Atestirao spuh na motoru :)

jučer smo naletjeli na akciju "provjere teh. ispravnosti motocikala" negdje prije Duge Rese na staroj Riječkoj, skidali su sve bez iznimaka... Nekakvi radovi, semafor, i nemoguće ih je vidjet dok ne iskoče pred tebe. Ako ste se vozili jučer tam, znate...
Prolazio sam oko 17.30-18.00, prvo sam nakon tih radova vidio nekoliko motora, a tek onda da je zapravo policija tamo.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Znaci ovisi o policajcu dal ce pisat tehnicka neispravnost ili samo kazna za tablicu?
ne znam, bez izv. tehničkog mislim da to pada u vodu... realno, policajac je za to stručan ko i ja za pisanje kazne, možda sam u krivu?
ali opet, mislim da on definitivno može pisat kaj hoće pa se ti vadi na sudu kaj ja znam?
 
Triba nekako namaknit sredstva za obnovu od potresa, jer će s EU novcima bit pušiona zbog brzine obrade (FT1P).
 
Pa za 150kn si valjda dobio mogucnost nastavit dalje bez puno prigovaranja.

Što ne znači da te neće neka druga kontrola maznut negdje drugdje.
 
Znaci ovisi o policajcu dal ce pisat tehnicka neispravnost ili samo kazna za tablicu?

a gle obicno bude tehnicka neispravnost jer kad se makne tablica obicno idu dole i zmigavci i cijeli taj zadnji rep nosac

na vise manje svim motorima osim na k5 i toj seriji suzukia i recimo zx10 nekim serijama itd ... su zmigavci u repu pa kad se i skine nosac zmigavci ostaju... i tu ajmo rec nisi tehnicki neispravan 😁

u biti jesi jer nema macjeg oka, a to je danas glavno sto treba imat na tehnickom 😂

e sad kako policija sto tumaci to je opet od policajca do policajca...
 
  • Like
Reactions: ODST
a gle obicno bude tehnicka neispravnost jer kad se makne tablica obicno idu dole i zmigavci i cijeli taj zadnji rep nosac

na vise manje svim motorima osim na k5 i toj seriji suzukia i recimo zx10 nekim serijama itd ... su zmigavci u repu pa kad se i skine nosac zmigavci ostaju... i tu ajmo rec nisi tehnicki neispravan 😁

u biti jesi jer nema macjeg oka, a to je danas glavno sto treba imat na tehnickom 😂

e sad kako policija sto tumaci to je opet od policajca do policajca...
Zašto?
IMG_20210724_123510~2.jpg

😀
 
Tako sam ja iz Makarske do Senja isao. Uredno okvir tablice a tablice nema ...

jos kazem ovom liku u Makarskoj reko malo mi blentravo tako vozit, a kaze on pa ko ce te dirat... dobro sto je Makarska - Senj blizu 😂

i stvarno nije me niko dirao od dole do kuce 🤣
 
  • Haha
Reactions: Dene
a gle obicno bude tehnicka neispravnost jer kad se makne tablica obicno idu dole i zmigavci i cijeli taj zadnji rep nosac

na vise manje svim motorima osim na k5 i toj seriji suzukia i recimo zx10 nekim serijama itd ... su zmigavci u repu pa kad se i skine nosac zmigavci ostaju... i tu ajmo rec nisi tehnicki neispravan 😁

u biti jesi jer nema macjeg oka, a to je danas glavno sto treba imat na tehnickom 😂

e sad kako policija sto tumaci to je opet od policajca do policajca...

Rješenje je ostaviti okvir tablice sa žmigavcima i svime pripadajućim, i za to ne mogu pisati tehničku neispravnost.
 
Rješenje je ostaviti okvir tablice sa žmigavcima i svime pripadajućim, i za to ne mogu pisati tehničku neispravnost.
Čak razmišljam da sa stražnje strane malo izgrebem tablicu i skinem skupa sa njom fiksator od okvira.
Priča bi išla da mi je ispala tablica, po koju sam se vratia nakon šta me kolega preteka' i upozoria, i zato nije u okviru. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: ODST
Čak razmišljam da sa stražnje strane malo izgrebem tablicu i skinem skupa sa njom fiksator od okvira.
Priča bi išla da mi je ispala tablica, po koju sam se vratia nakon šta me kolega preteka' i upozoria, i zato nije u okviru. :mrgreen:
Je, pa će ti na tehničkom tražit da napraviš novu jer je stara oštećena...
😆😆😆
 
Čak razmišljam da sa stražnje strane malo izgrebem tablicu i skinem skupa sa njom fiksator od okvira.
Priča bi išla da mi je ispala tablica, po koju sam se vratia nakon šta me kolega preteka' i upozoria, i zato nije u okviru. :mrgreen:
Hahahaha tocno tako sam ja razmisljao 😆 kao evo sad mi otpalo
 
Čak razmišljam da sa stražnje strane malo izgrebem tablicu i skinem skupa sa njom fiksator od okvira.
Priča bi išla da mi je ispala tablica, po koju sam se vratia nakon šta me kolega preteka' i upozoria, i zato nije u okviru. :mrgreen:
Ne ćeš vjerovati,ali isto to sam ja mislio napraviti i razmišljao sam o istoj toj priči,i još o tome razmišljam i mislim da bi moglo proći 👍
 
  • Haha
Reactions: maRRin 06
Vidio da neki stave lanac sa lokotom oko repa tako da lokot prekriva tablicu i tako voze. Mozda bi i to islo pod 150kn kaznu, ali mozda bi se i moglo proc samo sa upozorenjem, ovisi na kakvog drota naletis.

Po tablici ne lijepit naljepnice, koristit flomaster i li na bilo koji drugi nacin ju "preradjivat" jer to vise nije prekrsaj nego moze ic pod kazneno djelo falsificiranja isprava, zato ju je puuuuuuno jednostavnije i jeftinije samo skinut iz okvira i riskirat 150kn na licu mjesta nego se uvalit u probleme.
 
Last edited: