Auspuh crne boje??

Saki

New member
evo ovako: sta znaci kad je na auspuhu crna garež  :misli:
inace je u pitanju otvoreni top!
dal je to znak potrosnje ulja ili nesto drugo  :misli: :misli:
 
na hondi šedov je isto sve puno crne gareži ali kad peš na more ili na dobru vožnju od par sto km bit če prekrasno siv mislim da ti je sve ok
 
slikar said:
na hondi šedov je isto sve puno crne gareži ali kad peš na more ili na dobru vožnju od par sto km bit če prekrasno siv mislim da ti je sve ok
nije na mom motoru nego na frendovom banditu pa ja pitam jer mene zanima,
posto znam da je na jednoj yamahi bilo tako ali je vlasnik rekao da mu trosi ulja,
pa me sad zanima dal je tako i na banditu ali opet motor je 2005godiste
 
sivu boju auspuha daje olovo u gorivu, dakle mozemo to zaboraviti, crna boja moze biti od prebogate smjese, ako je masno onda ima i ulja.
Vidi dali je dim iz auspuha plave boje i smrdi li na ulje, ako je dim crni i smrdi na gorivo onda je smjesa prebogata, ako nis od toga onda je uglavnom sve OK.
 
Da li na auspuhu ili u auspuhu  :wink:

Uz ovo Sidovo dodao bi i vožnju na kratkim relacijama. Motor se tek zagrije pa se ugasi i tako to (gradska vožnja od točke A do B). Ako nema dodatnih problema (potrošnja ulja i sl.) nakon normalne vožnje posivi kako kaže Slikar.
 
vidicemo sta kaze vlasnik, dal trosi ulja ili ne! nadam se da ne trosi!
a prijasnji vlasnik ga nije stedio, jer vidi se po stajnim nozicama da su dobrano sribane!
vjerovatno treba postelati karburatore  (y)
 
Kažu ak dimi crni dim, da nije strašno-too može biti i od goriva i od gradske vožnje, ali ako baca plavi dim i ako dim smrdi onda ne valja.
 
Saki said:
nije na mom motoru nego na frendovom banditu pa ja pitam jer mene zanima,
posto znam da je na jednoj yamahi bilo tako ali je vlasnik rekao da mu trosi ulja,
pa me sad zanima dal je tako i na banditu ali opet motor je 2005godiste

Prijatelj ima 2001 sa kompletnim akrapovičem i auspuh je žut, a nikad ga ne vozi preko 120 ili 4-5000 okretaja

ovom tvome, definitivno ne valja smjesa