ATT MOTO SUZUKI Split

Izgleda da se nista ne radi iz ljubavi, ako nema profita...
Posa je posa,radiš nešto s više ili manje gušta ali ako radiš na svoju štetu onda si debil...
Ovo šta Bob priča o tržišnom natjecanju 100% je ispravno,nije riješenje rušenje cijena,ko radi u prodaji zna koji su rezultati takvog poslovanja,krah tržišta iz kojeg nitko nema koristi.Firme koje su dovele do tog obično nestanu ali za sobom često povuku i nemali broj urednih firmi a na tržištu ostave kaos sa cijenama bez marži za koje tribaju godine da bi se vratile na normalu....
Postavite si samo pitanje jel bi vi vodili tvrtku bez zarade i stajali sa svim servisima,garancijama iza prodanog proizvoda.
Škojo je očito napravija potez da se riješi nečega u šta nije ni triba petljati....
 
  • Like
Reactions: Bob Rock
što se onda sere rutingu što prodaje 5-6 godina stare nove motore s mizernim popustom....
koliko ja vidim to je dobar poslovni potez....
a i ekipa sa cijenama polovnih očito misli na trgovce novih...
i onda škojo zajebe cili savršeni sustav....
neka visi.....
 
što se onda sere rutingu što prodaje 5-6 godina stare nove motore s mizernim popustom....
koliko ja vidim to je dobar poslovni potez....
a i ekipa sa cijenama polovnih očito misli na trgovce novih...
i onda škojo zajebe cili savršeni sustav....
neka visi.....
Ruting je priča za sebe npr. CB 1300 kad je izašla kod nas je bila skuplja 25000 kn od konkurencije dok je taj isti model vani bija neznatno skuplji od konkurentnih modela.To je samo jedan primjer njihovog poslovanja i onda se čude šta im motori godinama stoje pa se prodaju pod nabavnu cijenu.Honda je mogla imati puno bolje rezultate da je uvoznik normalniji,pogotovo u vrimenima kad je u puno klasa držala standarde....
No ovo šta san napisa za tržišnja natjecanja se općenito odnosi na HR tržište i poslovanje na njemu,daping cijena nikome nikad nije donija ništa dobro kao ni napucavanje istih 😉
 
Pitam se što bi on trebao napraviti s tim motorom koji stoji u salonu i nema nikakve naznake da će ga prodati?
Da li se ne prodani proizvodi vraćaju u tvornicu?
Ja nisam trgovac pa me to malo buni. Prodao je ispod cijene, to nije dobro,... itd itb.
Što je trebao napraviti???
 
Pitam se što bi on trebao napraviti s tim motorom koji stoji u salonu i nema nikakve naznake da će ga prodati?
Da li se ne prodani proizvodi vraćaju u tvornicu?
Ja nisam trgovac pa me to malo buni. Prodao je ispod cijene, to nije dobro,... itd itb.
Što je trebao napraviti???
Po meni nije triba ulaziti u nešto za šta nije siguran da može odraditi,ovo šta je proda po sniženoj cijeni mi ne smeta ni najmanje naprotiv idealno je uloviti takvu priliku.Ja san se osvrnija najviše na standardno poslovanje u kojem konkurencija dampira cijene samo da proda ili kad te veleprodaje počmu diliti popuste svima samo da napucaju svoje brojke i planove.To se pokazalo u x slučajeva kao kriva politika poslovanja jer kad nemaš jednu prosječnu zaradu na proizvodu nemaš s čim ni stati iza njega.To bi u ovom našem hobiju rezultiralo zatvaranjem prodaje i servisa pa bi se to itekako odrazilo na krajnjeg kupca....
 
  • Like
Reactions: Bob Rock
previše drame oko motora, kojeg bi svi skupa saloni u Hrvatskoj godišnje prodali 1 komad, ovako se prodalo 2 komada na popustu. Te 2 katane nit jesu nit oće utjecat na išta. Ajde da je zasrao prodaju stroma 650, pa bi nešto rekao, ko će se uopće sjećati za 2 mjeseca da je on prodao 2 katane za tu cijenu, da ja odlučim sad kupit katanu, da ne čitam ovo, koda bi znao za koliko ju je neki salon prodao pred 2 mjeseca.
 
  • Like
Reactions: sanchez
previše drame oko motora, kojeg bi svi skupa saloni u Hrvatskoj godišnje prodali 1 komad, ovako se prodalo 2 komada na popustu. Te 2 katane nit jesu nit oće utjecat na išta. Ajde da je zasrao prodaju stroma 650, pa bi nešto rekao, ko će se uopće sjećati za 2 mjeseca da je on prodao 2 katane za tu cijenu, da ja odlučim sad kupit katanu, da ne čitam ovo, koda bi znao za koliko ju je neki salon prodao pred 2 mjeseca.

upravo tako, sve ostalo su gluposti ovo ono kmeee

onaj ko hoće kupit motor kupit će ga u bilo kojem dućanu, hebe se njemu za prodavača



Srki
 
Puno se filozofira...u nas su najvece cijene, najveca davanja drzavi, porezi i najvece marze koje trgovci mabijaju...
Isto tako boli me kiki za to,sta je netko smanjia cijenu motora i zajeba drugog dilera...
Ako ga kupujem,onda cu ga kupit tamo di je jeftiniji i amen...

Ta katana u Italiiji u doba korone sa dosta operme je kostala 10800eu,dok je u nas kostala skoro 13000e
Na kraju price...bitna je samo cijena proizvoda.




 
  • Like
Reactions: Faber
Škojo je očito napravija potez da se riješi nečega u šta nije ni triba petljati....

Naravno.

Kao i sve, svak ko se bavi nekim poslom na jednom od deset poslova popuši... Drugi bi možda uložio u marketing da proda po punoj cijeni i izgubio vjerojatno i više nego Škojo, i onda u očima ostalih bi djelovalo kao da je napravio dobar posao, a u biti pušiona... Nekom je bitno što selo priča, a nekog zaboli šta će selo reći!

Koliko se puta meni desi u mom poslu da sam nešto previdio/loše procjenio i izgubio, i to je sastavni dio posla...
Tako je i Škojo očito napravio loš potez sa Katanom, sad će je se rješit i više je neće naručivat.... Na greškama se ljudi uče... I ako su ljudi ne bježe od istih tih grešaka i ne pokušavaju ih sakriti 😏
 
Jedan Burgman 200..Sutra ga sastavljamo, ubili smo se danas😓Ide za Du👍
 

Attachments

  • 20200910_144458_copy_2064x1548.jpg
    20200910_144458_copy_2064x1548.jpg
    208 KB · Views: 101
  • 20200910_144450_copy_2064x1548.jpg
    20200910_144450_copy_2064x1548.jpg
    198.9 KB · Views: 108
  • 20200910_144443_copy_2064x1548.jpg
    20200910_144443_copy_2064x1548.jpg
    222.6 KB · Views: 119
Po meni nije triba ulaziti u nešto za šta nije siguran da može odraditi,ovo šta je proda po sniženoj cijeni mi ne smeta ni najmanje naprotiv idealno je uloviti takvu priliku.Ja san se osvrnija najviše na standardno poslovanje u kojem konkurencija dampira cijene samo da proda ili kad te veleprodaje počmu diliti popuste svima samo da napucaju svoje brojke i planove.To se pokazalo u x slučajeva kao kriva politika poslovanja jer kad nemaš jednu prosječnu zaradu na proizvodu nemaš s čim ni stati iza njega.To bi u ovom našem hobiju rezultiralo zatvaranjem prodaje i servisa pa bi se to itekako odrazilo na krajnjeg kupca....
Kuzim stvar nisam blesav, samo hocu reci da je to rijeseno tako da ne ostaje u salonu zauvijek.
Dao ga je ispod cijene da nema gubitaka. Mozda mu je ostalo za kavu, ne vjerujem da nije, to sad nema veze.
Ta jedna nije i nece se odrazit na ukupnu stvar, tocno onako kako je vec napisano.
I tako smo malo raspravljali o vec znanoj situaciji koju nije trebalo komentirati.
A mi jos uvijek damo, i nece nama niko govorit ocemo il necemo i kako cemo.


UUUUUUUU jbt to je trebalo kupit i stavit na njusku po punoj cijeni. Kako se nisam toga prije sjetio.
 
Zajeb je bit trgovac svugdi a napose u ejčar... q od države, u cijenu motora idu i slivne vode, naknada za smilje i bosilje, vidoševicev lov na lavove, fontane i križevi i novi oltar za presvijetli blaženi kurac palac negdi u lištici... i uz to te masu pametnih, koji nisu ni mušterije, čereče po forumima
 
Imam jednog rabljenog Suzuki Addressa 110 iz 2019. god. Prva reg.16.04.2019....Registriran je do 30.04.2021..9670 km.Cijena 13.000 kn i nema prijepisa..Ako koga zanima..Novi je 19.490.. Bila su ih 3 komada..Još malo pa nestalo:)
 

Attachments

  • a1.jpg
    a1.jpg
    220 KB · Views: 92
  • a2.jpg
    a2.jpg
    202.5 KB · Views: 92
  • a3.jpg
    a3.jpg
    193.1 KB · Views: 101
  • a4.jpg
    a4.jpg
    185.9 KB · Views: 162
Last edited:
Trziste novih motocikala povlači uski broj kupaca za sobom....

Što je nekima kao jeftino, drugome je nedostizno.
Brkate kruske i jabuke.