Atestirao spuh na motoru :)

Iskreno lijepo je cuti dobru grmljavinu motora alI meni nakon 4 -5 sati voznje sa aftermarket auspuhom jos bez db killer, glava Zuji jos 2 dana. Ali stvarno dva dana. Probao sam cepice za usi, Ali onda nista ne cujem, a to mi se cini opasno.
zato ide ili oem ili approved aftermarket auspuh.
i jos Kad zivis u mirnoj cetvrti gdje nema buke, neda mi se gurat motor parsto metara od I do kuce.
Autoput brzina uzrokuje trajno ostecenje sluha na druge pruge od samog vjetra. Tu je auspuh nebitan. Voznja s cepicima je po meni sigurnija nego voznja bez. Googlaj si "Listener fatigue". Iz mog iskustva cepici vecinom maknu zvuk vjetra, ostalo jos uvijek cujes. Ovisi i dosta o tome kakve cepice nabavis.
 
O da..’politicka korektnost’ sve vise ide i prema motorima..Sve ugasit da usi ne bubaju..prebacit se na struju, pojacat muziku u Tesli, a nakon toga brojat dijelove motora po cesti..
 
  • Like
Reactions: prpa and pikacu79
Jedno glupo pitanje.. Kakva je situacija sa vikendima kada stanice za tehnički ne rade? Pretpostavljam da su im te ciljane akcije najviše preko tjedna kada stanice rade
 
Mislim da te može isključiti iz prometa i ideš na izvanredni tehnički u ponedjeljak. Pretpostavljam da u tom slučaju policajac mora biti poprilično siguran u to da si tehnički neispravan jer bi mogla pasti i kakva tužba da te isključi iz prometa a ispadne na kraju da je sve ok.
 
  • Like
Reactions: deny-zg
Je li moguće atestirati i upisati u prometnu akrapovica ili yoshimuru koji nije točno za određeni model motora? Ne uspijevam baš pronaći slip on za točno svoj model i godinu prema oznaci akrapovica.
 
Je li moguće atestirati i upisati u prometnu akrapovica ili yoshimuru koji nije točno za određeni model motora? Ne uspijevam baš pronaći slip on za točno svoj model i godinu prema oznaci akrapovica.
Isto problem imam i ja...

Koliko znam nije moguće. Sve provjeravaju u CVH i sve mora biti jedan kroz jedan...
 
Nekima je prolazilo da smuljaju papire pa prodje dok se drugima prijetilo zatvorom.
 
Poznanik je kupio GPR auspuh za KTM RC motocikl s certifikatom, pa prepravio certifikat na model svog skutera kojem je također dignuta kubikaža sa 125 na 200.
Vrlo riskantno ali sve je moguće.
 
bitno da se naplati, koga briga kakav je auspuh..
jbte na auto staviš lonac, jedino bitno da se da montirat sa dimenzijama, univerzalni, za sve aute..
 
Je li moguće atestirati i upisati u prometnu akrapovica ili yoshimuru koji nije točno za određeni model motora? Ne uspijevam baš pronaći slip on za točno svoj model i godinu prema oznaci akrapovica.


Ako je road legal auspuh nadi akrapovicev certifikat i u photo shopu prepravi da bude za tvoj bajk. Mozda ti prodje a mozda i ne. Momak je stavio od R1 leovince na svoj naked od 2 cilindra i smuljao je i prosao. Ali ne znaci da ces i ti. Iskreno, radije bi si pomalo skupio i kupio auspuh jer previse rizikujes i mozes platiti kaznu. Drugi frend je isao isto ali na kraju nije uspjelo i prijetili su mu kaznama i zatvorom no sreca samo odbijenicu dobio i na kraju je kupio auspuh koji je napravljen za njegov motor.
 
Zbog sve više takvih slučajeva čini mi se da dolazi dan kad bude ekipi iz STP-a i CVH prekipjelo s tim krivotvorenjem papira i krenu s kaznama.
 
stp/cvh nisu ovlašteni za pisanje prekršajnih naloga ili bilo kakvih drugih kazna, to kaj tamo ima šerifa koji si daju za pravo svašta lajati je druga priča, mogu tvoj zahtjev prihvatiti ili odbiti ako smatraju da nešto nije po ps-u, sve ostalo su lovačke priče

druga stvar je, ako takve stvari ideš raditi, ne lampaj o tome okolo po kafanama i forumima jer nas budu zbog takvih još više jebali sve skupa
 
Pa kupi sta mozes atestirat

Jednostavno zvuči. Htio bih akrapa ali se više ne proizvodi za moj motor i nema ih u oglasnicima. Ima puno sličnih (gotovo identičnih) koji fizički pašu ali e1 oznaka i oznaka akrap modela nisu u papirima za moj motor.
Imam neki kineski tri-oval bez ikakvih oznaka s kojim je prošli vlasnik prošao tehnički bez problema. Izgleda da ću potražit original jer se čini kao najjeftinije i najbezbolnije rješenje. Ovi gpr, rombo i ostali su mi preružni i bost će me u oči.
Yoshimura rs-3 isto moram gledat na točnu oznaku za model ali s razlikom da je još dobavljiv, ali mi se ne daje 400 eura za novi komad cijevi s rupom. I ne znam, yoshimuru nekako više vežem za suzuki nego za kawasaki. Ne stoji mu skroz. Leo vince i wings uopće nemaju za moj motor ponudu. Oem it is.
 
Vi koji imate
upisan akrap npr.. Šta vam piše u prometnoj? Neku šifru imate ili baš piše akrapović pa model itd...
 
Jednostavno zvuči. Htio bih akrapa ali se više ne proizvodi za moj motor i nema ih u oglasnicima. Ima puno sličnih (gotovo identičnih) koji fizički pašu ali e1 oznaka i oznaka akrap modela nisu u papirima za moj motor.
Imam neki kineski tri-oval bez ikakvih oznaka s kojim je prošli vlasnik prošao tehnički bez problema. Izgleda da ću potražit original jer se čini kao najjeftinije i najbezbolnije rješenje. Ovi gpr, rombo i ostali su mi preružni i bost će me u oči.
Yoshimura rs-3 isto moram gledat na točnu oznaku za model ali s razlikom da je još dobavljiv, ali mi se ne daje 400 eura za novi komad cijevi s rupom. I ne znam, yoshimuru nekako više vežem za suzuki nego za kawasaki. Ne stoji mu skroz. Leo vince i wings uopće nemaju za moj motor ponudu. Oem it is.

Ne znan koji je motor u pitanju, ali ja san ima slično iskustvo jer Akrap odavno ne radi auspuhe za B-Kinga. Motor se proizvodija od 2008 - 2012, a mislin da je Akrapovič ugasija proizvodnju već tada jer je prodaja motora bila loša, a prodaja auspuha još lošija. Uglavnon...skineš brojeve s njihove stranice i Googleaš do iznemoglosti. Ja san po broju modela Akrapa naša jedan istekli link na fotografiju nekog dućana u Poljskoj. Posla mail i ljudi su mi odgovorili da imaju još 2 komada šta in je ostalo na stanju (new old stock), ali su makli s weba jer motor nije aktualan. Ne znan oće li ti pomoć, mene je 99% linkova odvelo nigdi, ali san nakon 7-8 sati googleanja linkova i slika ipak naša 12 godina stare auspuhe u new old stock stanju. Provaj, lakše je nego se zajebavat s kriminalnin radnjama.




Vi koji imate
upisan akrap npr.. Šta vam piše u prometnoj? Neku šifru imate ili baš piše akrapović pa model itd...

Ne znan za druge, ali meni piše samo broj atesta iz kojeg ama baš ništa nije jasno osin ako nemaš elaborat atesta isprid sebe.
 
  • Like
Reactions: deny-zg
Na mojoj knjizici isto pise broj predmeta i dodano je jos isp.sustav dok za tablicu i zmigavce nemam nista osim broj predmeta. Pitao sam prometnu policiju neki dan dok su zaustavljali i rekli su mi da oni pod tim brojem ne mogu nista znati.


Tako ako naletis na pametnjakovica ides na vanredni tehnicki 😄



Ps. Jos mi idiot kaze na tehnickom nosi papir sa sobom 😂 al budem to rijesio kad uhvatim vremena. Covjek koji je radio predmet je rekao da napomenem ako slucajno ne bude njega da napise u napomenu sto je atestirano ali ovaj je to ignorirao iako sam mu vise puta rekao 😂


Kako bi rekao jedan "velkam tu krejša"
 
Last edited: