Aprilia Tuono, topic gdje je grmljavina dobrodošla

47 i kusur keka km, 12. set guma je gore, ovaj put Michelin Power RS. Prašimo dalje!

:love:
 

Attachments

  • IMG_20221109_122840-01.jpeg
    IMG_20221109_122840-01.jpeg
    1.1 MB · Views: 0
  • IMG_20221109_113521-01.jpeg
    IMG_20221109_113521-01.jpeg
    1.2 MB · Views: 0
Nisam proba Michelin, kakva je guma, kolko evra?
Nisam ni ja do sada imao prilike. Guma mi se za sada čini odlična ali ja iskreno nisam mjerodavan, meni su sve bile dobre, čak i Sv. Mitas! :)

Power RS je jako progresivna i predvidljiva iako malo tromija u spuštanju u nagib u odnosu na Supercorsu, ali iskreno, kako je sad asfalt već dosta hladan ovdje u okolici Zagreba, morat ću je dofurat jedan dan na D8 za pošten test. Set sam dobio za 1500 zecova.

BTW, ovo gore za zvuk na V4 potpisujem. Nedavno sam imao prilike isprobati frendovog SuperDukea R 2021. sa Akrapovičem i race granama, tiši je jedno barem 20% od mog Tuona što stvarno nisam očekivao. Valjda zbog Euro 5 norme.
 

Attachments

  • SDuke.jpg
    SDuke.jpg
    1.1 MB · Views: 0
Nisam ni ja do sada imao prilike. Guma mi se za sada čini odlična ali ja iskreno nisam mjerodavan, meni su sve bile dobre, čak i Sv. Mitas! :)

Power RS je jako progresivna i predvidljiva iako malo tromija u spuštanju u nagib u odnosu na Supercorsu, ali iskreno, kako je sad asfalt već dosta hladan ovdje u okolici Zagreba, morat ću je dofurat jedan dan na D8 za pošten test. Set sam dobio za 1500 zecova.

BTW, ovo gore za zvuk na V4 potpisujem. Nedavno sam imao prilike isprobati frendovog SuperDukea R 2021. sa Akrapovičem i race granama, tiši je jedno barem 20% od mog Tuona što stvarno nisam očekivao. Valjda zbog Euro 5 norme.
Bas sad stavljam Supercorse na motor, ali mi se ova cini zanimljiva.
BTW, ovo je road legal Akrapovic koji je bukom slican serijskom auspuhom zbog Euro5, a grane izgledaju stock, a ne race.
 
Izgledaju, ali su dekat. Inače, kolega je prodao svog SuperDukea doslovno dan nakon što smo se za probu zamijenili za strojeve. :mrgreen:
Supercorsa je top guma, tu nema zbora, jedino ja sebi ponekad ne mogu opravdati razliku u cijeni između nje i nekih drugih guma pa malo "šaram". Mislim da tu najveću ulogu ima sam Tuono jer ima golemu količinu mehaničkog gripa sa svojom ciklistikom i ovjesom, tako da su razlike između pojedinih guma stvarno minimalne, a pogotovo laiku kao meni skoro pa nezamjetne.
 
  • Like
Reactions: leCo
Aha, pila je auspuh i skida kat, hm, ne svida mi se ta opcija.
Isto volim prošarati, da sam izvucem zakljucak.
Motobox ili? Vozis na 190 ili 200?
 
Za ove Michelinke moram zahvaliti kolegi Frxu, on je iskopao 2 seta po ovoj cijeni, 190 je stražnja.
 
Imao sam Power Rs na zx10r i sada Power 5 na Tuonu.(200/55)
Sto se mene tice nebih mogao pozelit bolje gume tak da sljedece budu opet power5.
 
  • Like
Reactions: DiAbLeRo
Imao sam Power Rs na zx10r i sada Power 5 na Tuonu.(200/55)
Sto se mene tice nebih mogao pozelit bolje gume tak da sljedece budu opet power5.
E to me bas zanimalo, razlika te 2 gume.
Nisam u Michelinu, a ne gugla mi se.
 
E to me bas zanimalo, razlika te 2 gume.
Nisam u Michelinu, a ne gugla mi se.
Slicne su jako jer imaju mekanu karkasu(Kelvar+platno) te jako su udobne i ne nabijaju na losoj cesti.
Gripa imaju jednako dobro ali PowerRS ima meksu mjesavinu pa vjerovatno u ekstremu daje vise gripa i zbog toga kratko traje.
Na drugu stranu za kisu i kilometrazu je Power5 puno bolji.
U ponudi ima jos Power GP i to bi zapravo trebala biti guma za 50% TD i 50% cestu.
Za staze je Power Cup2 a za Tourere je Power Road.
Uglavnom sa Power serijom Michelin je pokrio sve segmente,nesto slicno kao Sv.Mitas sa Sport Force serijom.
 
Slicne su jako jer imaju mekanu karkasu(Kelvar+platno) te jako su udobne i ne nabijaju na losoj cesti.
Gripa imaju jednako dobro ali PowerRS ima meksu mjesavinu pa vjerovatno u ekstremu daje vise gripa i zbog toga kratko traje.
Na drugu stranu za kisu i kilometrazu je Power5 puno bolji.
U ponudi ima jos Power GP i to bi zapravo trebala biti guma za 50% TD i 50% cestu.
Za staze je Power Cup2 a za Tourere je Power Road.
Uglavnom sa Power serijom Michelin je pokrio sve segmente,nesto slicno kao Sv.Mitas sa Sport Force serijom.
Vrlo dobro objašnjeno, fala lipa.

@DiAbLeRo nabavi jedan set za mene, preuzimanje Zagreb. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Nexie
Screenshot_20221215_193225_com.facebook.katana.jpg
Pozdrav ekipi, malo pratim tuono od kada sam je nedavno provozao i oduševila me,stvarno odličan motor. Zanima me znate li šta o ovom motoru pošto ovu kombinaciju boja nisam vidio na nijednoj aprilia tuono factory modelu,svaka info dobrodošla.
 
  • Like
Reactions: bigedo
da, to je rb moto limitirana verzija :mrgreen:
dok su za standardni uredan factory tražili 5000, on je tog prodavao za 2500
 
  • Like
Reactions: gsx1.4 i
da, to je rb moto limitirana verzija :mrgreen:
dok su za standardni uredan factory tražili 5000, on je tog prodavao za 2500
Znači kako sam i mislio ovu zaobići, sada je čini mi se na 3500, u međuvremenu je izgleda ipak nešto uloženo u motor al definitivno nije mi to ono šta nalagano tražim. Hvala😉