Asfaltiranje ili betoniranje dvorišta?

ljacmi

New member
I ako netko zna u okolici Zg. prednost Samobor nekog i , ak je netko radio u skoroj prošlosti cca cijena m2.
 
Vrbos Boris, Ozalj - nije daleko od tebe
0989178002 nazovi pa pitaj
 
asfaltiranje pocinje od cca 60 kn m2 na pripremljenoj podlozi....tako nesto je bilo kad sam se ja raspitivao..mozda je u zg jos i manje  :misli:
 
Ja imam beton (sam salao i betonirao - ploce cca 75x75cm).
Iskreno, volio bi da je asfalt - nebi lopata za sniejg toliko zapinjala kod ciscenja  :LOL:

Zajebano je i sto ne smijem posolit dvoriste po zimi jer sol i beton nikako ne idu skupa.


Po ljeti mi je nesto bolja situacija - zagrijani asfalt smrdi, beton ne. A i grip je bolji na betonu  :LOL:

Kad vidim susjedovo dvoriste koje je poploceno, stvarno je razlika, kaj je da je. Ovo moje zgleda ko ciganija, njegovo savrseno. Al to je platio toliko da bi ja za te novce pol kuce sagradio. I priprema mu je trajala stoljecima da sve bude tvrdo i ravno.
 
tl1000 said:
asfaltiranje pocinje od cca 60 kn m2 na pripremljenoj podlozi....tako nesto je bilo kad sam se ja raspitivao..mozda je u zg jos i manje  :misli:

E zato i pitam jer mi je danas došao majstor i za cca 95 m2 drapil cijenu (sve skupa) 25 000kn, pa reko da malo ispitam kak se kreću cijene :D
 
Kad nađeš najpovoljniju varijantu, šalji dalje jer i meni treba........ :LOL: :LOL:



:mrgreen:
 
ljacmi said:
E zato i pitam jer mi je danas došao majstor i za cca 95 m2 drapil cijenu (sve skupa) 25 000kn, pa reko da malo ispitam kak se kreću cijene :D
cijena ti ovisi o debljini asfalta,stanju podloge/tamponiranje,pristupu lokaciji,udaljenosti od asfaltne baze uglavnom od puno faktora  :mrgreen:

meni je receno da je ova cijena start a do koliko moze narast  :neznam:

ali nazoves neku firmu koja se bavi asfaltiranjem u zg pa pitas ,kakav crni majstor  :mrgreen: :LOL:
 
Javi rezultat i stavi sliku!!!
 
imaš u bauhausa porfira kamena, tvrđi od benkovačkog (y)
 
Na "ravnom" betonu ga jebe lopata kad lopatari snijeg.

Bilo bi zanimljivo gledat kak bi lopataril po kamenu  8)
 
ljacmi said:
I ako netko zna u okolici Zg. prednost Samobor nekog i , ak je netko radio u skoroj prošlosti cca cijena m2.

Ako ti nije bitno da je glatko 100%, jeftinija varijanta je da kupiš na deponiju smljeveni asfalt.

Naruči koliko ti treba, ako poznaš vozača ili si dobar u pregovorima dobit ćeš kamion dva za smiješnu cijenu (y)  Tu je malo zeznuto jer moraš si sam pripremit podlugu, ne zahtejva neke pripreme ukoliko je već sad ravna. Kad dobiš taj smljeveni sfalt, sve to lijepo ragrneš i platiš sat vremena valjak i eto ti asfalt upola cijene, ak hoćeš još bolje nabavi si bitumen pa za vrijeme vručine malo poliješ s njim po podlozi i dobiš 90% pravi asfalt.

Ja sam si prilaz u dvorište tak napravil, tj asfaltiral sam cestu do dvorišta, ali nisam stavljao bitumen i nisam valjkom utisnul, nego samo sa JCB-om dok sam ravnal sve skupa, i sad nakon par mj imam čisti asfalt, je da sam pokupil dvije tačke sitnog šodera koji se nije uspio slijepit sa masom, ali Bože moj. Jer ta masa s vremenom a pogotovo ljeti jednostavno se stopi zajedno, na vrhu ostane malo sitnog šodera.
 
Uf odlična tema, baš sam i ja na istim mukama.

Samo ja razmišljam između kocki i asfalta. Ustvari, ne razmišljam nego ne znam dal mi se isplati razlika u cijeni(koja nije baš mala)

Ima li netko da je postavljao kocke i da nije zadovoljan iz nekog razloga?
 
Tremu treba prebaciti u 'ostale raspave' jer će biti korisnih informacija. Ajmo moderatori, delajte!
I sam sam momentalno u takvim radovima, radim ulaz, javim se sa slikama i cijenom koju dobijem od ponuđača.
 
Kad smo već na ovoj temi, šta bi bilo najbolje staviti na kosinu ispred garaže zbog zimskih mjeseci? Osim lopatanja, to znam i sam. :mrgreen: Nagib će biti cca 1 do 1,5m visine na cca 7,5m dužine.
 
mate said:
Kad smo već na ovoj temi, šta bi bilo najbolje staviti na kosinu ispred garaže zbog zimskih mjeseci? Osim lopatanja, to znam i sam. :mrgreen: Nagib će biti cca 1 do 1,5m visine na cca 7,5m dužine.

Svejedno sta stavis, nista ti nece pomoci dok ne ocistis snijeg