aprilia rs...

the_ilusionist

New member
reci te mi zasto mi na rs-u(50ccm) ima rupa na oko 5.5-6tisuca okretaja, i kako se toga rjesit.
Dok mi motor nije dobro zagrijan toga skoro nema al kad se bas ono zagrije onda puno dolazi do izrazaja,
i motoru mi triba bar 15 min gazenja da bi se zagrija da bi ga moga razvrtiti do kraja, inace ako nije skroz zagrijan nece vrti kakotreba, al mislin da je 15 min gazenja previse za zagrijat motor... :misli:
 
Možda termostat ne radi (ako ga ima), a svaki ti cvajo (2T) ide tek od 6000okr.
 
dobro to sta on pocme ono bas razvlacit od 6, al pocmes npr od 4 tisuce okretaja i dodje do 5-5,5 i onda ka malo zatrokira, kad je bas ugrijan malo vise zatrokira i onda uvati i do kraja razvuce za sec... jel se ta rupa moze kako popunit??
 
to ti kao na 125-ici. ta rupa je tu zbog zadovoljavanja eko normi i na rs 125 se može ukloniti malom preinakom na elektronici samo ne znam dal je tako i na 50-ki
 
moj susjed ima rs 125 2006 i isto je bila rupa od 5000-6000 t okretaja,on je prerezao neke zice i sada nema rupe,on je na forumu boki pa ga pitaj
 
the_ilusionist said:
reci te mi zasto mi na rs-u(50ccm) ima rupa na oko 5.5-6tisuca okretaja, i kako se toga rjesit.
Dok mi motor nije dobro zagrijan toga skoro nema al kad se bas ono zagrije onda puno dolazi do izrazaja,
i motoru mi triba bar 15 min gazenja da bi se zagrija da bi ga moga razvrtiti do kraja, inace ako nije skroz zagrijan nece vrti kakotreba, al mislin da je 15 min gazenja previse za zagrijat motor... :misli:
jer imaš sportski auspuh gore????

ta rupa je meni nastala na tzr50 kad sam stavio sportski auspuh gore a djelomično je nestala  kad sam stavio sportski filter dok mi se s orginal  auspuhom to nije događalo nikad