Aprilia Tuono, topic gdje je grmljavina dobrodošla

Pozdrav

Ja sam odlučio prodati tuona 2003.,,, nisam još sročio oglas. Eto, možda se ovdje nađe zainteresiranih. 2003. 83tkm,
 
znaš da bu sigurno bar duplo van mojeg budžeta koji sam spreman dati za travanjku, ima i normalnijih kupaca koji nemaju 3 zmije v žepu :mrgreen:
 
Smiješno pitanje.
Kao i svi rabljeni motocikli u RH. Maximalno održavan, gadgeti koji dižu konjažu.
Stavit ću fotke, kad stignem.

Uzeo bi neki umjereniji motocikl. Bandit 650 2007/2008, Hornet 600 2007/2008, eventualno duke 690.
 
Totalno ga kužim, hoće normalan motor, koji elegantno pali i održavanje mu je nepotrebno (osim Duke-a, koji je isti kurac ko Tuono).

Imam i jedno i drugo u garaži, dok je X11 bio na servisu, nisam vozio motor na prdi/ludi destinacije, samo u džir.
 
imam i ja, ali i dalje ne shvaćam, održavanje treba svemu, više sam se našarafio po hondama nego po aprilijama, ustvari da se bolje izrazim, više ozbiljnih kvarova sam imao na hondama nego na aprilijama, zlobnik će zaključiti da s hondama nisam imao sreće, a s aprilijama suprotno, ali uzorak prijeđenih kilometara i promijenjenih motora je preveliki da bi se to tako okarakteriziralo

druga stvar, šarafanje po aprilijama je užitak, šarafanje po hondama (ili japancima općenito) mi je tlaka gora nego u ponedjeljak ići na posao, taj fenomen mi je neshvatljiv i neobjašnjih
 
  • Like
Reactions: josko and leCo
imam i ja, ali i dalje ne shvaćam, održavanje treba svemu, više sam se našarafio po hondama nego po aprilijama, ustvari da se bolje izrazim, više ozbiljnih kvarova sam imao na hondama nego na aprilijama, zlobnik će zaključiti da s hondama nisam imao sreće, a s aprilijama suprotno, ali uzorak prijeđenih kilometara i promijenjenih motora je preveliki da bi se to tako okarakteriziralo

druga stvar, šarafanje po aprilijama je užitak, šarafanje po hondama (ili japancima općenito) mi je tlaka gora nego u ponedjeljak ići na posao, taj fenomen mi je neshvatljiv i neobjašnjih

Na posao bih uvijek japancem.

Na kavu isto.

Na đir sa ženom, isto japanac.

Samo za neki ''hot lap'' bih odabrao Apriliu.

Što se kvarova i servisiranja tiče, moraš kužit da većina ljudi nema želju, a ni mogućnosti raditi to sama. Pa su osuđeni na servise, čekanje etc.

A kvarovi, ne znam, evo X11 mi je sada napravila sranje, te se uopće mislim da li da je popravljam, ali moram reći da su mi Honde bile jako pouzdane (uz svoje mušice naravno). Nije ni Honda sveta krava, al je puno jednostavnija za svakodnevno korištenje.
 
problem je mindset balkanca, ni ja nisam drugačiji
od honde očekujemo da će se voziti, mijenjaj ulje, gume, toči gorivo i deri do iznemoglosti, a dok nešto krepa je razočaranje, a dok kupim apriliju, odmah provjerim/promijenim apsolutno sve što bi potencijalno moglo zajebavati
honde su me 4 put ostavile na cesti (pa i tvoj x11 jednom), a aprilija me i pokvarena dovezla doma

ali to su one vječite rasprave ko ima većeg
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Jednostavno hoču probati druge motocikle.
Tuono ne iskorištavam niti 30%, to što jedva stignem par tisuća km godišnje odvesti. Volim otići u Liku, na more, pojest odojka, popiti pivu. Izgubiti se od svakodnevice.

Ne vjerujem da će se dogoditi slučaj, gdje npr vozim bandita, i pomislim si: ''Koje smeće, na tuonu sam sjekao zavoje''

Svjestan sam svoje NEsposobnosti jurenja itd. Ako mi se vještine poboljšaju, sigurno ću tražiti motocikl level bolji i više.
 
Last edited:
totalno kužim i ja bi prodao desetku i kupio hayabusu za lagano kruzanje... touring is my đir....

U tom slučaju bi ja radije ZZR1400.
Ipak je sto kubika više, nije zajebancija. :mrgreen: