Aprilia Tuono, topic gdje je grmljavina dobrodošla

Hrvoje

Well-known member
Zdravo drugovi!
Ja sam Hrvoje, imam 30 godina i volim sve što vole mladi! Vozim ApriliJu tuono 2006. g. i ponosim se time jer sam pravi metroseksualac! :mrgreen:

U ovoj temi želio bih da drugarski raspravljamo o Tuono-vima uz samo pokoji primjereni i diskretni off.

A sada ozbiljno.... (moj bože! :eek:hne:)

Eto, prema najnovijim znanstvenim spoznajama, na kojoj kilometraži se rade servisi?
Naime meni na servisu baš nisu znali točno odgovoriti na ovo kompleksno pitanje :misli: :lolcry:
Spominju 6000 pa 7000, a i nekih 10000km  :shock:
Što da radim Lastane, što, što, što???
 
mislim da je ova informacija na 10000milja malo pretjerana!!al ova na 6000-7000milja stoji (y)
 
RSV TUONO said:
mislim da je ova informacija na 10000milja malo pretjerana!!al ova na 6000-7000milja stoji (y)
Slažem se 10000milja mi se čini definitivno previše (pa sav će se odvidati do onda), ali od ovlaštenog servisa bi očekivao maaaalkice konkretniji podatak :mrgreen:
Ništa nego zvati u Pž ujutro.... :wink:
 
daj ne sekiraj se neće se to odvidat nije ipak ducati!! :mrgreen:
 
ako je sudeći po većini normalnih motora onda je 6000 drugi servis,filter-ullje-pogled-osmjeh
 
Trebalo bi ti se na satu upaliti oznaka "servis" meni se uredno pali svakih 7500 km.
 
pa i na gromu se upali lampica za servis na uricama!!jedina hebena stvar na tuonu je zbunjujuća lampica rezerve ona se pali skoro na pola tanka! :?
 
Sip said:
Trebalo bi ti se na satu upaliti oznaka "servis" meni se uredno pali svakih 7500 km.
:!: Eto vidiš pametno čeljade!!!  (y)
Meni se isto upalio onaj ključić čim sam napravio 1000.
Baš me živo zanima što kompjutor ima za reći o tom pitanju. A poznajući vlastiti bolesni um imam dojam da ću vas prije uskrsa moći obavijestiti o njegovom stavu :mrgreen:
 
RSV TUONO said:
pa i na gromu se upali lampica za servis na uricama!!jedina hebena stvar na tuonu je zbunjujuća lampica rezerve ona se pali skoro na pola tanka! :?
Meni kada se upali lampica onda mi stane u tank kojih 11-12l.
 
tl1000 said:
Pali se na 4 -5 litara...............
Ako tank ima 18l a meni se pali na 6-7l, ... znači na 1/3 tanka. Prema tome ima sigurno za još nekih 50-60 sigurnih kilometara
:misli:
 
Hrvoje said:
Ako tank ima 18l a meni se pali na 6-7l, ... znači na 1/3 tanka. Prema tome ima sigurno za još nekih 50-60 sigurnih kilometara
:misli:

to sigurno!!vjeruj meni testirano u lovranu kad sam gurao groma ispred maškara u povorci!! :LOL:
 
RSV TUONO said:
to sigurno!!vjeruj meni testirano u lovranu kad sam gurao groma ispred maškara u povorci!! :LOL:
:lolcry:
Zato sam ja u vespi imao uvijek onu malu bočicu od 2dcl (od Jane) sa gorivom. Jer taman ti 2 deca nedostaje da izbjegneš smijeh općinstva i dođeš do prve benzinske...
A ta bočica je otprilike i jedina stvar koja po veličini stane u rep od Groma  :mrgreen:
 
Ja sam jednom napravio nekih 40+km otkad se upalila rezerva ali na jedrima,znaci bez odvrtanja gasa ali sam se dobro preznojio od straha posto sam ga i ja jednom gurao nekih kilometar dva :LOL: :mrgreen: :mrgreen: a sve se moglo izbjec sa umetanjem jeb.. pokazivaca goriva :mrgreen: :mrgreen:
fuseri talijanski :D :D
 
tl1000 said:
Ja sam jednom napravio nekih 40+km otkad se upalila rezerva ali na jedrima,znaci bez odvrtanja gasa ali sam se dobro preznojio od straha posto sam ga i ja jednom gurao nekih kilometar dva :LOL: :mrgreen: :mrgreen: a sve se moglo izbjec sa umetanjem jeb.. pokazivaca goriva :mrgreen: :mrgreen:
fuseri talijanski :D :D
To mi nije jasno... onaj 26000kn jeftiniji kramasaki zeko ima pokazivač a Grom nema. Ali glavno je da ima voltmetar, puste putne kompjutore, lap tajmere i skoro pa dnevni horoskop!  :?
:mrgreen:
 
Hrvoje said:
To mi nije jasno... onaj 26000kn jeftiniji kramasaki zeko ima pokazivač a Grom nema. Ali glavno je da ima voltmetar, puste putne kompjutore, lap tajmere i skoro pa dnevni horoskop!  :?
:mrgreen:
kaj meni kaže horoskop za sutra??? :mrgreen:
 
pa štopjte si sa lap timerom kolko se dugo možete vozit sa rezervarom pa vam to može bit umjesto pokazivača za bengu :LOL:
 
tl1000 said:
:LOL: :LOL:
E pa ja bi rade pokazivac umisto recimo lap timera kome treba mozda 5-orici na 1000..... :shock:
Pa o tome i pričam!!!
I ne bi ništa reka da je taj pokazivač goriva neko tehnološko čudo. Ali ako su ga rusi na Urala uspjeli ugraditi onda ne znam zašto talijani nisu na groma. Čisto sumnjam da je riječ o nekom ozbiljnom trošku...
Općenito primjetih da na gotovo svakoj napravi (pa tako i motoru) postoji nekakav takav glupi nedostatak. I što mi je najzanimljivije onda ga uopće ne pokušaju riješiti u idućim godinama... :misli:
mato said:
pa štopjte si sa lap timerom kolko se dugo možete vozit sa rezervarom pa vam to može bit umjesto pokazivača za bengu :LOL:
:LOL:
Vidi, vidi ideje :!: