Aprilia Tuareg 660

Skinuo sam poklopac i dobra vijest je da nije nista na samom motoru. Nemam pojma kaj to tocno je, zovem servis kad krene radno vrijeme.
 

Attachments

  • IMG_0464.jpg
    IMG_0464.jpg
    3.7 MB · Views: 0
  • IMG_0463.jpg
    IMG_0463.jpg
    1.3 MB · Views: 0
Skinuo sam poklopac i dobra vijest je da nije nista na samom motoru. Nemam pojma kaj to tocno je, zovem servis kad krene radno vrijeme.

To kao da je od konzervacije , ne djeluje uopće nešto opasno.
 
Kupio sam si service manual s AF1 americke strane ($18) i nasao da je to fuel level sensor. Obrisao sam sve i pomirisao i definitivno je gorivo ne ulje.
 
Dakle otpustio sam ta 4 srafica i opet ih zategnuo i sve obrisao. Takoder sam primjetio da malo ulja curi na jednom srafu od oil pana (neznam to na hrv jebiga). Tog sam isto malo otpustio i zategnuo. Napravio mali testride i za sad nista vise ne curi. Glupo mi bilo ici u servis za ovo... nadam se da je tu kraj price. :mrgreen: :poop:

@mate s obzirom da ti imas Tuareg, jel ti cujes kak se pritisak "otpusti" svaki put kad otvoris tank?
 
Eto di je problem, nema oduška i stvori se tlak koji negdi izgura gorivo.🤔
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Eto di je problem, nema oduška i stvori se tlak koji negdi izgura gorivo.🤔
To sam i ja mislio ali sam pitao na drugom forumu gdje ima puno ljudi s Tuaregom i svi imaju isto... izgleda da je to sad "normalno". Ima neki evap sistem koji sprijecava da plinovi iz tanka odu u atmosferu. Uglavnom pratit cu to malo pozornije sljedecih par voznji ali nadam se da je rjeseno. :poop:
 
/jel ti cujes kak se pritisak "otpusti" svaki put kad otvoris tank?
Taj pritisak je normalna pojava kod svih agregata koji imaju "evap can" olitiga sakupljač isparavajućih plinova iz tanka, a koliko znam, od Euro 4 norme pa nadalje svi to po pravilu trebaju imati.
 
  • Like
Reactions: singlica
Dakle otpustio sam ta 4 srafica i opet ih zategnuo i sve obrisao. Takoder sam primjetio da malo ulja curi na jednom srafu od oil pana (neznam to na hrv jebiga). Tog sam isto malo otpustio i zategnuo. Napravio mali testride i za sad nista vise ne curi. Glupo mi bilo ici u servis za ovo... nadam se da je tu kraj price. :mrgreen: :poop:

@mate s obzirom da ti imas Tuareg, jel ti cujes kak se pritisak "otpusti" svaki put kad otvoris tank?
Dogodilo mi se jednom da je iscurilo par kapi benzina ali kako obično tankam skroz do čepa, i s obzirom da sam s lijeve strane vidio iberaluf, pretpostavio sam da je iscurilo kroz njega. Ne mogu tvrditi da je tako, motor je bio baš jako prljav nakon cijelog dana u prašini pa nisam gledao detaljno.
 
Last edited: