Automobili (nisu motori znam, ali mislim da ove zaista vrijedi pogledati)

Evo ste me izvukli nakon dosta vremena sa kamiončićima :mrgreen:

Stars Aligned- Five iconic trucks together for the first time daklem iz Konvoja, dvoboja, Smoki i bandita i još neka 2 meni od ranije nepoznata kamiona našli se na istom susretu  :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=SAiXHBzFNmE

Pa pogledajte. Ja sam se rastopli :LOL: :LOL: :LOL:

P.S. budem jednom i auta pokeljil kad dođem u raspoloženje.

Inače onaj BMW 3000 V8 Glas je strava i nisam znao za njega do sad. Sličan je frendovom Audiju 100 Coupe kaj stoji u muzeju Budicki u West Gateu.
A onaj Frula :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: je strašne autiće izdizajniral i svi su fenomenalni, ali Meca 230 SLX Shooting Brake mi je naj.
 
Mackove je imalo (uz Mostarce) i Automobilsko Beograd (crvene mislim), a i Riječani su ih vozili. Ak se ne varam imali su Mack i Volvo u voznom parku i bili su svjetlo plavi ak se dobro sjećam. U ZETu imaju 1 ili 2 Internationala, a možda je i u vodovodu još nekaj američko Gianni bi znao ak ima.

Inače početkom 2000tih bio sam u BG gdje smo dovezli neke klime na gradilište iz Francuske i sve mješalice su bile stari Mackovi s njuškicama :mrgreen:, a naletio je i pokoji kiper :mrgreen:

Osim toga na svim svojim đirevima po Europi motorom, autom ili kamionom najviše američkih kamiona sam vidio u Francuskoj i to me jako iznenadilo. Osim toga nekoliko puta sam u Francuskoj vidio seobe cirkusa i likovi kače i vuku po 3,4 do 5 prikolica. To su jedini cestovni vlakovi koje sam vidio na cestama Europe, a kače teretne i kamperske (za kamiona tipa šleper) prikolica, a čak ih i mješaju u kompoziciji. oči mi ispale kad sam ih prvi puta vidio nisam mogao vjerovati. Imali smo kolega i ja sreće i samo smo jednom upali u njihovu kolonu i to do prvog rotora gdje su otišli drugim pravcem, inače bi fino vremena izgubili za njima jer se fakat vuku, a po magistralama i koroz sela ih nemreš preteći. Do tada su mi najveće kompozicije koje sam vidio bile po Skandinaviji gdje šleperi vuku još po jednu prinđu, a ima i čudnih dugačkih tandem kombinacija. 
 
James di je taj overcab u tvom kvartu?

Ima Kenworth u deželi jedan koji je bio jedne godine na Trash & Burnu, a ima i Peterbilt, čije fotke imam iz Ljubljane i isto ih moram preformatirati, a na to popizdim. Nemrem ih slati niti jednu po jednu, kamo li par u postu.

Nego MAN nisam vidio po filmićima bilo koje vrste u SAD :misli: :misli: :misli:
 
Pinta 001 JA said:
James di je taj overcab u tvom kvartu?

Ima Kenworth u deželi jedan koji je bio jedne godine na Trash & Burnu, a ima i Peterbilt, čije fotke imam iz Ljubljane i isto ih moram preformatirati, a na to popizdim. Nemrem ih slati niti jednu po jednu, kamo li par u postu.

Nego MAN nisam vidio po filmićima bilo koje vrste u SAD :misli: :misli: :misli:

Nema europskih kamiona u USA, osim rijetkih primjeraka iz kakvih privat kombinacija. Samo jednom je kolega slikao MAN TG prve generacije na pumpi, i imao je njemačke tablice  :misli:. Samo jednu fotku Scanie sam vidio, baš taj koji ju je slikao je inače naš i privatnik i htio ju je kupiti, ali je rekao da se ne isplati toliko zajebavat s uvozom. I ima Mack. Čak ni Volvo ne stavlja svoje motore nego uglavnom Cummins.

Overcab je u Kupljenovo. Ako kreneš prema Luki, gledaj polja s lijeve strane, jedno stotinjak metara od ceste. Crveni je. Nisam se još sjetio otići
 
Mataković bi u svojim stripovima reko: "NU kamijona!"

https://www.youtube.com/watch?v=Pc0MDeOCjJw
 
Pinta 001 JA said:
Mackove je imalo (uz Mostarce) i Automobilsko Beograd (crvene mislim), a i Riječani su ih vozili. Ak se ne varam imali su Mack i Volvo u voznom parku i bili su svjetlo plavi ak se dobro sjećam. U ZETu imaju 1 ili 2 Internationala, a možda je i u vodovodu još nekaj američko Gianni bi znao ak ima.

Inače početkom 2000tih bio sam u BG gdje smo dovezli neke klime na gradilište iz Francuske i sve mješalice su bile stari Mackovi s njuškicama :mrgreen:, a naletio je i pokoji kiper :mrgreen:

Osim toga na svim svojim đirevima po Europi motorom, autom ili kamionom najviše američkih kamiona sam vidio u Francuskoj i to me jako iznenadilo. Osim toga nekoliko puta sam u Francuskoj vidio seobe cirkusa i likovi kače i vuku po 3,4 do 5 prikolica. To su jedini cestovni vlakovi koje sam vidio na cestama Europe, a kače teretne i kamperske (za kamiona tipa šleper) prikolica, a čak ih i mješaju u kompoziciji. oči mi ispale kad sam ih prvi puta vidio nisam mogao vjerovati. Imali smo kolega i ja sreće i samo smo jednom upali u njihovu kolonu i to do prvog rotora gdje su otišli drugim pravcem, inače bi fino vremena izgubili za njima jer se fakat vuku, a po magistralama i koroz sela ih nemreš preteći. Do tada su mi najveće kompozicije koje sam vidio bile po Skandinaviji gdje šleperi vuku još po jednu prinđu, a ima i čudnih dugačkih tandem kombinacija.

MACKOVE mjesalice za beton je vozio ako se ne varam Pomgrad a stigli su za potrebe gradnje objekata za Mediteranske Igre u Splitu 1979.

Jos su se suljali okolo okolo i 90. ih 
 
Ovaj je još aktivan u Apeninima
 

Attachments

  • Screenshot_20200212-134527~2.png
    Screenshot_20200212-134527~2.png
    1.2 MB · Views: 134
ovaj sam imao
 

Attachments

  • 188296_216941535018256_1378862_n.jpg
    188296_216941535018256_1378862_n.jpg
    81.7 KB · Views: 125
  • 188376_216941701684906_4899971_n.jpg
    188376_216941701684906_4899971_n.jpg
    81.4 KB · Views: 105
Nego pogledajte ovo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ako vam se da.

https://www.youtube.com/watch?v=XkZox2hBWmk

A ako me sjećanje ne vara pičili su Stojkama i po Južnoj Americi, a možda i sjevernoj. Sad trenutno nemrem naći, ali sjećam se da je bilo po štampi. Pan Americana od Ognjene Zemlje do SAD. tak nešto.
https://autoblog.rs/blog/auto/istorija/2013/09/19/zastava-101-osvojila-vrh-ararata
 
Kvoc said:
Sjećam se toga! bilo je plakata i sa dobrim crnkinjama  8)

Sta mislis da si jedini  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

https://www.penzin.rs/zastava-101-ekspedicija-kragujevac-kilimandzaro-mapa-puta/