Bandit, zr7 cbr600 f

Lucijano

Member
Bok ekipa,
Pošto sam kupio u 9 mjesec 2020 suzukija gs500f(2005 god) i na kraju sam ga prodao nakon 7 mjeseci(tj ima par dana). Trazim neki novi motor malo jaci cvrsci da mogu sist sa curom i otpicit negdi a da me ne ubiju koljena od bolova. Visok sam 187 i imam 95 kg cura. Gs500f mi je nekako bio mali i nizak.
Gledao sam na oglasima, dvoumim se mozda suzuki bandit 600-650, kawasaki zr7 ili cbr600f. Vise sam na strani bandita iako bi htio da je koju godinu mladji, al svida mi se mocni stari izgled.
Ciljam na neki motor na kojemu je odraden servis, okej gume, kofer od 50+ litara.
Budet mi je nekakvih 2400 eura
Ako imate par rijeci ili mozda boljih preporuka od ovoga sta sam nabrojia slobodno se raspisite.

Evo par linkova pa ako mozete rec par rijeci....
 
Dimenzijama su ti Bandit i ZR7 slicni. ZR7 je mozda malo prostraniji. Na CBR se sjedi malo vise sportski, tako da racunas da bi na njoj sjedio najskvrcenije.
Brat je davno imao ZR7 i taj motor je tenk. Doslovno neunistiv. Tako da bi za tvoje potrebe koje si opisao ja birao ZR-7. Posebno zbog voznje u dvoje - tu je ekstra zapremina i moment uvijek dobro dosla (y)
 
cbr600f je daleko najbolji motor od navedenih, znači barem 3 klase po svim točkama, jedini problem je što će ti vjerojatno biti premali, ali bude ti srki objasnio, on je 165 i njemu je taman
 
Dimenzijama su ti Bandit i ZR7 slicni. ZR7 je mozda malo prostraniji. Na CBR se sjedi malo vise sportski, tako da racunas da bi na njoj sjedio najskvrcenije.
Brat je davno imao ZR7 i taj motor je tenk. Doslovno neunistiv. Tako da bi za tvoje potrebe koje si opisao ja birao ZR-7. Posebno zbog voznje u dvoje - tu je ekstra zapremina i moment uvijek dobro dosla (y)


Meni frend ima ZR-7 i to je prvi motor koji sam vozio da ima karburatore. Mogu reci da je zaista dobar motor i karburatori su nesto posebno. Ima mi nesto u tim karbovima. Jedina zamjerka je ovjes kod brze eksploatacije... frend mi je nesto radii sa ovjesom pa je nesto bolji... u biti kad zalegnes fino ide kroz zavoje ali jako pliva ako se milimetar popusti pa da gas...ali sve u svemu bas to tenk od motora.
 
  • Like
Reactions: Lucijano
a kaj je to tolko posebno kod kawinih frga osim što ih treba reparirati svako proljeće ako motor stoji duže od mjesec dana??
prejebene su te frge, samo da nisu u mojem dvorištu..
 
Ne znam, frend mi nema problema sa njima... sta ja znam drugaciji mi je odaziv gasa od injekšna
 
Hvala ekipa na odg. Variram izmedju bandita i zr7 pa cu se pohvalit kad nesto kupim. Zaj mi je sta zr7 ima 5 brzina a bandit 6. Pa cemo vidit sve