Atestirao spuh na motoru :)

Pa cak bi rekao da mogu tj rekao bi da si i bez tablice teh. neispravan 🤔
Ne mogu, vozilo je tada tehnicki ispravno. Najgore sto ti se moze desit je da te tog dana vise patrola zaustavi i da kod svake ostanes bez 150kn iako je velika vjerojatnost da ako pokazes da si platio kaznu da te ovi ostali puste na miru, ali u principu ti mogu napisat kaznu.
 
Npr, crnomerec. :mrgreen:
Onda bi' mora' nosit lanec i katanec koji inače ne nosim.
Platim 150kn i vozi miško.

Ni ja ga ne nosim, al ja ni ne skidam tablicu :mrgreen: Kad bi zelio da se ne vidi, skinuo bi ju iz okvira i vozi.

Do sada samo imao jednu naplacenu kaznu zbog fiksne kamere prije par godina (500kn, platio 250kn u roku 3 dana) i 2 zaustavljanja jer su me skinuli s laserom. Pricam o zadnjih 10+ godina voznje, za sada ispada da bi mi skinuta tablica spasila tih 250kn, ali ne i ova zaustavljanja nakon lasera gdje bi dobio i 150kn tako da meni za sada nema racunice skidat tablicu.
Tamo gdje vozim ili znam gdje su fiksne, ili gdje neznam koristim aplikaciju za njih koja me upozori da propazim.
Multanova (prijenosna radar/kamera koju stave pored ceste) me jos za sada nije fotkala sa straznje strane jer takvu kaznu nikad nisam dobio.
 
Last edited:
Ni ja ga ne nosim, al ja ni ne skidam tablicu :mrgreen: Kad bi zelio da se ne vidi, skinuo bi ju iz okvira i vozi.

Do sada samo imao jednu naplacenu kaznu zbog fiksne kamere prije par godina (500kn, platio 250kn u roku 3 dana) i 2 zaustavljanja jer su me skinuli s laserom. Pricam o zadnjih 10+ godina voznje, za sada ispada da bi mi skinuta tablica spasila tih 250kn, ali ne i ova zaustavljanja nakon lasera gdje bi dobio i 150kn tako da meni za sada nema racunice skidat tablicu.
Tamo gdje vozim ili znam gdje su fiksne, ili gdje neznam koristim aplikaciju za njih koja me upozori da propazim.
Multanova (prijenosna radar/kamera koju stave pored ceste) me jos za sada nije fotkala sa straznje strane jer takvu kaznu nikad nisam dobio.
Fixne nisu problem, nego mobilne statične. :mrgreen:
 
Fixne nisu problem, nego mobilne statične. :mrgreen:

A eto, nikad u zivotu nisam "pao" na njima kad sam na motoru. Mozda ih ne koriste cesto u odnosu na laser tamo gdje ja vozim (veliki dio kilometraze napravim po HR Zagorju, manje prema moru). A i cesto ih podese da slikaju vozilo u dolasku pa motorima nije problem, tako je barem nekad bilo, neznam jel zadnjih godina praksa da bas u pravilu narihtaju da slika zadnji dio vozila.
 
A eto, nikad u zivotu nisam "pao" na njima kad sam na motoru. Mozda ih ne koriste cesto u odnosu na laser tamo gdje ja vozim (veliki dio kilometraze napravim po HR Zagorju, manje prema moru).
Po St i okolici ih ima često.
Sakriju je isprid civilnog auta u tvom smjeru i opali te od pozadi. :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: 3alfa3
Sa stražnje strane, šta ljubi okvir.
Ili su počeli tražit' da se skine tablica na teh. :mrgreen:
Aaaa, to da. Ok.

Kad se sitim traume na MUP-u s pokušajem prebacivanja tablice sa starog motora na novi...
Šalteruša kaže: "Ne može, oštećena je".
Pitam: "Ma di?"
-"Izbušili ste rupe na njoj."
-"Nisam, takvu sam je kupija kod vas prije 10 godina."
-"Ne, izbušili ste rupe na njoj."
-"Ok", pokušam ponovo, "kolike su šanse da sam ja na svojoj tablici, i čovik iz Zadra čiju tablicu odjavljujem, na istom mistu, s identičnim borerom izbušili 4 identične rupe? Takve su se tablice izdavale prije 10 godina."
-"Ne, vi ste ih probušili, tablica je oštećena."

🤬🤬🤬
 
Po Bosni je krenula nova moda, u skladu sa COVID pandemijom - maska razvucena preko tablice :mrgreen: Kod nas su tablice manje dimenzije, pa maska bas lijepo pokrije, a one gumice (sto idu iza usiju) fino uhvate iza tablice. I jos imas masku pri ruci ako trebas uci u neki zatvoreni objekat :mrgreen:
 
jučer smo naletjeli na akciju "provjere teh. ispravnosti motocikala" negdje prije Duge Rese na staroj Riječkoj, skidali su sve bez iznimaka... Nekakvi radovi, semafor, i nemoguće ih je vidjet dok ne iskoče pred tebe. Ako ste se vozili jučer tam, znate...
Prvo su nam htjeli pisat 2k kn za teh. neispravnost (samo nedostatak tablice, ostalo SVE i SVI po PS-u, svi auspusi i nosači i gluposti takve upisane u prometnu). E sad, bila je vjv metoda ide/nejde, a ako platiš, zapravo je priznata krivnja i nemaš se pravo žalit. Ne znam :unsure:
Pitali nas zakaj nemamo tablicu, a reko gospon policajac, kaj vi mislite? Na kraju smo svi skupa zaključili da je ipak bolje platit 150kn nego, par k kn.
Platili svaki po 150kn za tablicu i tjt, vozi dalje. :D
Ja sam se u ned vraco, stoje izmedu semafora gdje su radovi, bilo je i kretenskijh mjesta gdje su zaustavljali.

dao im vozacku i prometnu sto su trazili, vratili mi za 2 min i otiso dalje.
 
Po Bosni je krenula nova moda, u skladu sa COVID pandemijom - maska razvucena preko tablice :mrgreen: Kod nas su tablice manje dimenzije, pa maska bas lijepo pokrije, a one gumice (sto idu iza usiju) fino uhvate iza tablice. I jos imas masku pri ruci ako trebas uci u neki zatvoreni objekat :mrgreen:
I drzi 299 isprobano😉
 
posto se radi o upisu asupuha kojeg bi trebalo malo poredit, znate mozda nekoga da sreduje auspuhe? trebalo bi plast poravnat, mozda cak i zamjenit jer je izlizan
 
Jel zna netko da li je moguce atestirat Euro4 auspuh na motor koji tvornicki ima Euro5? Želim stavit legalan auspuh na 2021 MT07 ali mi se ovaj novi od akrapovica ne svida i volio bih od prijasnjih godina stavit. Zna li netko da li je moguće?