jos sta zanima pitaj pozzz  (y)
 
Rider On The Storm said:
To sto djeca pisu da ide 150 zaboravi .....nema teorije ,150 je daleko vise nego sto vecina i misli ,pogotovo za taj motor .......... :wink:

hehehe  i moram ti cestitati na ovoj temi koja je otvorena svaka cast........Bas tu sliku Cagive koju si stavio ti imam ja,to je moj motor licno......a moj prijatelj ima i Apriliu Red Rose 125..............Ja neznam kakve su ovo besmislice da trosi 7 litara,taj Red Rose trosi u prosjeku 3,5-4  litra max kao i moja Cagiva(sto je za 2T predobro ,ko mi nevjeruje nek dodje da provjerimo znaci naspemo 4 Litra ja i suvozac da sjedne samnom i idemo napravit 100 KM  :wink: prosjecnom brzinom 80 km/h ),karburator je Dellorto 24 mm i u jednog i u drugog motora,istina je da je Aprilia Red Rose ulickanija ,ukrasenija ima vise ukrasa sto bi rekli,vodeno hladjenje itd. .........Max brzina Aprilije Red Rose je 120 km/h ,dok je kod Cagive 125 a uz neke sitne izmjene ide i 130 km/h..........Cagiva ima bolji start i bolju krajnju ,Red Rose je nekako "zaguseniji" ........Ali moram napomenuti da Cagiva Roadster spada u NAKED motore ,dok je Red Rose chopper pa se tu razlikuju(laici mijesaju) .......Uglavnom oba motora su ti jako pouzdana i za svoju namjenu jako dobro idu ,imaju predobro ubrzanje oba,brzinom od 100 km/h sa suvozacem se nece patit niti jedan na otvorenom putu .........ja sam svog kupio kada je imao 18 000 ,sada ima skoro 30 000,nikad mi nije stao ,motor zaista dobro vuce ,jednostavan ,to sto je zracno hladjenje svi me pitaju dal ima problema ,a vozio sam se sa dosta njih koji imaju vodeno (125 2T)  i nikakva razlika ......znaci nikakvih problema samo sam sipao i vozio i danas dan :) .........Nema dana kad ga ne provozam ........i za Red Rose mogu reci da mi se jako svidja taj motor ,mada mu je mana naspram roadstera sto je losiji u zavojima a to nevolim jer se volim provozati po krivudavim cestama :) Nemozes reci dali je neki bolji ili losiji svaki ime nesto bolje nesto losije,uglavnom tu su negdje,sad sve zavisi ko sta vise voli i koji mu je povoljniji da ga kupi to je to BTW ispusni ventil nema niti Roadster a niti Red Rose  :wink:.............Kako god izmedju ova dva motora kojeg god bi uzeo nebi pogrijesio ..........Nadam se da sam pomogao,ako te jos sta zanima pitaj pozzz  (y)
znam da je motor tvoj bas sam stavio zato da bi se javio u ovoj temi,ja na proljece planiram kupovat 125icu 2t,vece mi netreba jer dovoljno mi je da s curom mogu otic do orahovice ili doboja na bazene ili po ljeti na posao,za apriliju covjek trazi puno para.trazi 2500km a 94godiste jest presla samo 16000km,stvarno ocuvana pravo,registrovana i tak to,a tvoj motor mi se cini kao dobra ponuda,bas sam neki dan bio u gracanici pa sam vidio apriliju redrose meni su lijepi i cagiva i aprilija samo reci mi jel ima gdje dijelova za cagivu na tk kantonu ili po doboju.....,pozzzzzzz
 
dijelove mozes nabaviti ,nije problem za dijelove imas  kod jednog lika u zivinicama koji se bavi time,covjek moze stvarno dosta tog da nabavi ....al vjeruj kad cuvas to je to ,nema plaho sta da se mijenja   (y)
 
pošto se prodaje/kupuje, i ja sam odlučio prodati svoga Pegasa 94 god radi kupovine jačeg motora, maybe pegaso 650 ´99 g. Ako te zanima javi se, nije skup, isto je rotax 123 32-35 ks dellorto 34, i ide sada ko zmaj....
 
Meni je Red Rose lijep motor,zao mi je sto ga nisam imao prilike imati.Ima i verzija s 50 ccm,ne? :misli:
 
Napisacu par informacija o Aprliji red rose 125...To je motor koji trenutno vozim...Kupio sam je 2010 god god.kao stranca(Svajcarska)Vozio sam se mnogo i bas sam je gasirao...Jula 2011god imao sam kvar na masini.U Velikoj pesnici se nalaze iglicasti lezajevi i jedna od tih iglica je izletela i napravila mi havariju...Sta god je mogla da se pokvari pokvarilo se.Klip,karike,cilindar,klipnjaca,radilica.Uradio sam generalku koja me kostala 450 eur.Stavljeno je sve original...Od tad do danas sluzi me bezprekorno ali i ja malo obracam paznju na gas...Obisao sam sve moto skupove po Srbiji,isao sam u Rumuniju i Crnu Goru,bilo je nesto govora o Sloveniji ali se izjalovilo...Potrosnja je bila nesto malo veca pre generalke ali sada ne sme da predje 3,5 pri brzini 120-130km/hIsao sam sa njom na more...Od Panceva do mora i nazad sam presao 1300 km sa voznjom po Crnoj Gori...KOstalo me 6000 dinara...evro je tada bio 118 a gorivo 145dinara pa vi racunajte...Prezadovoljan sam motorom...Pozdrav :021:
 
Dodao bih jos par reci...Kod nas u Srbiji se cena krece od 900-1300 eur za god od 1990 -1994 od prilike...Prijatelj je proslo leto kupio red rose 50 ccm za 150 eur ali je u losijem stanju,os uvek se vozi bez problema