Atestirao spuh na motoru :)

Ne zelim otkrivati tko je jer nema smisla sad, on ima sad jednu pricu, a imao je totalno drugu tada, ja s tim ne dobivam nista, jedino svadju, koja opet vodi na dvije razlicite price jer sam otvoreno pitao u cemu je razlika od 3000 kn + . Atest i homologacija sam prvi cuo 2019".

Sto se mene tice bilo pa proslo i na tome cu ostat ali mi je dobra pouka da sljedeci put proucim sto tocno kupujem. Istina, 2015" -2019" nitko me krivo nije pogledao na STP, niti vizir, niti slideri, niti kratki nosac i na kraju niti Akrapovic. nitko nije gledao. Sve legit, dodjem, pregled traje manje od 5 minuta, platim i to je to. Sad izgleda svake godine nova idiotska pravila, na koje ne mozemo utjecat.

Sad mi je gorka pilula, jer sve sto sam kupio kao dodatnu opremu mi je sjelo s kamatama 6-7 godina nakon. S obzirom da imamo dezurne i azurne (Perisic i co, onaj tko je iz ST zna tko je) i najavili su mi danas na STP da su bile ili trenutno pojacane kontrole, da su ih primili na vanredni s 1000,00 kn + kazne, ne da mi se zajebavat i ostavit cu OEM, a Akrapa prodat. Mogu ostavit jasno, jebe me se, ali kako da znam sljedeci put kad me zaustavi da necu poc na STP a u prometnoj ga nemam pod napomenu? Netko mora platit coronu krizu, a po ST su jako azurni.
Ako se ne varam, za road legal ti fali samo katalizator, moze ga se kupiti odvojeno za Akrapovica
 
Ma moze kupit deset katalizatora, to je isto kao da za neki homemade auspuh kupis i stavis db i ides na tehnicki...briga njih sta bi buka bila po propisima
 
Ma moze kupit deset katalizatora, to je isto kao da za neki homemade auspuh kupis i stavis db i ides na tehnicki...briga njih sta bi buka bila po propisima
Postoji sansa da sam u krivu i cak nije ni mala, ali koliko sam skuzio, Akrapovic za Tracera dolazi sa jednim “e” certifikatom (za zvuk) i naglase da nije road legal bez dodatnog katalizator koji ide za taj model.
Uz katalizator dobijes papir da si po nekom “e” standardu za ispusne plinove ok i onda imas svu potrebnu papirologiju da je sve to po propisima
 
  • Like
Reactions: ODST
Postoji sansa da sam u krivu i cak nije ni mala, ali koliko sam skuzio, Akrapovic za Tracera dolazi sa jednim “e” certifikatom (za zvuk) i naglase da nije road legal bez dodatnog katalizator koji ide za taj model.
Uz katalizator dobijes papir da si po nekom “e” standardu za ispusne plinove ok i onda imas svu potrebnu papirologiju da je sve to po propisima
A to bi onda moglo biti ok 👍
 
U krivu si jer ova prica nema veze s vezom sa dodatnim katalizatorima. Treba samo procitati postove nakon i sve je jasno. Postoji ne homologirana i homologirana verzija, te gospodin ima onu koja nije. Ne otvaraju sustave niti mogu vidjeti ima li ili nema katalizator u cijevi. Od Euro5 katalizatori su u cijevi automatski, sto je poprilicno diglo cijene.

sasvim jednostavno:

 
Prijatelj kupio polovnu 07 sa kratkim zadnjim krajem. Uz nju dobio i originalni.
Pošto je situacija takva kakva je i ide na tehnički vratio gore originalni nosač.
Majstor na tehničkom ga srušio jer kaže po slikama od ranije registracije taj nosač ne odgovara nego treba kratki.
Ajmo ponovo stavljat kratki i kad je drugi dan došao (radili drugi majstori u stp) oni ga ne puste i rekli mu da dođe kad radi taj lik koji ga je i srušio.
Došao treći put i prošao sa tim kratkim :ROFLMAO:
 
Većina radnika po tim STP se razumije u aute i motore ko Fata u krivi k....
Ali eto dobili priliku osjetiti moć pa se družina osilila. Čast pojedincima koji rade svoj posao s razumijevanjem i znanjem a takvih je jako malo.
 
  • Like
Reactions: Fritzr6
U krivu si jer ova prica nema veze s vezom sa dodatnim katalizatorima. Treba samo procitati postove nakon i sve je jasno. Postoji ne homologirana i homologirana verzija, te gospodin ima onu koja nije. Ne otvaraju sustave niti mogu vidjeti ima li ili nema katalizator u cijevi. Od Euro5 katalizatori su u cijevi automatski, sto je poprilicno diglo cijene.

sasvim jednostavno:

Aha, ok 👌🏽
Triba li onda uopće kupovat taj katalizator dodatni kad bi se uzeo ovaj model koji ima hokologacijske oznake? Izvanka se svakako ne vidi je li montiran ili ne
 
I bolje je da se vecina djelatnika ne kuze u aute/motore, jer bi inace bilo jos vece sranje 😆
 
  • Like
Reactions: Dene
I bolje je da se vecina djelatnika ne kuze u aute/motore, jer bi inace bilo jos vece sranje 😆
Aha pa tako imaš slučaj da stručnjack u ST valjda prvi put vidi u životu M3 i ima ideje da se trebaju atestirati OEM čeljusti, OEM felge i OEM diskovi jer eto... Diskovi su buseni a to nema na serijskim autima...
 
Aha pa tako imaš slučaj da stručnjack u ST valjda prvi put vidi u životu M3 i ima ideje da se trebaju atestirati OEM čeljusti, OEM felge i OEM diskovi jer eto... Diskovi su buseni a to nema na serijskim autima...
Isti slucaj je bio kad je dosao lik sa cosworthom, kao iza spojler, branici i tako to, a lik na tehnickom iz doba tri cilindra eco boost motora 😆
 
@ODST ma no comment. Šta je najgore ovo je bio F30 relativno nov auto. Zbog panorame mu napišu višebojan auto u prometnoj 🤣
Nešto šta je trebalo biti odrađeno u "par" dana razvuklo se na par miseci, papirologije i sidih dlaka.
 
@ODST ma no comment. Šta je najgore ovo je bio F30 relativno nov auto. Zbog panorame mu napišu višebojan auto u prometnoj 🤣
Nešto šta je trebalo biti odrađeno u "par" dana razvuklo se na par miseci, papirologije i sidih dlaka.
Bolje da su stavili višebojan.
To je "najbolja" boja. :mrgreen:
 
jučer smo naletjeli na akciju "provjere teh. ispravnosti motocikala" negdje prije Duge Rese na staroj Riječkoj, skidali su sve bez iznimaka... Nekakvi radovi, semafor, i nemoguće ih je vidjet dok ne iskoče pred tebe. Ako ste se vozili jučer tam, znate...
Prvo su nam htjeli pisat 2k kn za teh. neispravnost (samo nedostatak tablice, ostalo SVE i SVI po PS-u, svi auspusi i nosači i gluposti takve upisane u prometnu). E sad, bila je vjv metoda ide/nejde, a ako platiš, zapravo je priznata krivnja i nemaš se pravo žalit. Ne znam :unsure:
Pitali nas zakaj nemamo tablicu, a reko gospon policajac, kaj vi mislite? Na kraju smo svi skupa zaključili da je ipak bolje platit 150kn nego, par k kn.
Platili svaki po 150kn za tablicu i tjt, vozi dalje. :D