Aprilia Tuono, topic gdje je grmljavina dobrodošla

ja bi to fleksom odma čim bi sletio u dvorište, isto kak čupam kineske ksenone i kofere i slične rišpektaške điđe miđe :mrgreen:
 
MOONSHIELD said:
žmigavci bi prošli jer su serijski, ali ovi ružni retrovizori teško, bio bi sretan da me ruši zbog toga :mrgreen:

vecernja disleksija :mrgreen: htio napisati retrovizori :LOL:
 
NenadSB said:
I još jedno pitanje, jel tuono 2006.g ima onaj problem sa odzračivanjem stražnje kočnice?

ne bih rekao da je to problem, više neznanje onoga koji odzračuje, ako se odzrači kako treba onda nema problem nikad nakon odzračivanja.
 
NenadSB said:
I još jedno pitanje, jel tuono 2006.g ima onaj problem sa odzračivanjem stražnje kočnice?
ima, ali nije neka drama, dok se pravilno odzrači si bar godinu dana bez brige, meni je do sada (na cca 10ak aprilija) samo jednom propala zadnja, i to na trenutnom RSV-u, ali nakon odzračivanja koči bolesno, a ima i dugotrajnijih rješenja koja nisu prekomplicirana..

najveći problem aprilija su loši mehaničari koji rade dramu oko banalnih stvari
 
MOONSHIELD said:
ima, ali nije neka drama, dok se pravilno odzrači si bar godinu dana bez brige, meni je do sada (na cca 10ak aprilija) samo jednom propala zadnja, i to na trenutnom RSV-u, ali nakon odzračivanja koči bolesno, a ima i dugotrajnijih rješenja koja nisu prekomplicirana..

najveći problem aprilija su loši mehaničari koji rade dramu oko banalnih stvari
kak se kaze da od 4.000.000 stanovnika u HR ima i 4.000.000 selektora, moguu reci i da ima 4.000.000 majstora  :LOL:
 
Koja Tank torba odgovara na tuona, jel ima Quick lock sistem da odgovara? Imao sam je na shiver i kawi, Givi. Danas bio u Louisu i kažu da nema za tuona
 
ja sam kupio sw nosač, , premontirao na poklopac tanka, i givi nosač preradio da ga mogu montirat na sw nosač, imaš tu u temi

Igor28 said:
Da malo oživim temu, osim sa potrošnjom i statorima, tuono ima i problema sa tank torbama, pogotovo ako imas givi tank torbe, ali uz malo truda se i to da napravit.
Kupljen sw nosač, original givi nosač probušen da se prihvati na mototech nosač, prebačen originalni čep tanka na sw prsten i nakon 100 brušenja givi prstena da se poklopac tanka može otvorit, tank torba montiratana
par slika cijelog procesa

givi nosač
https://imgur.com/9SniigM

sw nosač
https://imgur.com/fMuSREo

prebačen čep na sw
https://imgur.com/vt86uGC

sve montirano na motor
https://imgur.com/ivBCtZU
https://imgur.com/2TudX3p
 
...i tako... Akcija #tuonomprotivvirusa se nastavlja, upalila mi se neka crvena ikonica... Lastane, pomagaj!

:yes:
 

Attachments

  • IMG_20200319_134459.jpg
    IMG_20200319_134459.jpg
    673.8 KB · Views: 194
  • IMG_20200319_140043.jpg
    IMG_20200319_140043.jpg
    625.5 KB · Views: 222
DiAbLeRo said:
...i tako... Akcija #tuonomprotivvirusa se nastavlja, upalila mi se neka crvena ikonica... Lastane, pomagaj!

:yes:
Ako nedavno nije  bilo  promjena u generickim dijagnostikama, rekao bih da je jedini Lastan koji moze pomoci da ugasi servisni podsjetnik je onaj  koji ima PADS... 😉😉😉
 
tema nam je malo zamrla, imamo novi kontroverzni izgled foruma, pa u skladu s tim, jedna kontroverzna činjenica.
Tuono je odradio za vikend 640km bez kvara i pritom potrošio 44l benzina, što daje prosječnu potrošnju od cca 6,9l, pa ljudi moji je li to moguće?!.
Nisam siguran, da li ga moram servisirat, možda nešto ne valja sa njime, jer navodno tuono troši min 9l
Ok, nedjelja je bila malo penzionerska uzrokovana bolovima od pelinkovca, ali subota je bila malo dinamičnija, ali kako samo 6,9l, kako, kako?
 
s obzirom da nema dislajka, morao sam ti reportati ovu notornu laž
 
Navodno da Tuono troši i gume...osim kod tebe...
😯

a to je, ali to kod ovih što po cesti rube gume, mi koji stanemo sa strane magistrale, malo sa kartun žmarijun (hrv. prijevod brusna karta) pošlajfamo gume da ih porubimo, kod nas traju gume
Jebate, koji sam ja haker, čak sam i board komp zajebal, kao ide on i preko 200, ide vraga crnog.

GtZ1GZG.jpg


Moon, kad sam pročitao što sam napisao i ja sam sam sebe prijavil.
 
Bok ekipa.. prvo da se opravdam ako negdje piše (a garant piše), gubim se prirodno a kamoli kad nam je Mate promjenio layout foruma pa reko da pitam..
Razmišljam o tunjevini 2003-2004, znam potencijalne probleme al ugrubo me zanima- raspon km koji gledat/na kaj pazit, dao bi do 3K eurića i dal ko zna koga da prodaje pošto je ovo na oglasnicima socijala od ponude.. gledao sam i RSV to godište koji je iz nekog razloga jeftiniji pa me također zanima dal ima neke očite razlike osim oklopa/položaja sjedenja..
Tnx unaprijed ;)
 
"Dobrog" Tuona 03`-04` nac za te pare je gotovo nemoguce. oglasnicima ces nac drugu generaciju Tuona na svakom koraku ali jedinice se gotovo pa ne prodaju. Onaj tko ima taj motor u dobrom stanju vjerojatno ga nece nikad prodat ... osobno smatram da je to najbolji grom, sirov, agresivan, potpuno mehanicki i vizualno pogoden a fenomen je da ekipa na siroko smatra kako taj motor vrijedi 15kkn...

Mnogi danasnji motori mu mogu gledat u leda po performansama i kvaliteti izrade. RSV je isti motor sa oklopima i clip on ruckama volana a jeftiniji je vjerojatno jer ih ima kud i kamo vise od Tuona. Eventualno da kupis RSV i stavis od Tuona volan i oklope ali opet to nije to...

Kilometraza koju taj rotax 998 radi ... evo ti samo primjera imas ih sa Caponordom sa 200 000km+, internet ih je pun. Ako ga odrzavas na 50 000km se nije ni razradio. Ekipa drobi te masine po stazi diljem europe sa 100 000+km na uricama.