Atestirao spuh na motoru :)

Jbg ulozi malo vise novaca i kupi nesto s e oznakom da mozes atestirat pa si na miru...

Ovako ti moze i kucelj napravit za manje novaca.

Za moj motor dominator dode 1300kn. Ja sam uzeo marving iz It za 1600kn jer ima e oznaku.

Vidi m4tuning i motosound u italiji imaju dosta povoljne cijene i veliki izbor. Jedino ces cekat 2-4 tjedna da ti dode auspuh. Jer mene je marving dosao 189e bez postarine preko njih a na marvingovoj stranici je cijena 224e. Kod nas od 1800 do 2400kn...
Eeee kako su se nekad davno, ima i 40 god. culi ti marvingi, ko grmljavina ovih dana, ja i danas cuvam marving prigusivac sa APN-a
 
Jbg ulozi malo vise novaca i kupi nesto s e oznakom da mozes atestirat pa si na miru...

Ovako ti moze i kucelj napravit za manje novaca.

Za moj motor dominator dode 1300kn. Ja sam uzeo marving iz It za 1600kn jer ima e oznaku.

Vidi m4tuning i motosound u italiji imaju dosta povoljne cijene i veliki izbor. Jedino ces cekat 2-4 tjedna da ti dode auspuh. Jer mene je marving dosao 189e bez postarine preko njih a na marvingovoj stranici je cijena 224e. Kod nas od 1800 do 2400kn...

Nema carine, poreza itd?

Moze, pogledam onda nesto jeftinije jer su mi odgovorili sad iz DominatoRa
"Hello,
Unfortunately, exhaust does not have homologation or e-number.

Regards "

Preko grane se može sa nehomologiranim? Ako ima db killer naravno
 
Pa kontaktiraj proizvođača da ti pošalje homologaciju, ako postoji...
ima homologaciju,poslao sam ja njima email,rekli su da je street legal,trazio sam da mi posalju certifikat,na sto su odgovorili da prvo moram napraviti narudzbu ili mi nemogu poslati,sto i jesam,rego sam se na njihovu web str i napravio narudzbu,dodao u kosaricu proizvod,pa sam im se opet javio preko emaila,ali mi nista neodgovaraju i tako vec nekih 4-5dana.

ae molim vas,ako neko od vas moze pokusati doci do certifikata za taj auspuh,bio bih mu jako zahvalan.🙏
 
Ja se ne bi usudil u EU s nehomologiranim dijelovima na motoru, može biti skupo i pojesti hrpu vremena i živaca.
 
na email mi napisali da je street legal.

vidim i ja sada da je race verzija,kada sam preveo sa njemackog na engleski... :)
 
Poslat cu im upit, ako se ne mogu, koci me samo registracija?
Nije mi problem 1 godisnje skinit-stavit, vise me zanima prijelaz preko granice, policija itd

Auspuh koji nema "e-broj" i homologacijski list te koči na tehničkon, da. I to može bit daleko više od jednon godišnje skini-stavi jer ti policija (ako želi) može pri svakon regularnon zaustavljanju oduzet tablice i uputit te na izvanredni tehnički jer imaš auspuh koji nije upisan u knjižicu. Ja se u 2020-oj stvarno ne bi mučija s tin kalkulacijama jer će zakoni bit sve stroži i kontrole sve jače. Dogodit će se da za 2-3 godine taj auspuh neće moć nigdi osin u staro željezo/aluminij/titan.



na email mi napisali da je street legal.

vidim i ja sada da je race verzija,kada sam preveo sa njemackog na engleski... :)

Bez uvrede, ali po fotografiji se vidi da ono ne može nikako bit street legal u EU. Dvi konus cijevi bez prigušivača.:rolleyes:
 
ima db killere,javili su mi da ce u pon mi poslati certifikat na mail,pa cu vidjeti.

i meni izgleda ko race verzija,a ne street legal,al oni kazu da je za cestu,vidjet cu kada mi posalju certifikat.
 
Atestira' na skuteru 50cm3 2t leovince tt.
Uglavnom, u Splitu je STP Croatia pocela radit' ateste i sve gotovo u nepuna 24h.
Za usporedbu, u EuroDausa u Dujmovači me narucia 22.07.
Hvala i doviđenja :mrgreen:
 
Jedno pitanje nevezano za atest auspuha, ali čini mi se najprikladnija tema pa se nadam da netko može pomoći savjetom.

Prije par dana je policija provodila kontrolu ispravnosti vozila, zaustavilo me i uz auspuh su još stavili kao nedostatak neodgovarajuće retrovizore (Cafe racer stil) te nedostatak mačjeg oka na tablici.

Kako će kontrole biti sve češće, volio bih svesti probleme na minimum, našao sam na Louis.de retrovizore u sličnom stilu, imaju E oznaku, postoji li neka posebna regulativa o veličini/položaju koju moraju zadovoljiti?

Na lokalnoj stanici tehničkog pregleda su mi rekli da oni mogu napraviti samo atest auspuha i žmigavaca, što mi je malo čudno.

Hvala!
 
Atestira' na skuteru 50cm3 2t leovince tt.
Uglavnom, u Splitu je STP Croatia pocela radit' ateste i sve gotovo u nepuna 24h.
Za usporedbu, u EuroDausa u Dujmovači me narucia 22.07.
Hvala i doviđenja :mrgreen:
A di je taj teh.? Jel to onaj na mejasima?
 
Jedno pitanje nevezano za atest auspuha, ali čini mi se najprikladnija tema pa se nadam da netko može pomoći savjetom.

Prije par dana je policija provodila kontrolu ispravnosti vozila, zaustavilo me i uz auspuh su još stavili kao nedostatak neodgovarajuće retrovizore (Cafe racer stil) te nedostatak mačjeg oka na tablici.

Kako će kontrole biti sve češće, volio bih svesti probleme na minimum, našao sam na Louis.de retrovizore u sličnom stilu, imaju E oznaku, postoji li neka posebna regulativa o veličini/položaju koju moraju zadovoljiti?

Na lokalnoj stanici tehničkog pregleda su mi rekli da oni mogu napraviti samo atest auspuha i žmigavaca, što mi je malo čudno.

Hvala!
Jesu te kaznili ili samo upozorili?
 
Jedno pitanje nevezano za atest auspuha, ali čini mi se najprikladnija tema pa se nadam da netko može pomoći savjetom.

Prije par dana je policija provodila kontrolu ispravnosti vozila, zaustavilo me i uz auspuh su još stavili kao nedostatak neodgovarajuće retrovizore (Cafe racer stil) te nedostatak mačjeg oka na tablici.

Kako će kontrole biti sve češće, volio bih svesti probleme na minimum, našao sam na Louis.de retrovizore u sličnom stilu, imaju E oznaku, postoji li neka posebna regulativa o veličini/položaju koju moraju zadovoljiti?

Na lokalnoj stanici tehničkog pregleda su mi rekli da oni mogu napraviti samo atest auspuha i žmigavaca, što mi je malo čudno.

Hvala!

Postoji i atest retrovizora, nosača tablice i ko zna čega još. Novi retrovizori bi tribali bit atestirani i upisani u knjižicu.