Aprilia rs 125 - PROBLEM! HITNO!

nikolabb

New member
Pozdrav ekipa, kupio sam rs 125 2003.godiste prije 20ak dana , naknadno otvorena na 22 kw ...motor je vukao odlicno no poceo mi je gubit snagu  na 7000 obrtaja ,otvori RC ventil i stoji ...no uspijem to rijesit kupio novu svjecicu(NIJE ORIGINAL STO SAM KASNIJE SKONTAO) i vukao odlicno... no u tome svemu motor mi u leru kad ga upalim dobija sam turazu i ide u blokadu...pregledavao sam i gas na karburatoru i sajlu...rastavljao karburator i nekako uspijem rijesit da mi radi normalno. Super sve ide sutra dan idem ga upalit kad ono upali se i nakon jedno 2-3 sekunde crkne. U cemu moze biti problem? Da li u mozda u svjecici sto nije original(BOSCH svjecica sa malo debljom elektrodom,ali duzina sve ista kao NGK) ? Btw filter zraka mi je pri kraju tako da sam stavio najlonsku carapu samo da mi ne uleti nesto dok u leru radi... Pocetnik sam i ne razumijem se bas u motore . Dao bih ga nekom majstoru na popravak ali nezz kome iz okolice sam Osijeka ako neko zna molim pomoc !  :misli:

Hvala
 
To sto sam dize okretaje, to je znak da je smjesa gorivo-zrak presiromasna (osim okretaja, tada naglo naglo dize i temperaturu). Uzrok tome je da negdje vuce fals zrak, npr na ispucaloj gumenoj prirubnici izmedju karburatora i cilindra, ili dijelom zastopanom karburatoru. Morao bi imati zracni filter, ovako isto vuce vise zraka. Svjecica se kupuje po toplotnoj vrijednosti, sada za ljeto je najbolje uzeti NGK BR10 EG, ako si stavio svjecicu od auta, to moze napraviti havariju u masini,
 
Hvala vam puno.Svjecicu sam maknio i stavio staru da isprobam dok ne kupim novu...