Atestirao spuh na motoru :)

127kn je za motor a kazna za neispravno vozilo 1000-2000kn i skinu ti tablice ako je opasan nedostatak (zica viri iz gume...)

a nedostaci utvrđeni tijekom tehničkog pregleda vozila, posebnim propisom (Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama), koji su kategorizirani kao veći" te „Novčanom kaznom u iznosu od 1.000 do 2.000 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 1 ovoga članka, a nedostaci utvrđeni tijekom tehničkog pregleda vozila, posebnim propisom (Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama), kategorizirani su kao opasni". – poručio je Krešimir Šimić, policijski službenik za odnose s javnošću Policijske uprave brodsko-posavske, napomenuvši kako kategorizaciju nedostataka tehničkog pregleda vozila isključivo određuje djelatnik Stanice za tehnički pregled na temelju koje će policijski službenik odrediti sankciju.
 
Last edited:
Ako me zaustave sa spuhom bez papira i db killera, salju me isti tren na tehnicki ili sutradan?
Jer ako idem odmah s njima padam naravno, a sutradan cu naravno staviti serijski, sto znaci opet "zajeb" policije s moje strane, jer ce tamo vozilo biti full tehnicki ispravno i original. Na kraju vjerovatno ja placam taj tehnicki + kaznu koju su mi tad prepisali ako slikaju auspuh i sutra vide na tehnickom da nije isti.

Ako je netko prosao tako sta da opise ukratko sto me ceka, sta mogu reci, ili da bolje pregrizem jezik i obecajem da ga skidam i bacam u staro zeljezo haha
 
  • Haha
Reactions: diesel power
kad te naime zaustaviti,nemoj stati ,nekaj objesi iza preko tablice.Forumaš črni ima lanac od fapa
 
  • Haha
Reactions: diesel power
Sve to super i fora ali posto nemam muda kao vecina forumasa vozim ispravno namjestenu tablicu, iskreno nije mi bilo napeto vozit u grcu hoce li me tko zajebavat u vrijeme ljetnih akcija..

Upisano sve u knjizici zlata vrijedi.
 
kad te naime zaustaviti,nemoj stati ,nekaj objesi iza preko tablice.Forumaš črni ima lanac od fapa
đaba mu lanac od fapa u ovom slučaju, kod kamera to prolazi, kod drotova ne ako te zaustavljaju, a ne staneš ;)
 
Ako me zaustave sa spuhom bez papira i db killera, salju me isti tren na tehnicki ili sutradan?
Jer ako idem odmah s njima padam naravno, a sutradan cu naravno staviti serijski, sto znaci opet "zajeb" policije s moje strane, jer ce tamo vozilo biti full tehnicki ispravno i original. Na kraju vjerovatno ja placam taj tehnicki + kaznu koju su mi tad prepisali ako slikaju auspuh i sutra vide na tehnickom da nije isti.

Ako je netko prosao tako sta da opise ukratko sto me ceka, sta mogu reci, ili da bolje pregrizem jezik i obecajem da ga skidam i bacam u staro zeljezo haha
U zadru ti ga stave iza žice dok tehnicki ne otvori
 
Po meni je najbolja kombinacija za zvuk i performanse kupit homologirani slip-on top (po mogućnosti bez katalizatora), atestirat ga, upisat u prometnu i nakon toga kupit trkaće grane i napravit full system sa remapom. Kad te pandur zaustavi, baš on gleda dal su tvorničke grane ili aftermarket, kad vidi da je auspuh upisan, sigurno krene trazit neku drugu neispravnost poput nosača tablice ili žmigavaca.
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
netreba pandur niti gledati auspuh jel je upisan niti jel su grane orginal,dovoljno je njemu sto te on cuje izdaleka.:LOL:

jer kada napravis cijeli sistem,otvoris ga,mapiras,jako ce ti biti glasan motor,tehnicki neispravan.
 
  • Like
Reactions: deny-zg
a kolika je kazna i troskovi prekrsaja?

jbg bas mi je zao,iz nekog aspekta sigurnosti i bolje da se motor cuje,sigurniji si,jer te lakse ostali mogu na cesti uociti,al jbg njima to nemos objasniti,samo im je u cilju sto vise kazni napisati.
 
Kad bi svi išli s tim argumentom sigurnosti i međusobno se išli nadglasavati, uskoro ne bi nitko ni imao auspuh na motoru. To što je nekome lijepo čuti da se "dere", nekog drugog smeta, probudi dijete koje je taman zaspalo, probudi me nakon noćne.... Više je tu riječ o egu i koliko će se ljudi okrenuti za tobom ako te se čuje, a manje o sigurnosti, no hard feelings, samo mišljenje jednog iz mase :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Nero
U sestoj po gradu na vrhu gasa nije problem ali problem su vazda njih par koji lete po gradu
 
već kad drvimo o spuljama,kak ovi s bmw-ima na ,4 kotača prolazr tehnički?Vidim da su novi auti, deru se u 3pm,pogotovo na abgasu, di je murija?Vrte se tu pl Trešnjevci,centar