Aprilia Shiver 750 2008

Motor preuzet, zasad ne vidim da se grije, ali treba jos testirat. Stavim slike motora kad poslikam sve.
 
  • Like
Reactions: Dene
Naravno!
20221028_171640.jpg
 
  • Like
Reactions: Dene
Odvozio sam nekih 100km, sve OK, danas ujutro upalim motor, pise "Service" (bez znaka ključa). Zanimljiva činjenica je da ne vidim uopce razinu antifriza u posudi, trebala bi biti crvenkaste boje, ali nema ničega. Kad stojim motor se ne pregrijava odmah. Ako netko ima kakvu ideju, slusam!

U suprotnom, @Dene molim te za preporuku mehaničara u Rijeci. Hvala!

Slike motora: https://drive.google.com/drive/folders/1Ggqz4YVaNj2qaN4wVWNMUB-XU9MJj1IF
Što se tiče ovo "servis" to ti je najbolje otići do moto Matušića i pitati šta je to,vjerovatno trebaju samo poništiti,normalno to bi ti trebali napraviti besplatno. Antifriz ti je uvijek jedva na minimumu(bar koliko sam ja to vidio,možda sam i u krivu) tako da ga je teško vidjeti
 
To je prvo sta sam trazio da promjene, ulje, filter ulja i antifriz jer ga nisam vidio izmedju min i max uopce... Iskreno nisam isao za tim da uopce nema antifriza navedenog na racunu.
 
Nije mi jasno, sta su zamjenili impeler, ali su zab natocit antifriz ?? Ispod motora nisam vidio nikakve mrlje da curi.
 
E iskreno mi je žao kaj umjesto uživanja u motoru se moraš baviti izgradnjom karaktera I vježbanjem samokontrole da ne razbiješ ovog kaj ti je uvalio motor a i ove servisere koji ne pomažu već zajebano situaciji.
Jel su možda šelnu zaboravili staviti/pritegnuti na crijevu?
BTW U slučaju da ti nisu stavili antifriz uopće, zakolji motor, nek daju novu mašinu i onda ga prodaj.. Bar ne budeš trebal osluškivati u vožnji ko adolescent za kompom dal bude mu netko upal u sobu dok proučava žensku anatomiju 😁
 
  • Like
  • Haha
Reactions: SpoRRi and ms1003
E iskreno mi je žao kaj umjesto uživanja u motoru se moraš baviti izgradnjom karaktera I vježbanjem samokontrole da ne razbiješ ovog kaj ti je uvalio motor a i ove servisere koji ne pomažu već zajebano situaciji.
Jel su možda šelnu zaboravili staviti/pritegnuti na crijevu?
BTW U slučaju da ti nisu stavili antifriz uopće, zakolji motor, nek daju novu mašinu i onda ga prodaj.. Bar ne budeš trebal osluškivati u vožnji ko adolescent za kompom dal bude mu netko upal u sobu dok proučava žensku anatomiju 😁
A sta da mu radim sad, mogu se probat dopeljat do moto matusica i rec im da provjere opet sta je sa tim jer su ga vec "popravljali"... Nisam vidio da šelne fale na crijevima, ima gore slike motora na driveu pa baci oko ako ti se da, mozda vidis nesto sto ja nisam.
 
Isao do Matusica, otvorio posudu za rashladnu tekucinu, nema nicega unutra. Motor se nije pregrijavao kad sam stajao. Dodali su antifriza pa cu sad pratit malo dal gubi.
 
Isao do Matusica, otvorio posudu za rashladnu tekucinu, nema nicega unutra. Motor se nije pregrijavao kad sam stajao. Dodali su antifriza pa cu sad pratit malo dal gubi.
Daj mi samo reci dal su ti ga naplatili..