Atestirao spuh na motoru :)

Jel se moze ic po EU sa auspuhom koji nije upisan u prometnu? I jel se prolazi tehnicki sa time bez da se uhljebima daju pare za atest? Imam scorpion serket na banditu koji ima neku potvrdu na njihovoj stranici da je homologiran za cestu pod brojem tim i tim...
 
Po ostatku EU mozda i prodjes uz dokumentaciju o homologaciji, u HR nazivno ne.
Ono sto mene vise zanima je sto u slucaju kad si negdje vani (u EU), a nemas dokumentaciju o homologaciji, sto njihove snage reda kazu na kripticni upis u prometnoj koja je atest auspuha u HR?
 
Po ostatku EU mozda i prodjes uz dokumentaciju o homologaciji, u HR nazivno ne.
Ono sto mene vise zanima je sto u slucaju kad si negdje vani (u EU), a nemas dokumentaciju o homologaciji, sto njihove snage reda kazu na kripticni upis u prometnoj koja je atest auspuha u HR?
Moj dokument o atestu su ostavili sebi, u STP.
Samo je u prometnu upisana neka šifra, komb. slova i brojeva.
 
A što kada stranac dođe u HR i ima homologacijski papir ali nije upisano u prometnu? Onda je to ok, a za domaće nije? Isto kak je bilo i za aute ograničenje na 100 konja za mlade vozače, ali je stranger 18-godišnjak mogao kod nas uredno doći s M3 i nikome ništa?
Mi kad idemo prek grane se dobro informiramo što u kojoj zemlji moramo poštivati, kakvu opremu na sebi imati, što od dodatne opreme mora biti spakirano... a u vlastitoj državi ispadamo građani drugog reda.
Još me boli i onaj namet na gorivu za autoceste, daj mi onda barem vaučer za jednu-dvije besplatne vožnje autoputem ako sam ga već dužan plaćati cijele godine.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
A što kada stranac dođe u HR i ima homologacijski papir ali nije upisano u prometnu?

Ako je nesto u tvojoj drzavi legalno, onda se to mora postovat i u onoj koju posjecujes, ako se ne varam (osim ako izrijekom nije drugacije navedeno- recimo, zvaljakanje u Saudijskoj Arabiji nasred ceste, po mogucnosti istospolno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ). Osim ako drzava u koju ides ima mekse zakone, onda se oni primjenjuju (pada mi na pamet da Amerikanac stariji od 18, a mladji od 21 moze legalno pit alkohol u HR)
 
Zato postoji ona homologacijska iskaznica za auspuh.
 
Danas sam se iznenadio na redovnom tehnickom pregledu,ocekivao sam da ce mi prigovarati sto nemam original nosac i osvjetljenje tablice (imam preklopni ali sam ubacio i katadiopter ispod tablice,izgleda uredno).Na kraju nije nista ni rekao za nosac,sve zivo pregledo svjetlio sa baterijom po masini.Isprobao kocnice i parkirao malo dalje i kaze sad cemo izmjerit buku auspuha,a auspuh i grane original (povadjene pregrade u topu) tu sam mislilo da ce biti pre glasan ali ocito je u dozvoljenom.Izmjerio mi 95db na 7000rpm.Za ovo jos nisam cuo da mjere buku na serijskim auspusima :unsure: Znaci li to da je moj auspuh prosao atest :mrgreen:
IMG_3285.JPG
 
Atest kapica ventila 😁😁😁, bitno da se atestira. Prometna će dobiti još 3 stranice, ko pocket biblija s upisanim glupostima kojima tamo nije mjesto.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Danas sam se iznenadio na redovnom tehnickom pregledu,ocekivao sam da ce mi prigovarati sto nemam original nosac i osvjetljenje tablice (imam preklopni ali sam ubacio i katadiopter ispod tablice,izgleda uredno).Na kraju nije nista ni rekao za nosac,sve zivo pregledo svjetlio sa baterijom po masini.Isprobao kocnice i parkirao malo dalje i kaze sad cemo izmjerit buku auspuha,a auspuh i grane original (povadjene pregrade u topu) tu sam mislilo da ce biti pre glasan ali ocito je u dozvoljenom.Izmjerio mi 95db na 7000rpm.Za ovo jos nisam cuo da mjere buku na serijskim auspusima :unsure: Znaci li to da je moj auspuh prosao atest :mrgreen:

Zakaj ti je mjeril buku originalnog auspuha?
 
Danas sam se iznenadio na redovnom tehnickom pregledu,ocekivao sam da ce mi prigovarati sto nemam original nosac i osvjetljenje tablice (imam preklopni ali sam ubacio i katadiopter ispod tablice,izgleda uredno).Na kraju nije nista ni rekao za nosac,sve zivo pregledo svjetlio sa baterijom po masini.Isprobao kocnice i parkirao malo dalje i kaze sad cemo izmjerit buku auspuha,a auspuh i grane original (povadjene pregrade u topu) tu sam mislilo da ce biti pre glasan ali ocito je u dozvoljenom.Izmjerio mi 95db na 7000rpm.Za ovo jos nisam cuo da mjere buku na serijskim auspusima :unsure: Znaci li to da je moj auspuh prosao atest :mrgreen:
View attachment 721689
Na kojoj si to stanici za teh pregled bio u OS ? Pitam tak da ne idem tamo :)