Atestirao spuh na motoru :)

Oooo evo info od jucer isao frend upisati nosac tablice.
Dakle morao je u Metis otic na vagu i doci na tehnicki sa potvrdom o vaganju.
Ovima je to toliko smijesno da ne naplacuju tu uslugu.
Pitao je zasto pobogu vaganje motora djelatnik mu je odgovorio sa molim te ne pitaj nista....

Uglavnom 420kn jer je to kako su mu rekli "veca preinaka na vozilu" 😆😆😆😆


Daj nemoj me zajebavat? Znaci covjek je platio UTP ali zasto je isao na fakin vaganje? Ne kuzim, jel to do ispitivaca ili CVH donosi takve odluke🤣

Radio sam istu stvar plus zmigavci i nisam morao ici na vaganje wtf
 
O bokte🤣🤣🤣. Trebal je reći da mu daju potvrdu od nekog šlepera i to im dati.
 
  • Haha
Reactions: pikacu79
Ajme meni sljedeći tjedan moram na tehnički...OMG. Ovo je postala trauma majke ti.:cautious: Necu ništa atestirat nego cu stavit original auspuh (top) i original dimenziju gume po papirima 190/50-17 zada. Nabavio neki set supercorsi sp za 400kn taman za proc tehnički i malo se vozikat s njima da vidim kako se vozit na njima. Jedino cu probat upisat 190/55-17 tako da se dogodine ne zezam i da ima u slucaju nezgode mada ne namjeravam padat. 😅👍🏻
 

Attachments

  • 4A56BB1F-CD6E-4F7A-A472-B1CA9CBB4137.jpeg
    4A56BB1F-CD6E-4F7A-A472-B1CA9CBB4137.jpeg
    177.1 KB · Views: 0
Last edited:
a nisu ti ni te supercorse nešto, prednja je granično ispravna :mrgreen:
 
Prednju necu ni stavljat za tehnički, samo zadnju. Ostavit cu power michelin pa cu poslje stavit supercorsu. Bit ce dovoljna za potrosit zadnju; ima mesa dok ne postane slick.:mrgreen: Poslje se prebacujem na dunlop gp racer 212. Nabavio zadnju za 400 kn isto, a prednju imao. Jesam tebi bio dao jednu zadnju s hondom? Mislim da sam imao i zadnju gp 212. Naletila supercorsa 190/50 ko narucena. Vec se mislio sta cu jer se prebacujem na 212, a ne uzima mi se nova 190/50 samo za tehnički. Mozda i upisem dimenziju ali za svaki slucaj neka je, 400kn nije puno i posluzit ce za testirat malo supercorse.
 
Last edited:
Daj nemoj me zajebavat? Znaci covjek je platio UTP ali zasto je isao na fakin vaganje? Ne kuzim, jel to do ispitivaca ili CVH donosi takve odluke🤣

Radio sam istu stvar plus zmigavci i nisam morao ici na vaganje wtf
Odgovor za vaganje je "jer je promjenjena dimenzija vozila"
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
  • Haha
Reactions: SpoRRi
Evo ga advanced titanium😍😍, a tih 400-500 kn (ili vise) sto bi potrosio za ateste cemo pojist i popit😎✊🏻🏍🍻
 

Attachments

  • 406EB13B-0324-4DCF-BED6-252AB34C5E90.jpeg
    406EB13B-0324-4DCF-BED6-252AB34C5E90.jpeg
    1.8 MB · Views: 0
  • A38F2AAD-0CA7-47C2-82EA-DD9ADB9F5115.jpeg
    A38F2AAD-0CA7-47C2-82EA-DD9ADB9F5115.jpeg
    1.1 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Prednju necu ni stavljat za tehnički, samo zadnju. Ostavit cu power michelin pa cu poslje stavit supercorsu. Bit ce dovoljna za potrosit zadnju; ima mesa dok ne postane slick.:mrgreen: Poslje se prebacujem na dunlop gp racer 212. Nabavio zadnju za 400 kn isto, a prednju imao. Jesam tebi bio dao jednu zadnju s hondom? Mislim da sam imao i zadnju gp 212. Naletila supercorsa 190/50 ko narucena. Vec se mislio sta cu jer se prebacujem na 212, a ne uzima mi se nova 190/50 samo za tehnički. Mozda i upisem dimenziju ali za svaki slucaj neka je, 400kn nije puno i posluzit ce za testirat malo supercorse.
Čuo sam u zadnje vrijeme za 2 slučaja gdje su odveli motore na izvanredni tehnički u Splitu i okolici Splita. Odveo ih je policajac na motoru u oba slučaja. Uglavnom zbog ne atestiranih stvari (auspuh, nosač tablice, led žmigavce...) ili ako npr. nemaš retrovizore, neodgovarajuće dimenzije ili ćelava guma... kažu da je kazna 300 kn za svaku stvar posebno (i sad ako ih ih imaš više ....) dok ti je atest kompletnog motora oko 450 kn, pa ti vidi....
 
U mene sve original... jedino mi treba matica sa osovine zadnjeg kola. Stavili su neku divlju ruznu pa bi vratio original. Ako neko po splitu ima da probam je li navoj ostao isti ili su narezali(namašćali) drugi. Pitao sam vec kod bimbe u radioni i na jos jedno mjesto, nisu imali. Zna li netko koga cu pitat po splitu. Zaletit cu se u par servisa ali svaka preporuka je dobro dosla👍🏻 Bob Rock ovdje s foruma bi mogao imat refuže jel da, da probam?
 

Attachments

  • 4A0A7168-EE8D-4BA0-B898-4FB2D065F8BC.jpeg
    4A0A7168-EE8D-4BA0-B898-4FB2D065F8BC.jpeg
    1 MB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: josko
Čuo sam u zadnje vrijeme za 2 slučaja gdje su odveli motore na izvanredni tehnički u Splitu i okolici Splita. Odveo ih je policajac na motoru u oba slučaja. Uglavnom zbog ne atestiranih stvari (auspuh, nosač tablice, led žmigavce...) ili ako npr. nemaš retrovizore, neodgovarajuće dimenzije ili ćelava guma... kažu da je kazna 300 kn za svaku stvar posebno (i sad ako ih ih imaš više ....) dok ti je atest kompletnog motora oko 450 kn, pa ti vidi....
Di se radi atest ako se ipak predomislim pa odem?
 
Evo ga advanced titanium😍😍, a tih 400-500 kn (ili vise) sto bi potrosio za ateste cemo pojist i popit😎✊🏻🏍🍻

pojest ces g.... kad te negdi na cesti policajac stopa pa te s neupisanom yoshimurom odvede na tehnicki... 😂
 
Mislim da većina STP stanica u Splitu sad radi, znam da radi ona na Dragovodama, EuroDaus, Sućurac... Više se ne čeka dugo kao prije...
Prvo se treba dogovoriti termin i ovisi što radiš ali ako je za atest kompletnog motora traje oko sat vrimena.

Ako ćeš atestirat više od 2 stvari, više se isplati atest kompletnog motora. A ako ćeš to radit, bar stavi neki lipši aftermarket nosač tablice :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: b0du1
U mene sve original... jedino mi treba matica sa osovine zadnjeg kola. Stavili su neku divlju ruznu pa bi vratio original. Ako neko po splitu ima da probam je li navoj ostao isti ili su narezali(namašćali) drugi. Pitao sam vec kod bimbe u radioni i na jos jedno mjesto, nisu imali. Zna li netko koga cu pitat po splitu. Zaletit cu se u par servisa ali svaka preporuka je dobro dosla👍🏻 Bob Rock ovdje s foruma bi mogao imat refuže jel da, da probam?

Osovina ti je naopako stavljena, matica ide na desnu stranu.


Možda ne bi bilo loše kupit cilu osovinu.