Barba Borina priča .

barba

Well-known member
!8 1 1950 se rodija mali Bore.Naravno da san bija mali ka i svi tek rođeni.. :mrgreen: Ka dite ,vidija san na slikama ,san ima kolina mršava i klempave uši.Nisan kriv.Takva je bila štampa ali san bija zdrav.Ne znan ni ja kako san doša do sedme godine al se nje sičan.Moj stari ,otac, je jednom došao kući sa malim motoričem.Zeleni.50 ccm ,Talijan ,dvi brzine Ceccatto. Gleda san ga ka smrznuti sunce.Palija se na pedale .Prvom prilikom ,nije bilo nikoga,san sija na njega i upalija ga ,na pedale,Pošto san več gleda kako to odrasli rade skužija san da je kuplung jako važan da se motorič ne ugasi prilikom kretanja.Kako san bija malen nisan moga dobavit do poda pa san ga naslonija na zid i nakon šta san ga ubacija u prvu odgurnija san se od zida i krenija .To je bija moj početak na dva kola,motorizirana .:oops:Vozija san ja i biciklu ,onako mali a pošto nisan moga sist ka i svi ostali na sic provlačija san nogu kroz kostur do desne pedale.Znan ,radili ste to i vi .:ROFLMAO:Vožnjamotoričem po ulici je bila nešto posebno al se ubrzo pojavio problem .Kako stat ? Sitija se da bi moga stat isto kako san krenija.Doša lagano do zida stisnija kvačilo i kočnicu i naslonija se na zid.Uspjeh a ja velik ka brdo.:ROFLMAO:.Posli umisto zida je bila dobra i bloketa zidarska ili malo veći kamen.Vožnje su bile sve učestalije a tako i problemi.Počela je i škola i mater me stalno tirala u školu. Nisu me interesirale knjige i olovke nego samo motorini.Tata je kupija još jedan motorič,NSU Quickly 50 ccm.Ima je velika kola ,21 col , pa smo ga odmah prozvali KOZA. Pošto nas je u kući bilo 4 brata i 3 sestre motoriči se nisu nikako hladili.Prista bi jedan a skočija bi drugi.Tako su nastala i natjecanja po dvorištu dugom 130 m ko če prije napravit krug.Tako se u meni rodila volja za bit brži.Ostala do danas sa malom promjenom.Sad još uvik uživam u brzini al ne želim bit brži. Trka san se sam sa sobom.Stari je u to vrime ima Matchlessa 500.Gleda san ga sa strahopoštovanjem. Nikad ga nisan vozija jer ga je stari proda prije nego san ga se uspija dočepat a i bija san slab i malen za takvu grdosiju.Zato je umisto njega doša u kuču ,ili bolje reč dvorište , još jedan Talijan RUMI 125 ,dva cilindra ,dva karburatora . E to je več bila zvjerka,zvuk samo takav. Pošto san mora ič i u šlolu a nije mi se dalo uvik san petlja oko motoriča CECCATTO i mater je stalno vikala : Ostavi se tih motoriča ,vrag ti odnija motore,neče ti to dat ist kad budeš veliki: . Posli je uvidila da od njenih upozorenja i vike ništa nije utjecalo na malog fanatičara odustala je.:mrgreen:Tata nikad nije smeta ni reka nešto protiv. RUMI nam je svima bio privlačan pa je tako i završija sa mojim bratom,koji mi je bija uzor i primjer, na trkama.Par puta je bija prvi u klasi . Ka dite od 11 godina san ga odveja od Auto moto društva do obale di je bija start natjecanja.Za mene velika stvar. Sanjao sam da vozim a eto doveo sam bratov trkaći motor do startne pozicije.Neopisiv osječaj, a bija san malo sramežljiv pa svu radost koja je bila u meni nisan ispoljavao. Trke su se nastavljale a moj uzor , stariji braco je dobija za utrke od Auto moto kluba Puch 175 koji je nekad prije bio od G. Severa. Nastavit ču drugi put jer sad dolazi jedna tužna situacija u mom životu. Sutra sam opet tu.Poz.
 
Tija san stavit u moto priče a sad vidin grešku. Kako primistit.Mateeeee ,pomažiiiiiii. :oops:
 
  • Like
Reactions: BradatiGad
Barba, ako tko ima što za ispričati, to si sigurno ti 👍
Jedva čekam nastavak 😎
 
  • Like
Reactions: Shepa
jebešga......
mogla bi bit zanimljiva priča, ali stil pisanja je poprilično loš.....
a i č me čekića svaku malo.....
aj... probat ću popratit faktografiju....
 
  • Like
Reactions: barba
Nemojte me krivo shvatit .Da san iša u školu kad mi je mater govorila onda ovog nebi bilo.Vjerovatno bi bija negdi drugo, neki predstvanik firme ili neki trgovački putnik jer ne mogu stat na jednom mistu..Ovako kako je, čitajte ako vam se sviđa, a akone šta ču vam ja :ROFLMAO: .Šalim se ,tija bi da me svi razumiju ,čak ponekad pišem onako kako drugima odgovara.Motociklista za sva vrimena i sve grupe.:ROFLMAO::ROFLMAO:
 
jebešga......
mogla bi bit zanimljiva priča, ali stil pisanja je poprilično loš.....
a i č me čekića svaku malo.....
aj... probat ću popratit faktografiju....
Ne gledam sitnice , sorry. Ni u školu nisan puno iša jer kad je bilo lipo vrime borša sa knjigama je letila u smričku a ja san pinicon otiša na Martinsku.(y)
neČu....
a i zašto..... jerbo se legendi (što barba i jest) nesmi pogledat u zube....
ionako će glava-banana pobrisat....
E ,ai zubi više nisu moji, oču reč nisu oni od rođenja.:oops: