Atestirao spuh na motoru :)

Zasto je onda prijatelj kad je kupio novi t-max prije 15 dana u ducanu i kupio kratki vizir i nosac tablice (u istom tom ducanu yamahe gdje je kupio i skuter) morao to atestirat? Ili to ima samo u Splitu...
Zato jer motocikl nije homologiran s tim u originalu 😆
Svud je to tak, jedino mi nije jasno kak je moral vec dat to atestirat, a nema tehničkog prve dvije godine 😀
Ugl., i ja sam uzel org kratki yamahin nosač i da, isto se bude moral upisivat, kako je tako je…
 
A kaj reći dok kupiš noviju africu twin, kojoj žmigavci rade stalno u prigušenom modu (izgleda ko gabaritno), dojdeš na drugu regu, i frajer te ne pušta jer je uvjeren da je to preinaka. Nakon 5 min uvjeravanja, kolega još pobral i jezikovu juhu :mrgreen:
 
Ja sam kupio u novemi za 100kn,a mikro opet mora bit dovoljno velika da se vidi broj na njoj.
ATESTIRAO SAM SVE, osim auspuha 😭
 

Attachments

  • IMG_20210618_121432.jpg
    IMG_20210618_121432.jpg
    704.1 KB · Views: 0
Nije zadnji lonac, kako je na tehničkom kada se stave zamjenska pletena kočiona crijeva? To se upisuje? Nitko ne ferma 5%? Mislio u Njemačkoj naručiti, priznaje li se njemački ABE za točni model motora?
 
Je ko atestirao nosač za mobitel? :mrgreen:
 
Pretapecirao bi sjedalo . E sad jel ta nova podguzna tkanina mora imati certifikat cvh ili mogu na balkanski nacin proglasit da mi motor ima par konja vise nakon guznog čipiranja🤔?
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Stavio bi resice na k5, one lijepe kožne sto dođu na ručke. Jel se to može upisat u prometnu i prolazi li atest. Mslm utječu dosta na aerodinamiku.:unsure:
 
Ja sam ih imao pred 10 ak godina na Ninji 600 al tad jos nije trebalo atest 😂

sad ih se ne bi vise usudio stavljati 😁
 
Oooo evo info od jucer isao frend upisati nosac tablice.
Dakle morao je u Metis otic na vagu i doci na tehnicki sa potvrdom o vaganju.
Ovima je to toliko smijesno da ne naplacuju tu uslugu.
Pitao je zasto pobogu vaganje motora djelatnik mu je odgovorio sa molim te ne pitaj nista....

Uglavnom 420kn jer je to kako su mu rekli "veca preinaka na vozilu" 😆😆😆😆
 
Last edited: