Aprilia RS 660

Kaze Žudic da ce je dobiti kroz 10-15 dana i odmah registrirati da bude za probu.
Uzeo moj broj moba , kaze zvat ce kad dode
Pa da vidimo


Bio danas do Žudića , dobio je Tuono 660.
Nazalist nije registriran i nije bilo moguce probat dir☹️.
Ali navodno krajem mjeseca stize i rs 660 koji ce bit registriran i bit ce moguce probat.
Sve u svemu lijepo sklopljen stroj, onako talijanska sminka.
Upalio ga je Žudić i napravio 200, 300 m cisto da se cuje , i vidi.
Po zvuku je fino naturpijan.
Ali vec sam na pola odustao, mislim da cu na puno mirnije i manje fokusirane motore trosit novac ( ove homologirane trkace stojeve cu na neko vrijeme zaboravit ).
 
Screenshot_20210408-132814_Facebook.jpg
 
  • Like
Reactions: Napier and Butko
Gledao je jutros motoric izgleda lijepo stvarno.
Velicina je rs 125ice mikron teski.
Na slici izgleda kao da i ima nesto maske a uzivo je vizir zaljepljen za gornji trokut i miđet ce morat stavljat drugi vizir 🤣🤣🤣🤣🤣
 
Gledao je jutros motoric izgleda lijepo stvarno.
Velicina je rs 125ice mikron teski.
Na slici izgleda kao da i ima nesto maske a uzivo je vizir zaljepljen za gornji trokut i miđet ce morat stavljat drugi vizir 🤣🤣🤣🤣🤣

A da vidis tek nekoga (mene) od 95kg na motoru, umres od smijeha 😂😂😂.
Imas pravo , ko da je 125, a ne 600.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Koja je fora u tome sto su talijani smanjili 20ks u 600 kubika klasi? Otkrivena je topla voda? Ima svemirsko razvijanje snage i momenta ili je tempomat presudan prilikom izbora wannabe R motora? Za koga je opce ovaj motor? Nekoga tko zeli izgled R motora ali da sjedi vise touring nego R da ga ne bole leđa od birtije do birtije u kojima prica o elektronici koja na 600 kubika i 100 ponija vjerovatno ne radi nista posebno osim Abs-a?
Svi bruje o tom izumu tople vode a rijetko tko ce reci iskreno misljenje od tih novinara i testera bilo sto protiv novog modnog trenda talijana da ih ne popljuje drustvo.

Naisao sam u Italiji na 2 rs660 i 2 tuona i popricao sa ljudima koji ih testiraju. Za novce koji kostaju, vele to nije nista posebno kako svi prezentiraju i rade hype. Umjetno pumpanje popularnosti i tih trendovskih elektronika kao da je to sve nuzno imati inace nisi cool. Kazu da su im je nakon 3 kruga na stazi bilo dosadno. Vozis pun gas i imas osjecaj da si bolji od motora. Lik koji je vozio tuono kaze da ne moze odbiti pera yamahi mt09sp po nicemu a cijena je skoro ista.
 
  • Like
Reactions: Butko
Za 18 god. ekipu punih hormona sa A2 kat, nakon sto je imao RS 125 2T. ;)
 
A koji motor je bas nesto poseban, ima sve sto drugi nemaju i obara s nogu? Uzmi bilo kojeg R-a soma i sve drugo ce biti bezvezno. A prodaja im je u kurcu i za par godina ce biti povijest. Objasni si to i skuzit ces poantu, vremena i promet se mijenjaju. Osobno mi se svida koncept, za koji dan mi stize 660 na probu, znam da ne mogu biti odusevljen performansama ali recimo taj spomenuti MT mi ne bi ni usao u izbor niti da je 20% jeftiniji.
 
A što bi trebao imat, 660ccm i 140ks da bi bio poseban, više je foran zato jer predstavlja neku svoju klasu, nit je R6, nit je ninja 650.
Dal je R6 poseban, nije, dal je mt09 poseban nije, dal je rs660 poseban, nije, teško je napravit nešto posebno. Da li je tenere 700 posebna, nije, ali je forna jer je donjela nešto novo i svježe na tržište, kao i rs660.
Da imam 18god i netko mi kupi rs660, ne bi se puno žalio.
 
S 18 godina ovaj motor ne mozes voziti u dosta EU zemalja
 
Nije nitko rekao da je otkrivena topla voda... Mali, lagani, i ugodan za vozit ( zahvaljujući elektronici) sportski motor od 100 konja... Ne moramo svi rušit krugove na grobniku...
 
Klasa 600 sa 4 cilindra je gotova. Svi prelaze na 650-700 na 2 cilindra. Triumph 3. Honda 650 4. Ostala jedina, a koliko ks ima pogledaj sam.
Iz 2 cilindra i 660 ccm 100 ks je za sada vrh.
 
  • Like
Reactions: ODST
Da imam 18god i netko mi kupi rs660, ne bi se puno žalio.

Ne bi se ti žalio, žalili bi te kolege i profesori iz 4.c, ostavljali kraj puta vijence, pisali epitafe u lokalnim novinama i po fejsbuk grupama. Mozda bi te se čak sjetili i na 5. godišnjici mature, kako si jednom prdnuo preko vjeronauka, mangup.
 
Kao sta je vec napisano R600 sa 4 cyl je gotov i neka je....a sad je kao malo 100 konja iz RS660, yamaha R6 2020 ima 118 konja iz 4 cyl, koja smijurija u pm
 
+ toga joj treba skoro 20t okretaja

Ovisi što očekuješ od motora.

Ako želiš ''skalper'' za rezanje zavoja, onda će ti taj njen režim od 10-16t okretaja biti odličan.

Ako se želiš natezati uokolo, s povremenim izletima na rub gume, onda ćeš uzeti RS660.

Glupo je gurati nekom jedan ili drugi model.

Meni osobno, tužno je da nestaju kupci R600 klase i svi se prebacuju na ovakve ''vanilije''. JBG.