Aprilia Tuono, topic gdje je grmljavina dobrodošla

.... Ne znam, ili je ovaj set bio mekša smjesa, ili sam se ja udebljao pa mi ruka postala teža na gasu ili sam jednoatavno zapisao km kad sam promjenio gume pa je izračun točan u km, ali trajale su manje od prošlog seta.

Opcepoznato je da aprilia laze na brojcaniku, tako da si ustvari prosao 12kkm sa Mitasom! Nemoguce je tako malo proci.
 
  • Haha
Reactions: Igor28
Ne brini brigu za par godina ce se sat i ovako resetirat na 0 pa ga mozes prodat pod novo novo skupa sa ekipom iz rijeke/pule!
haha za koju godinu, lagano ko HP motori, prodajem tuono 0km, stajao na skladištu, 12000€, prilika :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: SpoRRi
I tako, na 40014km brtve poklopca ventila koje su slinile, dovoljno su me naživcirale pa ih naručil, zamjenil, a usput pogledal i ventile. Ne znam kako, ali svi ventili su unutar specifikacija i nema potrebe štelanja. Usput stavil nove svjećice i montiral novi set svetog Mitas TF.
Prošle su bile montirane na 33750km, što ispada da su prošle 6264km prije nego su postale ćelave.
Legalnu granicu su dostigle prije sigurno 600, 700km, ali pošto je zima, ja škrt i škrban ko bodul, imam vjeru u Mitas grip, reko bit će dobre do ćelavog. Ne znam, ili je ovaj set bio mekša smjesa, ili sam se ja udebljao pa mi ruka postala teža na gasu ili sam jednoatavno zapisao km kad sam promjenio gume pa je izračun točan u km, ali trajale su manje od prošlog seta.
I tako, živi bili i vozite se i zimi, puse i pozdravi.
P.S. jedina stvar koju bi još eventualno zamjenit su prirubnice usisnih tijela koje su od starosti lagano izvana popucale, ali pomalo.
View attachment 727521
..a lijepo ti Feis govorio da nisi u pravu...ili da voziš ko pipica
 
I tako, na 40014km brtve poklopca ventila koje su slinile, dovoljno su me naživcirale pa ih naručil, zamjenil, a usput pogledal i ventile. Ne znam kako, ali svi ventili su unutar specifikacija i nema potrebe štelanja. Usput stavil nove svjećice i montiral novi set svetog Mitas TF.
P.S. jedina stvar koju bi još eventualno zamjenit su prirubnice usisnih tijela koje su od starosti lagano izvana popucale, ali pomalo.
iskustveno, ventile prije 80-90 tkm ne treba gledati, nije to v4, mada ih je netko očito već provjeravao čim je proslinio na brtvama
prirubnice popucaju na svima i osim što ružno izgleda, uglavnom nema nekog utjecaja na performanse jer su to uglavnom površinske pukotine, a da se i skemijati s ljepilom za šofer šrajbe, jer nove baš i nisu jeftine
 
..a lijepo ti Feis govorio da nisi u pravu...ili da voziš ko pipica
Problem je što sam ja i tad, a i sad u pravu jer ja ne jednostavno mogu bit u krivu :mrgreen: . Mislim da je problem u suvozačici koja dodatno opterećuje gumu, a i uviše vožnji po magistrali, a tamo je loš asfalt, trebalo bi nešto organizirat da ga fino pobruse da na troši gume :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: thule_5689
iskustveno, ventile prije 80-90 tkm ne treba gledati, nije to v4, mada ih je netko očito već provjeravao čim je proslinio na brtvama
prirubnice popucaju na svima i osim što ružno izgleda, uglavnom nema nekog utjecaja na performanse jer su to uglavnom površinske pukotine, a da se i skemijati s ljepilom za šofer šrajbe, jer nove baš i nisu jeftine

a može bit da jesu, jer je prošli vlasnik bio malo ugrožen, pa kad ga je kupio sa 17000 možda nije vjerovao da ima toliko pa ga dao provjerit cijeloga. Ugrožen je u smisli da sam slušao disertaciju o tome da se motor smije samo prat suhim pranjem, ne smije na kišu, lanac se podmazuje obavezno svakih 300-500km, ako je malo vlažna cesta odmah i te fore. Da zna da ga operem vodom i kuda i kako ga vozim, srce bi ga izdalo.
A skupe su da, u dućanu mi je rekao da ih može nabavit za 620kn komad, a na netu jedino na apworkshop našao za 50£, ostalo sve debelo preko 100€.
 
  • Haha
Reactions: diesel power
a da, imaš ili af1 ili apworkshops, dok platiš poštarinu i carine si već na lijepoj cifri, probaj potražiti od can ama, navodno je jeftinije, ali ja tu lovu nebi dao za to..na svojima sam promijenio i imam još jedan rezervni set, ali kak sam si dofurao još jednu kramu, vjerojatno će i na njoj trebati promijeniti, nisam se ni zagledao
 
I meni blago ispucale, mislio promjenit, al sad kad vidim cifru mislim da cu ipak drugacije rjesit 😜
 
Kakvi cigani :D

20 godina stare, nove su 600 Kn komad, staviš i trajat će još 20.

Jbt, nije ni čudo da se apriliumi raspadaju.
 
  • Love
Reactions: Igor28
nije travanjka dukac da se raspada


Mislim da je većina štelanja koje aprilija ''traži'' zapravo posljedica nemara, tipa ode kuplung anlasera jer vuče falši zrak kroz prirubnice polipljene lipilom za šajbu :D

Ili, treba joj naštelat CO jer ne ide, a ono, opet vuče falši zrak :D

Ili, nema kratkih auspuha jer motor ne ide, a ono, opet puknute prirubnice :D :D :D :D

EDIT: TO JE MOJ LAJF HEK ZA VLASNIKE. PROMINI PRIRUBNICE I VOILA, ETO HONDA :D :D :D

SAMO BEZ POTROŠNJE ULJA, KORPI I REGLERA (dobro, reglere će trošit :D )