Asfaltiranje ili betoniranje dvorišta?

Puno je 4 - 5 cm. Ide na betonsku podlogu koja se očisti i poprska emulzijom do 0,5 kg/m2 u sloju 2 - 2,5 cm.

Iskreno, ne znam kako bi ga skinuo. Netko je spomenuo Wirtgen aludirajući na frezu. To ne bi bio pametan potez s obzirom na njenu masu i vibracije, a ovo crno g...o  se nalazi na armirano betonskoj ploči. Znači - zaboravi! Možda Hilti sa širokom lopaticom pa polako, red po red ... Uffffff  :shocked:
 
mate said:
Ma vjerujem da bi samo farbanje promjenilo situaciju, ne vjerujem da ću skidati.
pa ako služi svrsi u smislu hidroizolacije pukni na njega vanjske pločice ili kamen :mrgreen: (y)
 
moj punac ima asfalt u dvorištu nekih 7-8 god ,Već iduće godine je bio ok ,sad i na + 40 je u redu!
 
mate said:
Misliš rupe do betona? Koliki promjer i kolika razdaljina? Misliš da bi voda onda ušla između betona i asfalta i odvojila ih? Onda se isto može primjeniti na zimske mjesece kad je ispod nule.

Ne planiram to raditi ove godine sigurno ali nije loše imati info. :mrgreen:

samo izbusis male rupe da udje voda, voda se poslije sama razlije izmedju betona i asfalta i poslije toplina (sunce) odradi svoje.
ako to uradis u 7. mj, u 8 mj mozes ga guliti kao koru od narance

po zimi ne funkcionira jer se asfalt stisne a kad je vruce onda je kao guma

opcija 2:
ako asfalt dihtuje, zastiti ga od topline i stavi pijesak i neki kamen preko (samo nemoj ljepiti jer asfalt radi na sistemu toplo- hladno pa ako ljepis kamen ili plocice sve ce ti ispucati)

 
To za lijepljenje znam.

Čekam ponudu za premaz u boji koji navodno malo štiti i od temperature, ako bi to ispalo dobro onda imam rješenje. :mrgreen:
 
mate said:
To za lijepljenje znam.

Čekam ponudu za premaz u boji koji navodno malo štiti i od temperature, ako bi to ispalo dobro onda imam rješenje. :mrgreen:


samo gledaj da bude elasticni premaz  (y)
 
Bobetko said:
Možda Hilti sa širokom lopaticom pa polako, red po red ... Uffffff  :shocked:

Mate trenira za ljeto i skidanje asfalta  :LOL:

https://youtu.be/D_Hhm-lB4rQ
 
gigi said:
Mate trenira za ljeto i skidanje asfalta  :LOL:

https://youtu.be/D_Hhm-lB4rQ
neznam tko je samo radio naslov na ovom videu,kak može bit i makita i hilti :LOL:
 
Da ne otvaram novu temu  :mrgreen:

Tera Sol, beton Cire, uglavnom betonska dekorativna obloga za oko kuće, ima li netko iskustva i koji su dojmovi  :misli:
 
Moram i ja uskoro asfaltirat dvorište,pa me zanima koliko bi otprilike koštalo postavljanje asfalta 5 cm debljine na oko 50 m2,i ak može neka preporuka tko u ZG postavlja asfalt jeftino,a bar donekle kvalitetno (da se ne dogodi da nogica motora probije kroz asfalt i motor padne)?