Aprilia Tuono, topic gdje je grmljavina dobrodošla

Pozdrav ljudi,evo gledam za kupit tuona pa gledam malo po njuskalu cijene, koja bi bila neka ok cijena za ovaj motor jer vidim da neki cijene 30000kn dok drugi oko 40000 a motor je ipak star 15godina. Proba sam shivera i nije bija nesto napet omjer snage i tezine mu bas ne pase a vidim da tuono ima isto kila kao i shiver ali duplo konja.
za običan tuono je sve preko 32-33 tkn bačen novac i za te novce mora biti top
 
  • Like
Reactions: wash
Pozdrav,

Postadoh vlasnikom jednog Tuona 2003 god, pa tražim posudu od antifriza....
Ima tko za prodati da se ne za*ebavam sa Ebayom?
 

Attachments

  • s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    131.3 KB · Views: 56
Pa dobro ljudi, tema nam je zamrla, što svi premataju namotaje, filtriraju plastiku iz ulja, leme novo ožičenje?
Evo, da unesemo malo svjetlosti u tamnu temu.
Moj poluproizvod i ove godine poslužio za odlazak na godišnji, krenuo opremljen najboljom tank torbom i ruksakom.
vvx6qsw.jpg

4RZpupU.jpg


nisam išao nekom warp brzinom, ali invicta torba i tank torba su atestirani na 180kmh, kažu ovi iz CVH da će mi i to upisat u prometnu ako prođe test na 140kmh, za 2 dana ih upisujem u prometnu
xi5Ppy4.jpg


stigao na Vir i počastio se pivom, ne bilo kojom već zlatnom
r283lBW.jpg


vjerovali ili ne, bio đir do Zadra i Paga i to u kratkim hlačicama, za neko divno čudo moji dlakavi atletski listovi nisu izgorili, ne kužim kako ali jbg, tako je (možda je do bijelih čarapica)
XMxyWl0.jpg

TBMJWro.jpg

UYhMWKS.jpg


i tako, na povratku stao u mitsku kafanu, malo mi kavu pokvarili harlijevci, nije mi bilo svejedno kad su me okružili, pobjegao od straha, skoro ni kavu nisam platio, pa sam na povratku morao stat i u Senju, da mi srce prestane ubrzano kucat.
nS3FEY0.jpg

HbLhJ10.jpg


I tako, tuono na godišnjem napravio 672km, od 09.04.2019 do danas napravio cca 13500km, nije loše za jedan poluproizvod.
Na kraju opaska, sagdi je lipo, doma je najlipše!
T1C2BZD.jpg


P.S. znam da moram promijeniti kočionu tekućinu zadnje kočnice, koja za divno čudo koči, ali pomalo, vrag zel i prišu.
 
To ti je tako...kad vozis poluproizvod nemas ni pi.ku...od kad sam kupia hondu u ozbiljnoj sam vezi.
probio si me, vozim sa 2 kacige da zavaram ljude da sam sa curom, sad će mi past respect ratio na ovom cijenjenom forumu.
I, je dečko zadovoljan sa udobnošću honde, ili se samo po gradu vozite.
I da, shvatio sam da je prošlo skoro 7000 od promjene ulja, a pred 5000 su krepali namotaji i ja ko škrti bajker vratio nazad ulje puno plastike, baš me znaima što ću sve pronać u ulju poluproizvoda.
 
Nudim ti tuono 2003 , ti nadoplatis jos 900 eura i imamo deal.
Ponuda je ovako velikodusna, samo zato sto pijes pan.

Inace. Bas je lepi....
 
Nudim ti tuono 2003 , ti nadoplatis jos 900 eura i imamo deal.
Ponuda je ovako velikodusna, samo zato sto pijes pan.
Inace. Bas je lepi....

Ja sam pun ko brod pa ne mogu dat samo 900, imam dvije po 500, ali to ti ne odgovara :D
 
  • Haha
Reactions: go-go
probio si me, vozim sa 2 kacige da zavaram ljude da sam sa curom, sad će mi past respect ratio na ovom cijenjenom forumu.
I, je dečko zadovoljan sa udobnošću honde, ili se samo po gradu vozite.
I da, shvatio sam da je prošlo skoro 7000 od promjene ulja, a pred 5000 su krepali namotaji i ja ko škrti bajker vratio nazad ulje puno plastike, baš me znaima što ću sve pronać u ulju poluproizvoda.
Ulje bi bilo lipo kambijati svaki put kad se dopire makina,bez obzira.
A picke ionako ne kuze na cemu se voze,samo ca poli Aprilie cesto staju na pumpi pa imaju vrimena popraviti sminku i sl. ,ali to njin i odgovara. :p
:mrgreen:
 
P.S. znam da moram promijeniti kočionu tekućinu zadnje kočnice, koja za divno čudo koči, ali pomalo, vrag zel i prišu.
lako za kočionu tekućinu, "tko još koči zadnjom", ali mislim da bi morao podesiti sag, mada mi vezica smrdi na navlakušu o_O odlikaši s dukcima ljetuju na mondenim mjestima, u novalji i vodicama, a mi s socijalnim lilikama moramo na vir :(
 
Ma vezica je dobra jer sam kompresiju narihtao za sve režime vožnje, ali da, čini mi se da mi je sag u desnoj vilici krivo podešen jer lakše ulazim u lijeve zavoje.
A Vir je dobar jer ima od nedavno benzinsku, pa taman dobacis od Starigrada, upali se rezerva i eto benzinske na Viru.
 
i tako, došao je taj dan, 7000 od zadnje izmjene ulja, cca 5000 od nesretnog izgaranja namotaja i vraćanja ulja punog plastike, pa rekao, ajde neću po maualu mijenjat na 10000 nego na 7000.
Smijao sam se kolegama koji su rekli da im je ulje bilo puno plastike, kao nema šanse, zašto ne bi vratio ulje koje ima 2000km nazad u motor, nisam baš tehnički potkovan pa mi nisu bile jasne opasnosti koje se dese izgaranjem namotaja i otapanjem plastike u ulje, kad ono, zla sudba me stigla i stvarno ima jebene plastike u ulju.
Usput očistio i podmazao svoj super top KN filter zraka dok sam filtrirao ulje.
Ajde, jedino pozitivno je to što sad kad ofarbam baraku sa starim uljem, ujedno cu ju i plastificirat pa će duže trajati.
Eto, da ne bude, di je, šta je, kako je, snimio sam i video da dokažem opasnosti koje se dese izgaranjem namotaja.
Lp


Bqk3L2N.jpg
 
štil od sekirke joj baš dobro stoji🥳
zato su bolje stare krame jer imaju hyper super ultra dRRžač za rezervar u serijskoj opremi, da u bilo kojem momentu možeš bezbrižno pristupiti ljutom srcu zvijeri od 100 i kusur konja i poštelati bajpasove, tps i trimpotove u real timeu bez straha da ti plastično đubre nakrcano eurosuperom ne lupi po labrnji😎
drugi puta ćeš definitivno pametnije..
 
  • Like
Reactions: Igor28
dobro je, pada polako, pred godinu i pol kad sam tražio tuono, ne znam šta mi bi pa ih zvao da pitam, tad je bila 12000€, ali mislio možda su krivo ispunili oglas na njuškalu.
I tako zovem ja, on meni istumači kako je to novi motor, ja reko, ali nije novi, sad je 2019, novi je bio 2009. Pitam ja, a koja je zadnja cijena s obzirom da je 2009 toliko koštao. Kaže rođo meni, to je to, ni kune dole, ipak je to kompletno novi motor. Ja nadobudno još jednom rekao, nije novi, jer da ga ja sad kupim i za pola godine idem prodavat, neće ni 6000 vrijedit jer će svima i dalje to bit motor iz 2009, a ne 2019, ali ovaj nije htio ni pomislit o smanjenju cijene pa se ja zahvalio na ponudi i poklopio.
 
dobro je, pada polako, pred godinu i pol kad sam tražio tuono, ne znam šta mi bi pa ih zvao da pitam, tad je bila 12000€, ali mislio možda su krivo ispunili oglas na njuškalu.
I tako zovem ja, on meni istumači kako je to novi motor, ja reko, ali nije novi, sad je 2019, novi je bio 2009. Pitam ja, a koja je zadnja cijena s obzirom da je 2009 toliko koštao. Kaže rođo meni, to je to, ni kune dole, ipak je to kompletno novi motor. Ja nadobudno još jednom rekao, nije novi, jer da ga ja sad kupim i za pola godine idem prodavat, neće ni 6000 vrijedit jer će svima i dalje to bit motor iz 2009, a ne 2019, ali ovaj nije htio ni pomislit o smanjenju cijene pa se ja zahvalio na ponudi i poklopio.
Treba uvazenom gospodinu navesti da ce biti novi kad na njega prikopca malo eljektronike ,kviksiftere,trekson kontrole i ostale gluposti ,mozda ekran u boji.. nadam se da u cijenu ulaze i gume iz ovog a ne proslog desetljeca jer su i one mozda nove 🤣
 
Jesam li dobro shvatio, motor stoji u butizi 12 ggodina ?
u ovoj stoji skoro 2 godine, a on ga je našao negdje u IT na skladištu di je stajala 10 godina, vjerojatno za kikiriki i pomislio je da će ga uvalit tu pod novog.
Ali ne čudi me, s njima imam iskustvo kupovanja štitnika ruku za shivera, htio montirat od dorsodura štitnike, zvao sve Aprilia dilere, ovaj mi htio uvalit ih za 1200kn, kao nema jeftinije, samo neke univerzalne za 600. Drugi ovlašteni po Hr su bili u rangu 700-900 za iste, a ovlašteni u RI je ustvrdio da se to više ne proizvodi i nemoguće je nabaviti. Na kraju kupio u dućanu Moto Art u Ri iste za 550 i došli su za 7 dana, a ovi svi ovlašteni spominjali rok 2-3 tjedna.Toliko o ovlaštenima.
 
  • Like
Reactions: hondimir