Barba Borina priča .

Sad se sitija .Nemojte zamirit,ja san malo stariji čovik. 73 su na leđima .12 . 11. 22. če bit točno deset godina od moje saobračajne u blizini Karlobaga. Reči čete , *več*, i da tako , je 10 godina je prošlo od momenta kad san bija na putu za onaj svit samo me doktori nisu dali a i moja žilavost je bila jako bitna.
 
Sad se sitija .Nemojte zamirit,ja san malo stariji čovik. 73 su na leđima .12 . 11. 22. če bit točno deset godina od moje saobračajne u blizini Karlobaga. Reči čete , *več*, i da tako , je 10 godina je prošlo od momenta kad san bija na putu za onaj svit samo me doktori nisu dali a i moja žilavost je bila jako bitna.
Ne sekiraj se ima jedan koji napiše riječ u temi svake godine na taj datum. 👍🏼
 
  • Like
Reactions: Modesty40 and barba
Sad se sitija .Nemojte zamirit,ja san malo stariji čovik. 73 su na leđima .12 . 11. 22. če bit točno deset godina od moje saobračajne u blizini Karlobaga. Reči čete , *več*, i da tako , je 10 godina je prošlo od momenta kad san bija na putu za onaj svit samo me doktori nisu dali a i moja žilavost je bila jako bitna.
Da već 10 godina. Je vrime leti
 
Nakon dosta vrimena upalin komp i vidin da falin.Prvo da se izvinin našem članu Alpine.Tek sad san vidija tvoj post. Ne sičan se događaja ali ako je bila Honda Žuta VR 46 možda san bija ja .Moga si pitat. Puno puta sretnem neke ljude koji me čudno gledaju pa mislin da me poznaju a ne žele smetati.Dodiuše i sam san takav.Ako mogu pomoč tu sam a da bi se izlaga nisan takav tip.

A onda nismo. Sta san nalit, ono prije mosta i covik je bia s kamionom iisprid mene, i vidilo se da je zna o motorima.. bia je tako oko 65-70 i ima je relativno frisko dobro sredenu nogu..
 

Attachments

  • Screenshot_20221105-094647_Viber.jpg
    Screenshot_20221105-094647_Viber.jpg
    322.5 KB · Views: 0
Barba nemoj se javit poslije đira nego prije pa da nesto popijemo, ako se uhvati vrimena
Slijedeći put ču se javit prije.Problem je u tome šta ja planiram jedno a ono ispadne sasvim drugo-U zadnjih 10 dana san bija u Splitu 6 puta .Sin mi je bija u bolnici. Upala oka radi leča. Sad je kući pa mogu nekako planirat a velika mi je želja otič do Karlobaga .Ovi đirevi od 80 - 100 km ode u điru su mi dosadili.Nadam se lipom vrimenu.
 
  • Like
Reactions: Feis123
Eto ,reka san da starim.:ROFLMAO::ROFLMAO:Sitija san se da nisan spomenija nogu i postole.Jučer san prvi put obuka normalni postol jer san do sad ima one lagane gumene.Tako san otiša jučer u Split po maloga (a veči je od mene :mrgreen:) i sve je prošlo u najboljem redu.Nadam se da če tako bit i sa čizmom. :mrgreen:
 
Eto ,reka san da starim.:ROFLMAO::ROFLMAO:Sitija san se da nisan spomenija nogu i postole.Jučer san prvi put obuka normalni postol jer san do sad ima one lagane gumene.Tako san otiša jučer u Split po maloga (a veči je od mene :mrgreen:) i sve je prošlo u najboljem redu.Nadam se da če tako bit i sa čizmom. :mrgreen:
Pa prije po godine ka smo se sreli na Sibenskom mostu, hodao si bolje nego pola nas...
 
  • Haha
Reactions: cadjo
Evo me .:D:D:D:DMa ne pišem jer nemam vrimena ,uvik nešto nepredviđeno a onda ono predviđeno ode u ...ac. Sad san u problemu sa panelima,naša po dobroj cjeni 7 kom i naravno ,moran napravit nosač.Nosač dug 7 metar a visok 1.60.Počeja san slagat djelove kad ono ,radni stol malen iako ima 4 metra.:mrgreen:.Puna radiona cjevi aparata brusilica piture i pinela..Več 24 godine san na panelima oču montirat i ove da liti mogu držat klimu cili dan upaljenu i da mogu radit u ugodnom ambijentu. A doša mi prijatelj i pita ,:Ma dobro ,dokle ti misliš radit ,do sto godina: . : Ma dok god buden moga držat ključe u ruci : . kažen mu ja. Nemojte me krivo shvatit ,nisan nikoga zva za đir jer ni sam nisan nigdi iša osim do Primoštena i nazad a i to je bilo prije misec dana.Kiša ,obaveze pa opet kiša i tako dalje. Ovaj vikend idemo u potragu za miston di bi nam tribalo bit sjedišta moto kluba a u ponediljak ču glumit Dida Mraza jer idemo provozat djecu iz doma za djecu sa posebnim potrebama ,kao i svake godine. Da im donesemo malo svitla i sriče. Ne može se opisat osmijeh i sriča na njihovim licima kad ih provozamo.
Sad malo noga.Odlična je ,mogu čak i potrčat.Postol ide bez problema a čizmu još nisan prova jer nisan ni iša u malo brži đir.:cry:Sad mi više problema stvara desno stopalo jer san dugo vrimena hoda sa mekanim postolima pa mi se to desno malo raskvasalo.:ROFLMAO::ROFLMAO: Oču reč malo proširilo pa me malo nažulja nakon hodanja.:rolleyes:
Eto ,opet san se sitija kako san triba a nisan napomenija ,12 11 22 se napunilo 10 godina od moje teške prometne.Moran zahvalit doktorima i sestrama u bolnici u Zadru da su me dobro sastavili i oteli sa puta na onaj svit.Jedino me podsječa na to momenat kad se počešen po glavi i priđen priko mista di mi se razbija čentrun.:ROFLMAO::ROFLMAO: Za nepoznavaoce : čentrun : je lubanja kod nas kad se zajebajemo.Kako je bija puka priko sastava još uvik osjetim kako je jedan dio visočiji od drugog. Nama ,veze proči če i to ,kažu moji prijatelji : Ne brini ,na mlado je : .
 
Last edited:
Javit ču se nakon prvog pristojnijeg đira da vam prenesem iskustva i da se sam uvjerim dali sam još uvik onaj stari.Mislin da jesan al asfalt če reč svoje.:ROFLMAO::ROFLMAO:(y)
Uživajte .
 
Ako je noga dobro, jesi li razmišlja o selekciji u Hajduka( jesi li livak ili dešnjak?).🤔🤭
 
Da nebi bilo dosadno u Novoj godini počelo je ovako.Kompletira san nosač za panele ,solare za struju,i nakon dva dana san skupija društvo da ih mogu iznit iz radione.Teško par stotina kili a dugo 7 metara.Nisan ih postavija na željeno misto iz uvik istog razloga.Nisan još izmislija vrime za to jer san u međuvremenu upa u još veča govna.:mrgreen::mrgreen:.Jer.za Novu godinu sin i žena tili da napravimo đir i tako došli do Zadra.Sve je bilo dobro dok nismo krenili natrag.Oču ubacit u brzinu a pedala kvačila tvrda.:mad:Jedva krenija i ne mogu više stiskat pedalu jer je postala svaki put sve tvrđa tako da san do Šibenika vozija i šalta na uho,bez nekih problema jer san to več više puta radija sa autima koji su ostali na putu.Polagano i na malom gasu i mjenjač lagano pritisnut u željenu brzinu sam upadne kad se okretaji usklade. Jedva doša do radione al san uspija nekako do dizalice.EEEEEEEE sad dolazi na red cili posal.Druk ležaj san kupija prije 6 miseci i uvik san govorija ,sad ču sad ču. Nosače od motora san kupija prije godinu i po i sad su i oni došli na red.Da ne bude samo to skinija san i alnaser jer je jadan priskaka pri palenju ,na osovini mu ispala piksna koja rotor drži u centru.U zadnje vrime moja žena je gledala ima li neko u blizini kad bi palila auto jer je toliko zujalo da ju je bilo sram palit auto sa toliko šumova.Ipak je ona žena od mehaničara a vozi takav auto..:cry::cry:Danas sve gotovo i čini mi se da ovo nije onaj isti auto,motor ne trese i može se pričat u autu :mrgreen: (a možda je bilo bolje ostavit onako ,vrime če pokazat):mrgreen::D šalta se ko mliko,kako mi kažemo, i sad ne moran izbacivat iz brzine 30 metara prije semafora. Od gušta san ga palija jer se sad i ne čuje kad pali.Dakle avantura u Novoj je gotova ,bar za sad.Sve to čekajući lipo vrime i koji malo veći đir.Dolaze prijatelji i stalno pitaju kad čemo na motor a ja nestrpljiviji od njih.Svaki vikend ima nade al kad vidin sivo nebo prođe me volja.Tija bi sunce i pravac Karlobag ili na jug ,do Makarske , u nadi da ču srest ili nač moje prijatelje Spličane. U Dubcima ili Makarskoj ,ovisi o uri i ,opet, o vrimenu.
Za info. Noga je u redu a mom prijatelju fizioterapeutu san pokaza da se mogu i zatrčat ako triba ,tako je dobra.Eto ,sritan ko prase.
Koristin priliku da vam poželin puno lipih stvari u Novoj a vi birajte koju če te.Sritno vam svima.(y)
 
Ako budeš išao do Makarske, svakako se javi !
Obavezno, pa da se i upoznamo popijemo nešto i popričamo.Ja poznam malo ljudi po imenu a puno više po onom šta voze. U živaj u lipom vrimenu.:ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: hondimir
Danas su paneli došli na svoje misto,napokon. Bilo je i sunca tako da san danas vidija po prvi put 63 Amp punjenja pri naponu , u baterijama , od 26 Volti.Kako se povisiva napon tako je padala struja ,Amp.Napunjene baterije na 28.4 V punjenje je spalo na 28 A ,točno onoliko koliko su potrošači trošili.Sritan ko prase jer su se baterije spasile a i moj novčanik je odahnija.Nadam se suncu nekoliko dana da se stanje u baterijama sredi jer ako ne bude sunca ode Bori 30 do 40 kn dnevno za naftu za generator.Živin u nadi jer sunce mi triba i za đir na motoru.:)
 
  • Like
Reactions: prpa