Azurnom obalom do Barcelone

nakon cannesa guzva malu utihnila,cesta savrsena.
voznju i potpuno uzivanje u cesti i vjetru kvare prekrasni vidikovci i odmorista gdje jednostavno moras stati da sve vidis i poslikas.
 
putem stajemo na kavu ....i tu sad vec vidim da se u Francuskoj ali bas nigdje ne moze popiti fini esspreso,kava im je koma..... :palacdolje:
prolazimo Agay i Frejus
 
stizemo u Saint Maxime.
prosli smo oko 200 km a toliko smo razbijeni zbog vrućine i guzve kao da smo napravili 1000 km.
garmin odmah pronalazi smjestaj i potraga za klopom.
Francuzi nisu neki gostoljubiv narod,nece da pricaju na engleskom a osim toga meniji sum im samo na Francuskom.
ludim i bojim se naručiti klopu.
zovem frenda u Nicu da on konobaru  objasni da ja hoću hrpu mesa i krumpira :mrgreen:
konobar uzima slusalici u ruku a gosti pokraj mene padaju s stolica od smjeha.

ma boli me briga,jer to mi je bila jedina prava vecera gdje sam se najeo u Francuskoj.

Saint Maxime
 
ujutro buđenje i pokret za Martigues.

plan nam je bio obići Saint Tropez.
To mondeno mjestasce je u biti i jedino razicarenje cijelog puta.....totalno bezveze....

Puno lijepsih mjesta smo obisli a nikad nismo ni culi za njih.

 
prolazimo Le Lavandou i prekrasnom cestam dolazimo da Hyeresa.
tu skoro ostajemo bez goriva jer nismo znali natočiti gorivo s onim njihovim uputama i karticama.
garmin ubrzo pronalazi drugu pumpu.
stajemo u centru i pijemo kavu.

ma ljudi lijepa  je ta Francuska nema se tu sta reci.

treba ju obici,svakako vidjeti i probati dozivjeti, ali ne treba se vracati kao u ALPEEEEE......uf opet sam mislima u alpama...... :021: :021:

poslje Hyeresa pravac Marseille.

htjeo sam ga obici u sirokom luku jer sam cuo da je grozan grad pun smrada,narkomana,smeca  i sl.

nije mi dao vrag mira i ulazim u Marseille.
u biti imao sam zelju voziti se  cestom ispod mora.
zena se grozila pa sam htjeo vidjeti njenu reakciju. :mrgreen:
 
nisam se zaustavljao u ovom prljavom gradu.
cesta  koja vodi opet uz obalu poslje Marseilla je nesto prekrasno.

siroka,brza i ne znam kud bi gledao.
 
stizemo u Martigues.
zasto sam ga odabrao,ne znam ali cinio mi se preko weba simpatican  nisam pogrijesio.

 
Pronalazmo hotel.
hotel je zatvoren i sve se radi i plaća karticama.hm :misli:
ispred hotela je kao veliki bankomat.

nakon par pokusaja ubacivanja kartica,stisklanja entera i svega i svasta ispada nam kartica od hotela s kojom otvaramo vrata u ulazimo.

hotelska soba ima Wi fi i kao i svako idemo si rezervirati smjestaj za slijedeci dan i Barcelonu trajekt.
plan puta nam se drasticno  mijenja jer su svi trajekti puni.
neme nikakvog smjestaja,ni paluba,ni soba,ni sjedalo........
sta sad :misli: :misli: :misli:
 
kako imamo motor s kojim zaista nije problem napraviti veliku kilometrazu u jednom danu(znali smo napraviti i preko 1050),odluka pada da sutra ujuto zapicimo za Milano.
smjestraj rezerviran i cekamo jutro.
Jos uvijek ne mozemo vjerovati da smo tako blizu Barcelone a necemo je vidjeti.

ujutro budenje bez dorucka i gas autput prema Milanu.

Putna brzina 140 i prolazimo sve ove gradove ali autoptom i prolaskom kroz silne tunele.
 
prekrasani pogledi s  autoputa prema Genovi.
 
super slike.  (y) pitanje: a zašto niste onda išli cestom do Barcelone ako su trajekti bili zauzeti?
 
Svidja mi se,steta sto nisi vidio Barcelonu,ima vidikovac s kojeg se vidi cijela Barca i onda se spustas zicarom do grada,ako se ne bojis visine kao ja :mrgreen:
Odlicno (y)
 
Ako ti nije problem, kad sve istipkas, mene zanima osvrt na GP800 kao vozilo za ovakva putovanja,
kako si zadovoljan s njim, komfor, ponasanje u voznji i potrosnja ako si ju biljezio bar otprilike.

(y)
 
fawlty82 said:
super slike.  (y) pitanje: a zašto niste onda išli cestom do Barcelone ako su trajekti bili zauzeti?
imali smo samo 6 dana  na raspolaganju :(
 
U Milano smo stigli vec ok 4 sata pa smo imali vremena razgledati grad.
nakon 550  km nasli hotel uz pomoć garmina,napominjem grozan hotel s  samo jednom zvjezdicom.
boze ko izmisli tu navigaciju.
da je nisam imao jos bi trazio hotel.
najbolja stvar su mi city busevi koji te vozaju po gradu bez brige i pameti.
prosle godine kad sam isao u Berlin(naravno s motorom)city bus u 2 sata ,za nekakavih 10 eura po osobi, proveze te po najvaznijim zanimljivostima koja bi i inace trebalo obići.
city bus u Milanu prekida s voznjom u 18 h tako da nismo stigli.
nista onda teniscice ,trenirka i setnja.
 
jedna od finijuh pizza koje sam pojeo
-racun u centru Milana(za Linica)
 
ogroman,lijep  grad pun skupih trgovina,dobre klope i ono najvaznije prefinih capuccina,kao i cijela Italija.
puno zanimljivosti i zabavljaca....
oko 10 krecemo prema hotelu,odnosno preuredenoj sobi,jer ujutro je povratak u  najdrazu Slavoniju.
Ujutro dorucak preskacemo jer krecemo prije kuharice na put.
Putem stajemo po grilovima,tamanimo sendvice,i capuccina.
U sloveniji na Marcheu fino papamo.
prolazimo granicu,stizemo u Zagreb, a vrijeme se mijenja kao da smo dosli na drugu planetu.
o vremenu na cijelom putu nisam nista pisao jer oblacka nije bilo  SAVRSENO.
ulaskom u Zagreb pocima led da smo se svi auti i motori zgurali ispod mosta na autoputu.
led staje a kisa lije 150 km do Gradiške.
odijela su opet odradila svoje i ni kap pustila(bez kisnjaka).
na carape smo navukli vrecice i preko toga cizme,tako da su i noge suhe..
nakon 774 km stizemo svojoj kućici.


 
REZIME:
-6 dana 2850 km.
-definitivno prevelike guzve iako nije bila spica sezone
-sve puno skuplje nego u HR
-losa klopa i kava.
-ceste predivne i sigurne
-potroseno oko 800eura
Prekesna Azurna obala,preporucam obici ali ne vracati se.dovoljno je jednom.
Zanimljiva je iz tog razloga zato sto je nase ljepse polovice lakse nagovoriti na Azurnu obalu nego na Passo ovaj,passo onaj,passo onaj......

Nadam se da sam vam bar malo docarao dio ove prekrasne,ali malo precijenjene obale,meni je Hrvatska ljepsa.

POZDRAV