Aprilia SL 750 Shiver

Meni super shiver, jedan od motora koji su u igri poslje rsv...samo nikako da ulovim đir na kojem...od dvojice sam cuo da motor jako slabo ide šŸ¤”
 
Mozda u krajnjoj, ako je suditi po papirima shiver ima 3.4 a bandit 4 sec. do 100kmh. Nije ni za odbaciti sto je bandit tezi 25kg. Ja sam prije kupovine probao suzukija, fazera i nekako mi se sljivo najvise svidio.
 
Mozda u krajnjoj, ako je suditi po papirima shiver ima 3.4 a bandit 4 sec. do 100kmh. Nije ni za odbaciti sto je bandit tezi 25kg. Ja sam prije kupovine probao suzukija, fazera i nekako mi se sljivo najvise svidio.
Probao shivera i gsxf 650.... I kao netko sa vrlo malo moto iskustva mogu reci onako amaterski suza je dobra nemogu nista reci,al meni osobno je naspram shivera kao da peres noge u carapama. Shiver ima ono nesto pa makar bio sporiji.....al opet to je samo moje misljenje....
 
Imao shivera 10 godina, kupio ga novog...za svojih 95 ks ide dobro a bandit 650 mu ne može pera odbiti...puno zabavniji motor od konkurencije...jedina moja zamjerka su prednje vilice, premekane su pa znaju plivati u zavoju...
 
  • Like
Reactions: Octane and ODST
Imao shivera 10 godina, kupio ga novog...za svojih 95 ks ide dobro a bandit 650 mu ne može pera odbiti...puno zabavniji motor od konkurencije...jedina moja zamjerka su prednje vilice, premekane su pa znaju plivati u zavoju...
Istina, to sa vilicama se rijesava donekle sa 15w uljem, umjesto tvornicki 5w, pa je malo tvrdje i ne plese toliko.

@Octane - od ova 2 ponudjena bi radije kupio ovaj sa akrapima, makar se vidi da je bio kliznut. Ovaj drugi se cini orignal. Najbolje mozes provjeriti da nije padano tako da ovaj zadnji fuzic od suvozaca probas micati - nesmije se micati niti malo, a ako je bio klizut onda bude klimav, jer to nitko ne popravlja.
 
  • Like
Reactions: Octane
Mozda u krajnjoj, ako je suditi po papirima shiver ima 3.4 a bandit 4 sec. do 100kmh. Nije ni za odbaciti sto je bandit tezi 25kg. Ja sam prije kupovine probao suzukija, fazera i nekako mi se sljivo najvise svidio.

Probano real life, ostavlja ga u svim segmentima.

Meni najneugodnije iznenađenje tada :D

Što se ostalog tiče, shiver je puno zabavniji i bolji za voziti, bez daljnjeg.

Samo eto, japanski motor za penzionere ubrzava bolje.
 
Shiver je čistokrovnii track bike :coffee:
 

Attachments

  • D31788A9-9F49-4DC4-9863-E54777873271.jpeg
    D31788A9-9F49-4DC4-9863-E54777873271.jpeg
    4.6 MB · Views: 0
Probano real life, ostavlja ga u svim segmentima.

Meni najneugodnije iznenađenje tada :D

Što se ostalog tiče, shiver je puno zabavniji i bolji za voziti, bez daljnjeg.

Samo eto, japanski motor za penzionere ubrzava bolje.
Probao i ja,i shiver je bolji u ubrzanjima,a da ne govorim u međuubrzanjima na malim okretajima. Sa shiverom ne moraÅ” stalno ubacivati nižu u normalnoj vožnji. Jedini koji je bolji i brži od shivera u ubrzanjima je z750.
Imao z750,sv 650, shiver, hornet 600 a vozio i bandita i fz600.
To je bar moj dojam.
Na većim brzinama je shiver sporiji od svih ali do 150 je brži od svih osim z750
 
  • Like
Reactions: ODST and leCo
Probao i ja,i shiver je bolji u ubrzanjima,a da ne govorim u međuubrzanjima na malim okretajima. Sa shiverom ne moraÅ” stalno ubacivati nižu u normalnoj vožnji. Jedini koji je bolji i brži od shivera u ubrzanjima je z750.
Imao z750,sv 650, shiver, hornet 600 a vozio i bandita i fz600.
To je bar moj dojam.
Na većim brzinama je shiver sporiji od svih ali do 150 je brži od svih osim z750
x2
 
A jbmu, to je bilo davne 2010 i znam da je to bilo najveće razočaranje meni u tom trenutku.

Fazer i hornet su bili rakete u odnosu na Shivera, a Bandit ''samo'' brži po ravnom. Shivera je trebalo manje tjerati u okretaje, te se puno bolje vozio.
 
Probao i ja,i shiver je bolji u ubrzanjima,a da ne govorim u međuubrzanjima na malim okretajima. Sa shiverom ne moraÅ” stalno ubacivati nižu u normalnoj vožnji. Jedini koji je bolji i brži od shivera u ubrzanjima je z750.
Imao z750,sv 650, shiver, hornet 600 a vozio i bandita i fz600.
To je bar moj dojam.
Na većim brzinama je shiver sporiji od svih ali do 150 je brži od svih osim z750

Jesi probao stati s nekim? Mi smo baÅ” stali, Fazer, Bandit i Shiver
 
ja znam da je mene fazer namazal, ali malo, ono krenuli i odvrnuli i pobjegal mi je za duzinu motora između dva semafora. Shiver je i slabiji od horneta, fazera jedno 10-15KS sigurno, pa se tu malo osjeti razlika, meni je na shiveru bilo fora to Å”to ima one mape, staviÅ” ga u touring, voziÅ” neko vrijeme, prebaciÅ” na sport i misliÅ”, jbt hayabusa :D
inače, jedina zamjerka su mu bili nogari koji su bili nisko (2007, 2008, redizajn ima navodno malo viŔe) pa bi relativno brzo s njima zagrebal, pogotovo u dvoje kad se voziŔ malo življe i te prednje vilice koje su bile malo mekane, ali sve je to u toj klasi negdje. U odnosu na hornet, fazer i fz6n mi se puno lipŔe generalno vozil i bil upravljiviji, bar meni.
 
  • Like
Reactions: Nero
Ma mora shiver na ubrzanju i međuubrzanju biti brzi zbog v2 momenta, a u krajnjoj mozda je sporiji ili po autoputu
 
Probao i ja,i shiver je bolji u ubrzanjima,a da ne govorim u međuubrzanjima na malim okretajima. Sa shiverom ne moraÅ” stalno ubacivati nižu u normalnoj vožnji. Jedini koji je bolji i brži od shivera u ubrzanjima je z750.
Imao z750,sv 650, shiver, hornet 600 a vozio i bandita i fz600.
To je bar moj dojam.
Na većim brzinama je shiver sporiji od svih ali do 150 je brži od svih osim z750
Kakav ti je sv bio?