Aprilia Red Rose 125ccm 2t

Pozdrav ljubiteljima jahanja vetra.
Ako može mala pomoć? Moj klinac kupio Red rose i sve je ok sem jedne sitnice, akumulator se ne puni. Neki savet, iskustvo ...?
 
Pogledat regler, to je prvo za ispitati ako ne puni !
Koliko je star akumulator ?
Kad upališ motor, izmjeri mjernim instrumentom napon (voltažu) na aku, ako je struja punjenja (napon) na aku manji od 13 volti, onda je najvjerojatnije regler (ispravljač napona) !
 
Pogledat regler, to je prvo za ispitati ako ne puni !
Koliko je star akumulator ?
Kad upališ motor, izmjeri mjernim instrumentom napon (voltažu) na aku, ako je struja punjenja (napon) na aku manji od 13 volti, onda je najvjerojatnije regler (ispravljač napona) !
Akumulator je kupljen u oktobru (listopad). Kada je motor startovan i radi napon na njemu je 12,6V.
 
Ako pali motor, manje vjerojatno !
Pa zar motor ne pali dok akumulator valja, bez obzira na regler, ili namotaje...treba ispitati...možda nešto i vuče struju...
 
Naravno da je najbolje sve ispitat, ovako izdaleka možemo samo savjetovati, ovo je ipak 2taktni stari motor na kurblu ako se ne varam ?
 
Naravno da je najbolje sve ispitat, ovako izdaleka možemo samo savjetovati, ovo je ipak 2taktni stari motor na kurblu ako se ne varam ?
Ja imam Apriliu Red Rose Classic iz 1994. i moja nema kurblu,samo paljenje na tipku.Nisam ziher za onu stariju verziju od 1988.-92. al mislim da je i kod nje isto.
 
  • Like
Reactions: hondimir