Barba Borina priča .

nije on bila
Bila je jedna lipa ženska ,crna, imala je i podkacigu crne boje.Dosta visoka i pričala je sa mnom a istovremeno ljuta na krivca.
 
Pa to je Dubrovnik.... ima vas 500, motore vozi 50 a žena valjda ima 5... i vi ne znate tko je.:mrgreen:

A i ti si Barba za otpis, noga je na mjestu a ti gledas u nju umjesto u lijepu tetu. 😄
Vidija san najprije nju. :ROFLMAO: :ROFLMAO: :coffee::ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: tomore
Do sad san dva puta ogreba krastu na rani.Pas mater,desnoj nikad ništa a liva svako malo.U petak moran do doktora da vidi stanje i prosudi.Meni sve izgleda dobro jer cili dan radin i ne boli al oteklina se pojavljuje tokom dana.Tokom noći splasne i dok uvik govori da je to normalno i da če sa vrimenom nestat.Možda bi ranije nestalo ali ja nisan tip koji ništa ne radi i samo leži.Takav san kakav san i ne mogu se prominit.:ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Evo mi vrag ne da mira, jesmo li se mi to vidili danas na benzinskoj?
 
Last edited:
Tek posli (u nekoj cosi prema Karlobagu) mi je palo u kacigu da bi to moga bit nadaleko opjevan barba Barba :mrgreen:.
Zamulja je nesto u stiulu "ne vozin ja, nego sin", a vidilo se da laže :LOL:, njegova rana na nozi sigurno nije bila od motike...

Iako je možda bia neki drugi, zato i pitam.
 
Last edited:
Šta se tiče noge ,sve ide na bolje. Radin cili dan i navecer je odmaram.Ako je ne gledam nit ne mislim na nju.Par dana san je kupa u moru i odma je bolje ali nažalost nisan tip od mora a iman i puno obaveza tako da ne mogu svaki dan a triba bi je skvasit bar na 5 minuta.
 
  • Like
Reactions: alpine and go-go
Pričajuči sa jednim čovikom palo mi na pamet a i neda mi se vračat natrag i tražit dali san več napisa neke stvari.Ako kome smeta nek okrene stranicu :mrgreen::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Vratit ču se na moje prve korake ili metre na motociklu.Prvo prometalo na kojem sam *startao* je bio Talijanski Ceccatto 50 ccm. Dvi brzine na livoj ručki. Ko Vespa. Ima je i pedale ka bicikla i moga se vozit i tako al ja san bija lagan i to mi nije polazilo za rukon,ovaj ,nogama.Stariji su mogli i doč do pumpe u slučaju ostanka bez goriva.Između đireva često san mora minjat kunj na osovini magneta jer konus nije bija dobar,provrtija nekoliko puta.Mater je uvik vikala na mene da se ostavin motora jer : Vrag ti odnija motore .to če ti dat ist , u školu ajde : Koliko san joj glavobolje stvorija ,sad tek razumin kad se malo vratin natrag ,više od 60 godina.:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::mrgreen: Ne smin ni pomislit koliko iman sad.U stvari nije me ni toliko briga jer živin onako kako ja želim. Radin posal koji volin vozin se kad uvatin vrimena i uživan.Čekan ka i svi motociklisti subotu popodne i nedilju da mogu napravit đir.
Sa tim malim prometalom sam čak otišao jednom do Zadra,tamo imam još rodbine, i to bez kacige a dozvolu nisam ni imao al u to vrime niko nije ni pita za nju.U gradu su me svi poznavali a stari je bija privatnik i on ja u to vrime ima Matchlessa 500. Al san se naskaka po kurbli ,nikako je pritisnit do doli, ja lagan a kompresija velika ,jaka.Onda san skužija da ako stojim na kurbli stalno nakon nekog vrimena počne sama propadat. Nešto novo za mene pa san pita mog velikog brata da mi objasni kako i zašto se to događa.To je bila mala teorija o mašini koju nikad nisan zaboravija. .Znači ,prvo prometalo daleke 67 je bija Ceccatto 50. Nakon toga otac je kupija još jedan motorič jer nas je bilo puno u familiji i svi smo čekali da jedan siđe s motoriča da drugi odma skoči . i tako redom.:mrgreen:
 
Taj drugi ,mali, je bija NSU Quickly.Isto je ima dvi brzine ali je ima i velika kola .Ako se ne varam ili me pamet služi ,ima je ta kola od 21 cola i svi u familiji smo ga zvali : *koza* .:ROFLMAO: bija je i nešto brži jer je ima ačluminijski cilindar ali je več onda bija nikasiliran. Sve je bilo dobro dok ga nije uzeja jedan naš bliski prijatelj koji je otiša se vozit dok je moj stari karta u kafani. Vidija je da nema više benzina i na pumpi ulija do čepa .Posli par km motorič je sta . Ne mrda. Nakon par minuta ponovo upali i dođe do kafane. Otac dođe kuči al motorič ne radi ka prije. Nema kompresije. Prika je ulija benzin ali nije napravija mišelu i tako je ruvina cilindar. Nakon jedine moguče popravke ,glancanja cilindra i klipa nikad više nije moga ič ko prije. vuka se ka pas. Klip i cilindar se nije moga tako lako dobit iz Njemačke . Vozija je al to više nije bilo to.Tad smo u kuči imali tri prometala a onda je došlo i četvrto.Zmaj. 125 kubika,dva cilindra, dva karburatora a ima je i amortizere naprid i otraga. Marca ,normalno, Talijanska, Rumi 125 Sport.Kakav zvuk za to vrime,to je tribalo čut i doživit. I opet je nastajala gužva. Mi malo odrasli i opet ko če prije na Rumija.Tad smo imali dvorište dugo 120 mettara i između nas je nastalo takmičenje .Ko če prije napravit krug.E tu se u meni stvorila ona poznata bakterija koja neda da vratiš gas kad vračaju svi ostali i da kočiš što kasnije :mrgreen::love::love: Još se te bakterije nisan riješija iako govorin da bi triba. Valjda oču jedan dan al još uvik uživan pa mi ne polazi za rukon.Pripremali smo Rumija i za trku i skinili far i ostale stvari koje nisu bile potribne,da bude lakši.:mrgreen:S njim je moj najstariji bratac vozija trke i ponekad pobjeđivao. Svi u kuči ,uračunavši i mamu su vozili motoriče a mi veči :ROFLMAO::ROFLMAO: smo letali sa Rumijem. Nakon negog vrimena u kuču je doša Puch 175 kojeg je prvo vozio G Vilko Sever , pa G Aleksandar Rogulič i onda moj Veliki Brat.Bio je to motor kluba Šibenik.Modificiran,imao je dva karburatora.Originalni jedan, u preradi ja dobio još jedan sa desne strane.Oba na jednu sajlu s tim da je preko glave motora imao polugu,ili vagu ,kako su je onda zvali.Ima je i dva *megafona* i tu je zvuk bija za pamčenje.
 
Matchless (G80??), Rumi, NSU,.. lipi početak. Rumi su bili super lipi motorini...

Onda, jesmo li se mi to vidili ono nekidan na INI prije mosta?
 
Matchless (G80??), Rumi, NSU,.. lipi početak. Rumi su bili super lipi motorini...

Onda, jesmo li se mi to vidili ono nekidan na INI prije mosta?
Nakon dosta vrimena upalin komp i vidin da falin.Prvo da se izvinin našem članu Alpine.Tek sad san vidija tvoj post. Ne sičan se događaja ali ako je bila Honda Žuta VR 46 možda san bija ja .Moga si pitat. Puno puta sretnem neke ljude koji me čudno gledaju pa mislin da me poznaju a ne žele smetati.Dodiuše i sam san takav.Ako mogu pomoč tu sam a da bi se izlaga nisan takav tip.
 
Sad nešto drugo_Osnovali nas 7 ili 8 Old timer automoto klub u Ši.Pošto moja *stara* CBR ima više od 30 godina ona je prešla u tu kategoriju.Ima sad malo više od 308 000 jer san joj stavija probne tablice da je mogu odvest i izložit među ostale motocikle.E sad ,kakav bi ja to bija a da ne oden napravit koji km sa mojom družicom.Nisu na njoj gume novijeg datuma al to me nije spriječilo da ispitan dali je još uvik ona ista.Iz početka san sebi govorija da ne triba letat sa takvin gumama al eto sreja san neke motocikliste u istom pravcu pa nisan moga izdržat.Ona je još uvik ista a ovaj luđak na njoj se nije prominija.Možda je i bolje da san takav nego da sidin na zidiču sa bocon piva u ruci.Možžda i to stignem nekad al s obzirom da iman još 20 godina radit i čistit oko kuče možda stignem.:mrgreen: Malo o nozi,onoj istoj ,livoj.Ne otiče više kao prije ,čak se i ne vidi dali otiče.Mogu stat na njoj i okrenut se na peti cili krug bez problema.Moran za to zahvalit mom doktoru šta me spoija ponovo u jednu jedninu.Kad zamislin da mi je stopalo visilo samo na petnoj žili ni sam se ne mogu načudit al doktor je pravi i to ču sto puta reč.HVALA DOKTORE ako ikad ovo pročitate.:)
 
E sad je došlo vrime da se ispričam moto prijateljima koji su me više puta zvali u đir vamo ili tamo.U zadnje vrime me uvatila želja za otič na Grobnik ili do Karlobaga.Prije nisan moga stavit čizmu na livu nogu a sad kad bi možda i moga iman druge probleme.Uvik neke obaveze između ostalog i sin mi je u bolnici u Splitu pa svako malo putujen do tamo.Problemi sa okom ,radi leča.Nadam se da če bit gotovo i to do kraja ove sedmice. Onda dolaze masline al me neče vidit u polju.Prvi slobodni vikend i odo ja na sjever.Ova CBR vr 46 samo čeka da se otisnemo.Tako san se zaželija malo ljuljanja sa live na desnu stranu i obratno.Javit ču se nakon đira.Vi uživajte u međuvremenu.