Atestirao spuh na motoru :)

Evo jedno pitanje pa ako netko zna da mi odgovori. Imam Suzukia gsxr1000 k 7. U dogledno  vrime bi kupio auspuh sa papirima i isa na homologaciju.  Posto k7 ima tvornicki dva auspuha, mogu li stavit jedan i napravit homologaciju.  Jer dva me ispadaju pun kufer para.  Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
obično je jedan lonac - racing line (znači i grane) tuto kompleto odmah, tako da 99% nema teorije ;)
 
DADO+ said:
edit  :mrgreen:

mislim; ako se skida street legal, koji ima 2  (y)
Grane se ostale i preradjen za jedan auspuh.  Sad bi ja samo kupio top. Pa me samo zanimalo da mi na tehnickom ne bi bio problem sto imam jedan, a on tvornicki ima dva topa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pa ako je street legal i imaš za to od proizvođača certifikat; zašto ne? (y)


:misli: ne znam o kojoj firmi razmišljaš, ali recimo kod mene ima
više kombinacija; znači može; dva i jedan, tj. dva i grane ili samo 2,
ili baš racing line; samo jedan i grane u kompletu, a to
ne možeš upisati, jer tu nema kat.


edit:
posudiš/upišeš street legal, pa iza teh. montiraš racing line  :mrgreen:


:misli: što ćeš dobiti inače? ...samo malo manje težine i zvuk ako DB k. ide van
 
nevezano, ali nije;
prije korone bio prijatelj, s nekim sl. kombinacijama i imao certifikat
za svoj bike - ima kat. OEM grane sve, manje/više OK, ali ga vratili,
jer kad mu je fotkao gravuru, ovi skuže i vrate, jer nije odgovarala certifikatu,

tj. bio je top za drugi motor, a on ga polovnog kupio, misleći kako će proći
 
Mislin o topu storm kojeg radi firma mivv. Dodje 1500 kn sa papirima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kikasch said:
Mislin o topu storm kojeg radi firma mivv.

ne znam, možda griješim, ali kad sam već tu i ovako na brzinu  :misli: ako mogu pomoći

na MIVV toga nema:
https://www.mivv.com/en/moto/suzuki-en/gsx-r-1000-en/2007-2008-gsx-r-1000-en/

a ako su s udružili; STORM i M. to nije bitno, ali koliko vidim
https://www.stormexhausts.com/en/moto/suzuki-en/gsx-r-1000-en/2007-2008-gsx-r-1000-en/
to je street legal, ali idu dva, tj. moraš kupiti 2 (y)
 
Hvala ti na postu.  Vidit cu nek jos malo vremena prodje pa cu se javiti ode kako i sta. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo da i ja podilin svoja friška iskustva atesta auspuha (04/2020). Kako je uletila korona, tribalo mi je 3 tjedna zbog limitiranog radnog vrimena, ali ok. U procesu san upozna masu debila iz CVH od kojih je svaki ima totalno različitu priču i na kraju čovika koji to radi i totalno je osvježenje u znanju i pristupu od većine redikula iz CVH. Od kolekcije redikula jedan mi je čak reka da mi triba potvrda od policije na način da zoven policiju i prijavin da san prominija auspuh. Ja ne znan je li on u svojoj glavi uopće razmislija kako bi izgledalo da neko nazove 192 i kaže "alo, prominija san auspuh na svon Suzukiju".

Uglavnon...u Splitu san to radija u ispostavi CVH na Hercegovačkoj 59 jer (kako mi je rečeno) oni to jedini rade u Splitu.

Od papira triba:
  • Homologacijski list auspuha
  • Prometna knjižica motora
  • Osobna iskaznica vlasnika

Motor mora doć na atest s db-killeron/killerima. Buku meni (i dvojici iza mene koji su također radili ateste auspuha) nisu uopće mirili. Gledaju brojeve i specifikaciju na topu/topovima, homologacijskon listu i pločici motora. Svi brojevi/specifikacije se moraju poklapat šta je zapravo potvrda da su ti topovi baš za taj motor. To znači da možete naletit na potencijalni problem ako van neko ugradi (tj. preradi) auspuh s drugog modela, a kamoli marke. I sve se detaljno fotografira. Dobijete broj naloga kojeg možete provjerit online na CVH. Ja san nakon dva dana dobija potvrdu mailon da mi je atest gotov. Nakon toga se može ić u bilo koju stanicu CVH da van to upišu u prometnu i gotova priča.
 
  • Like
Reactions: cabxxm
vyp54 said:
Od kolekcije redikula jedan mi je čak reka da mi triba potvrda od policije na način da zoven policiju i prijavin da san prominija auspuh. Ja ne znan je li on u svojoj glavi uopće razmislija kako bi izgledalo da neko nazove 192 i kaže "alo, prominija san auspuh na svon Suzukiju".

:LOL: :police:
 
vyp54 said:
Uglavnon...u Splitu san to radija u ispostavi CVH na Hercegovačkoj 59 jer (kako mi je rečeno) oni to jedini rade u Splitu.

radi i euro daus dujmovača kraj bauhausa
 
MaRi0_St said:
radi i euro daus dujmovača kraj bauhausa

Možda inače da, ali su me uputili na Hercegovačku za vrime korone.

E da...zaboravija san napisat da cila priča košta nekih 260-270 kuna. Ne znan točno, bacija san račun.  :rolleyes:
 
Pozdrav,

Narucio bi ovaj auspuh sa official dominator trgovine sa ebaya, poljska proizvodnja.
Zanima me jel se moze homologirat, predpostavljam da imaju neki certifikat itd, a u slucaju da ne moze, skidam ga i stavljam serijski prije rege i to je to?
Preko granice mogu sa nehomologiranim, samo pazim da su db killeri unutra?

Ne razumijem se kako to funkcionira pa ako netko moze ukratko pojasnit. Hvala!
 
U specki ti piše " 100% European Product " tako da ja bi rekao da mora imati CE oznaku... Možda se varam?
 
Poslat cu im upit, ako se ne mogu, koci me samo registracija?
Nije mi problem 1 godisnje skinit-stavit, vise me zanima prijelaz preko granice, policija itd
 
Jbg ulozi malo vise novaca i kupi nesto s e oznakom da mozes atestirat pa si na miru...

Ovako ti moze i kucelj napravit za manje novaca.

Za moj motor dominator dode 1300kn. Ja sam uzeo marving iz It za 1600kn jer ima e oznaku.

Vidi m4tuning i motosound u italiji imaju dosta povoljne cijene i veliki izbor. Jedino ces cekat 2-4 tjedna da ti dode auspuh. Jer mene je marving dosao 189e bez postarine preko njih a na marvingovoj stranici je cijena 224e. Kod nas od 1800 do 2400kn...