Asfaltiranje ili betoniranje dvorišta?

Ja živim od prodaje i ugradnje asfalta pa ljudima uvijek savjetujem kocku u dvorište osim tamo gdje se parkira auto zbog ulja, soli itd.
 
ronny  (y) imaš sličan prostor u dvorištu - ispred garaža kao ja,
ali ja hoću da mi može doći i kamion, pa bi to sigurno podrobio ;)
ali i ovo spomenuto za ulje - iako meni ne curi ni iz auta, ni iz motora  :mrgreen:


ivanvk said:
Ja živim od prodaje i ugradnje asfalta pa ljudima uvijek savjetujem kocku u dvorište osim tamo gdje se parkira auto zbog ulja, soli itd.
  (y)
ja sam sve nasuo kamenom, osim što sam kockama popločio ulaz
i jedan manji romb ispred garaža gdje stanem motorom, a to po
zimi jedino i čistim od snijega, zbog drugih koji mi parkiraju na kapiji

gP7EfGG.jpg


jedino sam uzeo staru duplo pečenu ciglu za dio koji ću urediti oko
krušne peći i roštilja u voćnjaku, jer to mi izgleda nekako najprirodnije
a lako za održavati  :D

 
... razmišljao sam sve baciti u te kamene kocke tj. profil, ali jednostavno mi se ne baca lova
na to, a i nema potrebe  (y)
 
edit  :mrgreen:

2ronny
e da; sad sam uočio još i da ti imaš još i ivičnjak od kamena, što ja nemam

to mi se sviđa i možda tako napravim  (y)
 
Sad vec dok si zaje..napravil oko toga, ne brini, imam rjesenje za tebe, nadstresnica preko svega :mrgreen:
A u medjuvremenu, nadji nekakav premaz i ne stedi na njemu, premazuj 2x godisnje makar uopce nebi bilo lose da je premazana sa svih strana prije postavljanja.
Da izgleda lijepo, to da, ali samo to (y)
 
Lovro Vz said:
Sad vec dok si zaje..napravil oko toga, ne brini, imam rjesenje za tebe, nadstresnica preko svega :mrgreen:
A u medjuvremenu, nadji nekakav premaz i ne stedi na njemu, premazuj 2x godisnje makar uopce nebi bilo lose da je premazana sa svih strana prije postavljanja.
Da izgleda lijepo, to da, ali samo to (y)
slušam svakojake savjete i svako ima drugačiji savjet u vezi cigle,trenutno su mi favoriti susjedi u okolici od 75 god, koji ciglu imaju u dvorištu oko 40 godina i jedino kaj je nedostatak je dio dvorišta sa ciglom koji je u sjeni oraha,tamo se cigla ljuska i lovi se mahovina na nju.ja razmišljam drugačije o cigli.ako izdrži 10 godina onda valjda bude love za kocku a ako nebude lovice preko ove cigle samo zveknem asvalt (y)
 
ivanvk said:
Ja živim od prodaje i ugradnje asfalta pa ljudima uvijek savjetujem kocku u dvorište osim tamo gdje se parkira auto zbog ulja, soli itd.

Onda odgovori kako se lijevani asfalt skida s betona?  :mrgreen:
 
Teško.

Špahtlom, malo po malo  :mrgreen:
 
mate said:
Onda odgovori kako se lijevani asfalt skida s betona?  :mrgreen:


jednostavno......

zagrijes ga, izbusis par rupa na njemu i nalijes vode......pustis da sunce odradi svoje.....sta je temp. veca lakse se skida....


koliko je debeo sloj?
 
zoky_29 said:
jednostavno......

zagrijes ga, izbusis par rupa na njemu i nalijes vode......pustis da sunce odradi svoje.....sta je temp. veca lakse se skida....


koliko je debeo sloj?

Nekih 4-5 cm.
 
mate said:
Nije baš tak loše ali mi se ne sviđa. Mislim da će sranje biti na ljeto kad zakuha.

Napravi par rupa i nalij vode. Kad dodje ljeto podignut ce se sam od sebe
 
Misliš rupe do betona? Koliki promjer i kolika razdaljina? Misliš da bi voda onda ušla između betona i asfalta i odvojila ih? Onda se isto može primjeniti na zimske mjesece kad je ispod nule.

Ne planiram to raditi ove godine sigurno ali nije loše imati info. :mrgreen:
 
mate said:
Nije baš tak loše ali mi se ne sviđa. Mislim da će sranje biti na ljeto kad zakuha.
Mozda mu treba malo vremena ,kise, da se ispere.Ima jedan frend u Dragonoscu,proslu jesen ga stavil i malo je bilo kilavo na pocetku, kao da se ljepil za cipele ali sad prosla zima pa isprala taj povrsinski  lepak :mrgreen:
 
mate said:
Onda odgovori kako se lijevani asfalt skida s betona?  :mrgreen:

Mene nisi poslušao da ga NE ugrađuješ. E sad se sam (  :0648: ) kazni  :mrgreen: :LOL: :jesus:

Kojih 4 - 5 cm  :misli: Kakvi stručnjaci  :lolcry: :lolcry:

Štaš sad, trpi ga 50 tak godina - dok se ne amortizira  :LOL: :jesus:

TIPS & TRICKS za ljetnu sezonu:

1. Ne parkirati motor na bočnoj nogari
2. Ne parkirati motor na centralnoj nogari
3. Zimi moš kako te volja  :mrgreen:
 
gianni said:
koja bi ti bila alternativa asfaltu :misli:

Zapravo nikakva ali bi mi možda više podgovarao obični asfalt koji mi je ljepši dok je ovaj kao bolji u smislu hidroizolacije jer je ispod prostorija. Plan je da se taj dio pokrije i zatvori kao garaža pa bi onda vidio za dalje.

prpa said:
Mozda mu treba malo vremena ,kise, da se ispere.Ima jedan frend u Dragonoscu,proslu jesen ga stavil i malo je bilo kilavo na pocetku, kao da se ljepil za cipele ali sad prosla zima pa isprala taj povrsinski  lepak :mrgreen:

Moguće, za sad samo malo mijenja boju. Sve izgleda kao nedovršeno. :mrgreen:


Bobetko said:
Mene nisi poslušao da ga NE ugrađuješ. E sad se sam (  :0648: ) kazni  :mrgreen: :LOL: :jesus:

Kojih 4 - 5 cm  :misli: Kakvi stručnjaci  :lolcry: :lolcry:

Štaš sad, trpi ga 50 tak godina - dok se ne amortizira  :LOL: :jesus:

TIPS & TRICKS za ljetnu sezonu:

1. Ne parkirati motor na bočnoj nogari
2. Ne parkirati motor na centralnoj nogari
3. Zimi moš kako te volja  :mrgreen:

Tražio sam minimalnu debljinu zbog težine. Dobro je napravljeno i sve je kompaktno, ali mi se ne sviđa. Da sam bilo što drugo htio staviti, morala bi ići hidroizolacija koja košta kao ovo asfaltiranje.

Za motore znam, tako je i na običnom asfaltu. Podmetači za štendere su već spremni. :jesus: