Baotian QT9 - ubrzanje

Marton

New member
Pozdrav svima!
Od 2006. godine imam Baotian QT9  onaj prvi model na koji su ugradjivali one crne auspuhe, svi ga znate  :mrgreen: a niti ne vozam ga puno kad sad ima 11ooo km  :wink: i sve je to 5 al mi vec prve godine dosadila voznja 45km/h pa sam nakon 1ooo km skinuo prsten s variomata i skuter je isao puno lakse i bolje, nije isao u obrtaje kao lud jer su bile serijske rolice. onda sam poceo jos po njemu prckati i dosao do jednog malog problema  pa slusajte :misli:

stavio sam rolice 3.9g, podigao sam onu iglicu na karburatoru na najvislje i skuter je prilikom starta polagano startao i ravnomjerno vukao po satu do nekih* +60km/h (bez visokih okretaja), onda sam ispod tog prstena na iglici savio zice i postavio ju za neka cca. 3mm jos vislje, vratio onaj feder i sve samo sto je iglica bila jos vislje.
skuter sada na startu polagano krene do 20 i onda skoci u okretaje i tako vuce do nekih +70km/h, bas se osjeti ono kao da ima vise snage, bolja mjesavina, loood je s ubrzanjem..  :D
ali npr. kad vozim tih 70km/h* u prvom gasu i kad u zavoju usporim na nekih 30 40 i kad opet dam gas skuter kao da nema tu snagu i puno puno sporije navlaci, radi pri manje okretaja, nema tog zaleta. Kad bi usporio na nekih 10km/h pa dao gas ponovno bi dobro isao u okretaje i imao dobru brzinu  :021:

Zanima me sto bi trebao promjeniti? Na motoru nije nista niti remeni niti ista mjenjano osim rolica.
Hvala!
 
Sad ti je došlo vrime da minjaš vodilice variomata,valjke (nisu preporučljivi ti od 3.9, prelagani su )i remen jer bi moga ostat na cesti ubrzo.
 
barba said:
Sad ti je došlo vrime da minjaš vodilice variomata,valjke (nisu preporučljivi ti od 3.9, prelagani su )i remen jer bi moga ostat na cesti ubrzo.

ovo sto kazes vodilice veriomata, dal je to samo onaj sjajni dio koji je u kontaktu s remenom?
kada krecem na startu se cuje onako kako remen skripi, prakticki je ili zbog remena ili zbog same te vodilice.
jel zna tko cijenu remena za taj model i ako je moguce samo tog djela variomata? ( da ne uzimam cijeli orginal s rolicama).
Zivim u okolici Vinkovaca
 
Remen ti je od 88 do 120 kn.Zavisi o proizvođaču.Ima i onih šta traju i do 100 km.Smeče. :LOL:   
Kupi po mogučnosti remen marke Motoberth.   
Vodilice variomata su tri ,plastične ,i vode onu metalnu ploču gori doli po tom ,kako ga ti zoveš,aluminijskom djelu.Između tog su valjčići.Cjena oko 10 kn po komadu,ovisi o prodavaču. :misli: