B1 kategorija - za quad

MaRi0_St

Active member
Otkad postoji, odnosno ne postoji B1 kategorija za quad, i kako točno se upisuje u vozačku? Ima li neko na forumu da je nedavno minja vozačku, postoji li ta kategorija na novom obrascu?

HAK kaže za kategoriju L7: Teški četverocikli (A-cestovni (A1 i A2), B-terenski, B1-sjedala u obliku sedla, brzina manja od 90 km/h, B2-"buggy" s usporedno postavljenim sjedalima , C-poluzatvoreni, CP-za prijevoz putnika, CU-za prijevoz robe)

Pravilnik o vozačkim dozvolama NN 2/2019 spominje u "III. KODOVI OGRANIČENE UPORABE" kod 73. Ograničeno na vozila kategorije B tipa motorni četverocikl (B1)

Dok postojeći Zakon o sigurnosti prometa na cestama čl. 217. kaže: Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u AM, A1, A2, A, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, F, G, H kategorije. B1 se još uvijek nigdje ne spominje :misli:

osim ovog sumnjivog članka na još sumnjivijem portalu nigdje ništa: https://hr.judsonconcept.com/4278613-category-b1-what-is-it-new-driving-license-categories
 
Kategorija B1 je vozila slabija od 15kw i max brzine  do 80km...ali iako postoji kod nas u obrascu,u Njemačkoj isto...ona zapravo ne postoji,uvedena je EU reformom,pa zato postoji na papiru,ali nikad nije samostalno postojala kod nas ili drugih zemalja osim Italije i Francuske,a kako su oni u EU morala se i ona naći u reformi...u ostatku Eu da bi vozio takva vozila opet ti treba B kategorija...

B1 postoji u Italiji i Francuskoj,kod jednih ju mozes dobiti sa 16,a kod drugih sa 18godina...

Jasnije sad?
 
stanky069 said:
Kategorija B1 je vozila slabija od 15kw i max brzine  do 80km...ali iako postoji kod nas u obrascu,u Njemačkoj isto...ona zapravo ne postoji,uvedena je EU reformom,pa zato postoji na papiru,ali nikad nije samostalno postojala kod nas ili drugih zemalja osim Italije i Francuske,a kako su oni u EU morala se i ona naći u reformi...u ostatku Eu da bi vozio takva vozila opet ti treba B kategorija...

B1 postoji u Italiji i Francuskoj,kod jednih ju mozes dobiti sa 16,a kod drugih sa 18godina...

Jasnije sad?

Nedavno sam radio novu vozačku i stoji mi na popisu ta B1 ali nije mi uvedeno kao da ju imam položeno, šta nebi bilo logično ako imam B da mi "pečatiraju" i B1 (kao kod motocikala A-A1-A2)?
 
Ona postoji samo u Italiji i Francuskoj...kod nas ne,švaba ne,nigdje drugdje u EU osim gore spomenutih zemalja...i ako nemas njihovu vozačku i nisi tamo polagao ne mozes ju imati.

Znaci ona je tu samo reda radi...jer je reforma 19.01.2003 propisala da  i ona treba biti na vozačkama jer ju talijani i francuzi koriste,a članovi su EU...i to je jedini razlog sto je tu...

Znači ne mozes ju polagati niti imati...kod nas jednostavno  ne postoji....


Na vozačkoj je jer eto želi se da svi u EU imaju identične vozačke,a ovi u Italiji i Francuskoj imaju tu kategoriju,onda mora i ona biti na vozačkoj.
 
stanky069 said:
Ona postoji samo u Italiji i Francuskoj...kod nas ne,švaba ne,nigdje drugdje u EU osim gore spomenutih zemalja...i ako nemas njihovu vozačku i nisi tamo polagao ne mozes ju imati.

Znaci ona je tu samo reda radi...jer je reforma 19.01.2003 propisala da  i ona treba biti na vozačkama jer ju talijani i francuzi koriste,a članovi su EU...i to je jedini razlog sto je tu...

Znači ne mozes ju polagati niti imati...kod nas jednostavno  ne postoji....


Na vozačkoj je jer eto želi se da svi u EU imaju identične vozačke,a ovi u Italiji i Francuskoj imaju tu kategoriju,onda mora i ona biti na vozačkoj.

thx (y)
 
stanky069 said:
...u ostatku Eu da bi vozio takva vozila opet ti treba B kategorija...

B1 postoji u Italiji i Francuskoj,kod jednih ju mozes dobiti sa 16,a kod drugih sa 18godina...

Jasnije sad?

Ako je tako onda je logicno da je upisana kao polozena... kao sta kad polozis A imas upisano A1 i A2 jer tim vozilima smijes upravljat...
 
Kako da ti upišu da je položena ako ne postoji kod nas??

Rekao sam već nekoliko  puta da ta kategorija postoji samo u Italiji i Francuskoj...i kako da se tebi upise nešto što kod nas ne postoji??

Da si polagao u Francuskoj i Italiji imao bi ju označeno da si ju položio,jer tamo postoji.

Kod nas ne postoji i gotovo...a ako nesto ne postoji,ne može ti se ni upisati...

Mislim da sam lijepo objasnio sve u proteklih par postova...

A1,A2 kod nas postoje...tako da se ne mogu uspoređivati sa B1

 
"...u ostatku Eu da bi vozio takva vozila opet ti treba B kategorija...".

Hoćeš reć da polaganjem B kategorije stječeš pravo upravljanja i vozilima B1... i sad s ovom mojom HR dozvolom ja dođem u Italiju i idem vozit "vozilo slabije od 15kw i max brzine do 80km" i šta se dogodi kad me policija zaustavi?

Logika? :misli:
 
MaRi0_St said:
"...u ostatku Eu da bi vozio takva vozila opet ti treba B kategorija...".

Hoćeš reć da polaganjem B kategorije stječeš pravo upravljanja i vozilima B1... i sad s ovom mojom HR dozvolom ja dođem u Italiju i idem vozit "vozilo slabije od 15kw i max brzine do 80km" i šta se dogodi kad me policija zaustavi?

Logika? :misli:

Jel ti nas zajebajes ili se mucis dok razmisljas?
 
MaRi0_St said:
ti nikad nisi proba pa ne znas?

Uzmi flomaster pa nadopisi B1  kad vec toliko zelis taj B1
 
MaRi0_St said:
"...u ostatku Eu da bi vozio takva vozila opet ti treba B kategorija...".

Hoćeš reć da polaganjem B kategorije stječeš pravo upravljanja i vozilima B1... i sad s ovom mojom HR dozvolom ja dođem u Italiju i idem vozit "vozilo slabije od 15kw i max brzine do 80km" i šta se dogodi kad me policija zaustavi?

Logika? :misli:
Lega,jel ti mene prcaš ili šta??

Naravno da možeš u I i F voziti sa B vozila koja spadaju u B1...

Logika,jel smijes sa A kategorijom voziti vozila iz A1 kategorije ili šta??

Ako u Italiji svatko sa B kategorijom moze voziti vozila B1,bez da polaže ekstra B1,zasto ne bi ti mogao??! 

Shvati,kod nas ta kategorija ne postoji...u biti ne postoji nigdje u EU osim Italije i Francuske...ta vozila vozis sa B i gotovo.

Policija ako te zaustavi nakon sto pogleda vozačku reći će ti hvala i doviđenja.

Ako meni ne vjerujes posalji upit mupu,pa ceš vidjeti. A ako te i dalje bude smetalo sto ti je kategorija neoznačena,skokni u franckusku ili italiju,prijavi se tamo,izvadi si njihovu vozačku i mir.

Lagano mislim da trolaš...jer stvarno ne kužim da je  tako teško to shvatiti sto sam napisao.