Atestirao spuh na motoru :)

Ja nemam aposlutno ništa protiv policajaca i dečki na tehničkom jer su svi radili svoj posao i ispali maximalno korektni i susretljivi.

Napisao sam više u vidu upozorenja i dizanja svijesti među kolegma forumašima :)
 
To je mit da loud pipes saves life’s, najcesci izgovor je nisam te vidio, a ne nisam te cuo.
Mit!?..jel vozis ti motor koji se cuje, ili ne cuje?..nisi nikad primjetija razliku?..ja ne teroriziram susjedstvo, s motorom se ne vozim po gradu, ne turiram ga po parkinzima i semaforima u kasne nocne sate..
Kupi topove, atestiraj, i prst u uvo.
Ne budi cicija :mrgreen:
ahaha..ma nije mi ni to greda, u zadnje cu to i napravit.. al iskreno, gleda sam neki dan mivv-a, izrada ovako u ruci i naoko ni blizu akrapima
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
Ma poceli su ga stvarno drkat. Nanjusili lovu u Atestima. Radija san atest tipskog auspuha leo vince s dokumentacijom. nadzornik je poslika komplet ispuh,grane,spojeve,e broj, izmirija buku i td. Uz to poslika cili motor i napomenija da ce u buducnosti tribat atestirat svaku nadogradnju na motor. Tim je aludira iskljucivo na poluge kocnice/kvacila. Vizire kofere i sl... :/
Sve treba atestirati a na motorima koji idu 300kmh nitko ne testira kočnice. Od sigurnosti ne gledaju baš ništa.
Njima je više nesiguran glasan auspuh nego crijeva kočnica stara 12 godina koja se šire ko noge ceskih sobarica.

Na tehnički možeš doći sa lancem koji visi do poda, ali je nosač tablice najbitniji. Bitna je truba, a ljudi ne čuju niti 113db auspuhe.
Šasija može biti varena na 15 mjesta ali to nije bitno.
 
Mit!?..jel vozis ti motor koji se cuje, ili ne cuje?..nisi nikad primjetija razliku?..ja ne teroriziram susjedstvo, s motorom se ne vozim po gradu, ne turiram ga po parkinzima i semaforima u kasne nocne sate..

ahaha..ma nije mi ni to greda, u zadnje cu to i napravit.. al iskreno, gleda sam neki dan mivv-a, izrada ovako u ruci i naoko ni blizu akrapima
Super duke 1290 oem exhaus, cuje se pristojno , nikoga ne uznemirava, o tome I pisem.
nije potreban race pipe bez prigusivaca,
vozim za svoj gust a ne da me se cuje.
 
  • Like
Reactions: Nino777
Super duke 1290 oem exhaus, cuje se pristojno , nikoga ne uznemirava, o tome I pisem.
nije potreban race pipe bez prigusivaca,
vozim za svoj gust a ne da me se cuje.
a i ja vozim za svoj gust, i to prilicno rijetko(motor mi i sluzi samo za tu i tamo ucinit djir)..a najveci mi je gust kad se motor cuje..em se osjecam sigurnije,em uzivam u zvuku..motor bez zvuka mi nema dusu, nesto kao i ovi na struju..
 
motor bez zvuka mi nema dusu, nesto kao i ovi na struju..

Prije 2 dana na Sljemenu, sreli Apriliu Dorsoduro i Zero FX (elektricni).
Aprilia grmi, Zero zuji, jako tih a juri bar 60 km/h nizbrdo, vrlo opasno! Ne svida mi se..
 
  • Like
Reactions: LALA3
a i ja vozim za svoj gust, i to prilicno rijetko(motor mi i sluzi samo za tu i tamo ucinit djir)..a najveci mi je gust kad se motor cuje..em se osjecam sigurnije,em uzivam u zvuku..motor bez zvuka mi nema dusu, nesto kao i ovi na struju..



Potpis!

Kad mi se fenira onda operem kosu!


Isto tako ne podrzavam seljacine koji prolaze istom ulicom 68 puta pun gas da bi pokazali kako znaju brzo voziti po ravnom
 
Iskreno lijepo je cuti dobru grmljavinu motora alI meni nakon 4 -5 sati voznje sa aftermarket auspuhom jos bez db killer, glava Zuji jos 2 dana. Ali stvarno dva dana. Probao sam cepice za usi, Ali onda nista ne cujem, a to mi se cini opasno.
zato ide ili oem ili approved aftermarket auspuh.
i jos Kad zivis u mirnoj cetvrti gdje nema buke, neda mi se gurat motor parsto metara od I do kuce.
 
U svakom slucaju, ne vjerujem da je itko probao vozit elektricni motor, jer nebi ovako kakili.
istina zvuci kao fen za kosu I hebe ga doseg sve drugo je superiornije
 
Iskreno lijepo je cuti dobru grmljavinu motora alI meni nakon 4 -5 sati voznje sa aftermarket auspuhom jos bez db killer, glava Zuji jos 2 dana. Ali stvarno dva dana. Probao sam cepice za usi, Ali onda nista ne cujem, a to mi se cini opasno.
zato ide ili oem ili approved aftermarket auspuh.
i jos Kad zivis u mirnoj cetvrti gdje nema buke, neda mi se gurat motor parsto metara od I do kuce.


Hajde da ne quotam oba posta pa cu odgovoriti na jedan. Ma gle mene vise ubije vjetar nego sami zvuk motora, zapravo uopce mi ne smeta. Nisam ni ja za one garazne auspuhe koji su samo otvorena cijev i grme kilometrima. Za sve postoji mjera ( vozim bez db killera😂). Sve u svemu kako tko voli :)


Ti elektricni bajkovi su brutalni u ubrzanju zaista mu je tesko parirati u startu...no kao sto si sam rekao jbt mala kilometraza naspram duzine punjenja...a jedno je sigurno da su opasnost na cesti jer se ne cuju. Vozis sam motore i vidis sto se dogada sad zamisli da te ne vide nit cuju xD
 
Meni odlični
 

Attachments

  • AlpineMotoSafePropack.jpg
    AlpineMotoSafePropack.jpg
    143.9 KB · Views: 88
U svakom slucaju, ne vjerujem da je itko probao vozit elektricni motor, jer nebi ovako kakili.
istina zvuci kao fen za kosu I hebe ga doseg sve drugo je superiornije
ne kazem ja da elektricno nema svoje prednosti, al mi nikad nece bit motor..to mi je ko i one peci na pelete..funkcionalno,al mi lipse osjetit malo dima i vidit drvo di gori..umjetno pajdo, preumjetno..i ne moze se zvat motorom