Auspusi

darko_b

Well-known member
znaci,posto se nerazumijem bas u spuhove  i koji za gdje ide pa da pitam za cega je ovaj namjenjen tj. za koji skut,kit itd...

 
i da radi se o Tecnigas Revolver i mislim da je namjenjen prvenstveno za Gilere
 
To ti je tzv. revolver, mislim da ga ima u Benconya za naručit. S obzirom na broj ispušnih cijevi(završetaka) ne vjerujem da može napraviti podtlak poteban da bi 2t motor radio optimalnije, što znači da nije kompresionog, nego prigušnog tipa(kao i original).
Iz toga bi izvukao zaključak da je primarno namjenjen optičkom tunningu uz neznatno veči protok ispušnih plinova i vjerovatno malo jači zvuk od originala. Dakle vizualni +, i to kako komo, a tehnički jako teško da ima pozitivnu stranu.
 
joke said:
To ti je tzv. revolver, mislim da ga ima u Benconya za naručit. S obzirom na broj ispušnih cijevi(završetaka) ne vjerujem da može napraviti podtlak poteban da bi 2t motor radio optimalnije, što znači da nije kompresionog, nego prigušnog tipa(kao i original).
Iz toga bi izvukao zaključak da je primarno namjenjen optičkom tunningu uz neznatno veči protok ispušnih plinova i vjerovatno malo jači zvuk od originala. Dakle vizualni +, i to kako komo, a tehnički jako teško da ima pozitivnu stranu.

da, koliko vidim nije rezonatni...

za bezveze...  :palacdolje:
 
zar mu nebi svejedno usis trebao biti veci od serijskog auspuha pa da bolje ide zbog tog  :misli:
 
Jebes taj sminkeraj......ako zelis dobiti na perfomansama 2-t motora....kupi rezonantni ispusni sistem...znaci auspuh koji se sastoji od konusa...protukonusa...i prigusivaca....to je provjeren sistem koji koristi rezonanciju unutar samoga auspuha...odbijanje ispusnih plinova o stienke protukonusa...i na taj nacin koristeci dio potlaka poboljsava punjenje cilondra svjezom smjesom mjesavine goriva/zraka....To je amen...kod cvaje.... (y)