Atestirao spuh na motoru :)

Koja glupost od pravila!
Npr. Kupim Duke 125 (Viktor Zg) i montira mi dodatnu opremu slip-on Akrapović za 3500 kn i još moram atestirati/upisivati?!
Koji vrag onda KTM prodaje Powerparts (poluge, nosači tablice, štitnike, posude/čepove ulja, cca. 1-2000€) u HR ako se sve mora atestirati/upisivati.. a ljudi isto svašta kupuju bez razmišljanja.
 
Atest moras pravit, a tu potvrdu ponesi na tehnicki kad budes isao to radit
 
Koja glupost od pravila!
Npr. Kupim Duke 125 (Viktor Zg) i montira mi dodatnu opremu slip-on Akrapović za 3500 kn i još moram atestirati/upisivati?!
Koji vrag onda KTM prodaje Powerparts (poluge, nosači tablice, štitnike, posude/čepove ulja, cca. 1-2000€) u HR ako se sve mora atestirati/upisivati.. a ljudi isto svašta kupuju bez razmišljanja.
to se moraš žalit privatnoj firmi zvanoj CVH a ne KTM-u
 
Koja glupost od pravila!
Npr. Kupim Duke 125 (Viktor Zg) i montira mi dodatnu opremu slip-on Akrapović za 3500 kn i još moram atestirati/upisivati?!
Koji vrag onda KTM prodaje Powerparts (poluge, nosači tablice, štitnike, posude/čepove ulja, cca. 1-2000€) u HR ako se sve mora atestirati/upisivati.. a ljudi isto svašta kupuju bez razmišljanja.

nemoj duke 125... radje uzmi malo jaci onaj 390 :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: diesel power
@ Igor28: Ma gamad, i na tehničkom me prije gnjavili a platio svima u stanici cugu.. sada samo kod privatnika.. ;)

@ karadolo46: Htio sam, ali nemam A2/A kat. samo A1, dovoljno za mali gušt a bez velikih nameta. ;)
 
Jel itko atestirao navedeno da znam cijene, jer neke stvari bi vratio original da bezveze ne plaćam koje se lako zamjene
- zmigavci
- retrovizori
- kratki nosač tablice
Za auspuh znam cijenu, a rucice i druge sitnice ne budu valjda gledali... Poslat ću upit u cvh ako nitko nije ovo upisivao, rekli su mi da sve komplet da se upisuje bude oko 1000-1200kn. Slip on mi je najlakse vratit original pa tu štedim cca 280kn, jedino zmigavci i kratki nosac je najgore vracat
 
@ Igor28: Ma gamad, i na tehničkom me prije gnjavili a platio svima u stanici cugu.. sada samo kod privatnika.. ;)

@ karadolo46: Htio sam, ali nemam A2/A kat. samo A1, dovoljno za mali gušt a bez velikih nameta. ;)


Polozi A kategoriju za manju cijenu od tog auspuha za prdekalicu i kupi pravi motor.
 
Jel itko atestirao navedeno da znam cijene, jer neke stvari bi vratio original da bezveze ne plaćam koje se lako zamjene
- zmigavci
- retrovizori
- kratki nosač tablice
Za auspuh znam cijenu, a rucice i druge sitnice ne budu valjda gledali... Poslat ću upit u cvh ako nitko nije ovo upisivao, rekli su mi da sve komplet da se upisuje bude oko 1000-1200kn. Slip on mi je najlakse vratit original pa tu štedim cca 280kn, jedino zmigavci i kratki nosac je najgore vracat

Radis atest cijelog motora za cca 400 i neku kunu.
 
  • Like
Reactions: dipsi997
@ dipsi997: Sretno, drzimo fige.. ;) Bilo je price i da gnjave za poluge na volanu, ovisi kako naletis..

@ diesel power: I da ikad polozim A kat. opet bi uzeo 2 motora (1x 2T i 1x 4T) od navedenih:
KTM EXC 300 (mozda TPI) / Husqvarnu TE 300 (i)
SWM RS 300 R (mozda 500)
Max. Yamaha XT 660 R (mozda XT660Z Tenere)

I opet bi netko rekao kupi pravi motor.. ;)
 
Last edited:
@ dipsi997: Sretno, drzimo fige.. ;) Bilo je price i da gnjave za poluge na volanu, ovisi kako naletis..

@ diesel power: I da ikad polozim A kat. opet bi uzeo 2 motora (1x 2T i 1x 4T) od navedenih:
KTM EXC 300 (mozda TPI) / Husqvarnu TE 300 (i)
SWM RS 300 R (mozda 500)
Max. Yamaha XT 660 R (mozda XT660Z Tenere)

I opet bi netko rekao kupi pravi motor.. ;)

2-3k kn dode a kategorija... A izbor je puno veci.

Ja imam a2 i trenutno mi je dosta, ali Polozit cu i A uskoro
 
Dok cekam odgovor od CVH, negdje je pisano na forumu da se svaka stavka placa 260kn. Kad sam upisivao blokadu i auspuh platio sam 800kn i tada mi je receno da ako zelim upisat sve, zmigavce, nosac itd da ce to biti u toj cijeni.
 
Dakle,
Bil sam u sub na tehničkom na stanici koja slovi za “lagan prolaz”, a imam kratki nosač tablice od evotecha. (Jedan od najkvalitetnijih)
I frajer me nije pustil makar motor izgleda skroz original, a nosač tablice je pristojan s pristojnim kutem i original žmigavcima. Sve je fiksno.
Znači, tip uzme mob u ruku i gugla kak u originalu izgleda motor, a kod mene je nosač tablice “na kotaču”... dalje znate sve...
Ok, prepostavljal sam da bude to problem, i danas budem probal to dat atestirat il kaj već, jel zna ko proceduru?
Zbilja mi se neda vraćat originalni i skidat ovo jer doslovno pol zadnjeg kraja treba rastavit... Meni osobno to više nije normalno kaj rade...
x.jpg
 
Last edited:
nemaš mačje oko..
Bil je zalijepljen na okvir tablice, ali to jbg ne prolazi :D
ovo je slika ovak di ga zbilja nemam, samo da vidite kolko je nelegalan...
ali da, danas radim nosač za katadiopter...
Ovo je neka testna verzija samo zbog gabarita nosača, ali bude 3d printan nosač katadioptera, upravo u izradi...
Jel zna ko proceduru za upisivanje u prometnu?

20210328_145302913_iOS.jpg
 
Kupio novi auspuh za rsv, znaci bas za rsv i imam homologacijski papir koji to dokazuju i ipak moram platit 300kn ili koliko vec za atest 🙄
 
Kupio novi auspuh za rsv, znaci bas za rsv i imam homologacijski papir koji to dokazuju i ipak moram platit 300kn ili koliko vec za atest 🙄
ja ne znam proceduru oko toga, zato i pitam tu...
Ali vjerojatno moraš platit, i čekat par dana :p