Auronzo di Cadore i Cortina 2013. u dva dana

Adventurer

Active member
Stigao je 5. mjesec pa je trebalo potrošit par dana starog godišnjeg i pokušat se malo provozat u pauzama između dvije kišurine .
Prognoza je bila katastrofa za bilo kakav duži izlet pa sam odlučio riskirati i probat iskoristit dva dana za koja je izgledalo da će vrijeme biti koliko toliko OK.
Ideja je bila da svratim do Dolomita u gradić gdje sam bio kao klinac prije 30 godina:  Auronzo di Cadore.
Krenuo sam po sunčanom vremenu,  poznatom rutom, stara cesta Zagreb-Krško-Zidani most-Litija-Ljubljana-Kranj –Jesenice-Kranjska gora.

Granica SLO-Italija prema Tarvisiu:











U Auronzo sam stigao iza 16 sati i odmah napravio par fotki  oko hotela na samoj obali jezera Lago di Santa Caterina:


























Nakon klope i malo odmora oko 18 sati krenuo sam prema 37km udaljenoj Cortini d“ Ampezzo, poznatom skijalištu:














Cortina d“ Ampezzo
















U povratku prema Auronzu skrenuo sam malo do Lago di Misurina:


















Cijelim putem bezbroj prizora rijeka i potoka otopljenog snijega s planina:

 






Na kraju dana povratak u Auronzo – centar grada:












Buđenje, pogled s balkona:



Obilan doručak:



Još par fotki jezera i brane prije odlaska:












Ruta u povratku je išla uglavnom po 13 etapi Gira d“ Italia 2013:






Sella Ciampigotto prelaz na 1790m/nm:








Kosiji toranj od onog u Pizzi:






Sva mjesta su bila okićena povodom Gira:











Sella Nevea, skijaški centar:












Ubrzo sam stigao do Slovenije i u nastavku puta skočio na kavu u Bled:






U povratku opet starom cestom Ljubljana, lItija, Zidani most, Krško, Zagreb.

Navodno jedan od najviših dimnjaka Europe u Hrastniku:




Ukupno prošao u 2 dana 850km. Troškovi puta sve ukupno sa  gorivom, hranom i hotelom cca 800kn.
Nagledao se prekrasnih planinskih pejzaža i uživao u vožnji. Čim se smiri vrijeme planiram ponoviti neki slični đir. 
    (y)
 
Ma bravo.....
Prekrasno
 
Jako lijepo. Nekada kad je vrijeme tako ispunjeno, kao sto je tebi sigurno bilo, imas osjecaj da si bio na putu puno dulje nego sto u stvari jesi.
Alpe... uvijek zanimljive  (y)
 
bome si se svega nagledao, a ništa para potrošio, fino  (y) (y)
 
Odličan đir, još bolje fotke!  (y)

Ja kad napišem da sam napravio 800km, moderatori odmah premještaju temu u jednodnevne izlete...  :mrgreen: